Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: czerwiec 2020

Wirtualny Dzień Maturzysty 2020
2020-06-03

Już dziś (3 czerwca, godz. 13.30) na stronie www.studia.gov.pl odbędzie się wirtualny Dzień Maturzysty 2020 - pierwszy etap kampanii informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy dla tegorocznych maturzystów planujących studia.

W programie Dnia Maturzysty 2020 są m.in.: rozmowa z dr. Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania maturzystów dotyczące przebiegu tegorocznego egzaminu, krótkie wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat matury z matematyki i języka polskiego, a także ostatnie ostatnie porady psychologa i doradcy kariery.

Dobrze poinformowani mniej się denerwują - zapraszamy Państwa i uczniów do udziału w Dniu Maturzysty 2020!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/perspektywy/videos/3187500181300729/

Wirtualny Dzień Otwarty UŚ
2020-06-03

Już w najbliższy czwartek, 4 czerwca 2020 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje Wirtualny Dzień Otwarty, zampraszamy absolwentów.

 

Harmonogram Wirtualnego Dnia Otwartego

 

 

Finalista Olimpiady o Diamentowy Index AGH - geografia
2020-06-14

Pragniemy poinformaować, że Michał Barcik uczeń klasy 3b, został  Finalistą III stopnia Olimpiady o Diamentowy Index AGH z geografii. Opiekumen merytirycznym była pani Barbara Wawrzyniak.

 

Gratulujemy sukcesu!

Finalista Olimpiady Historycznej - Adrian Trojanowski
2020-06-14

W dniach 11 i 24 stycznia w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe 46. edycji Olimpiady Historycznej. Uczestnicy musieli napisać wypracowanie na jeden z sześciu podanych tematów. Autorzy najwyżej ocenionych prac zostali dopuszczeni do części ustnej, podczas której odpowiadali przed komisjami złożonymi z profesorów UJ i UP. Absolwent naszej szkoły, Adrian Trojanowski dwukrotnie uzyskał ocenę celującą i tym samym miejsce w reprezentacji województwa małopolskiego na eliminacjach centralnych, które miały się odbyć w pierwszych dniach kwietnia.

 

Niestety z powodu pandemii koronawirusa finały olimpiad finansowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w tym również Olimpiada Historyczna) zostały odwołane. W związku z tym Komitet Główny OH, kierując się zaleceniem MEN, w porozumieniu z Centralną Komisją Egzaminacyjną zadecydował o przyznaniu wszystkim osobom zakwalifikowanym do etapu centralnego tytułu finalisty, bez możliwości uzyskania statusu laureata.

 

Opiekunem merytorycznym Adriana był p. prof. Śliwa.

Zakończenie roku szkolnego
2020-06-23

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca 2020 roku wg. następującego harmonogramu.

 

Uczniowie poszczególnych klas proszeni są o wejście do szkoły osobnymi wejściami i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Obowiązkowo trzeba mieć maseczkę i przy wejściu zdezynfekować ręce.

 

Rozdanie świadectw odbędzie się na podwórku szkolnym, w plenerach naszego Mini Ogrodu Botanicznego, naświeżym powietrzu z zachowaniem bezpiecznej odległości – 1,5 m między uczniami. W przypadku pogody deszczowej wejdziemy do szkoły, gdzie również zapewnimy bezpieczne warunki.

 

Przypominamy o oddaniu książek do biblioteki – w holu głównym jest kartonowe pudło, do którego można je włożyć.

WAKACYJNE KURSY J. WŁOSKIEGO WE WSPÓŁPRACY ILO ZE SZKOŁĄ W RAWENNIE
2020-06-24

 

Przez całe wakacje trwają zapisy na kurs ONLINE  z języka włoskiego ze szkołą w Rawennie. Pierwszy kurs dla naszej młodzieży rusza 13 lipca w opcji 2 tygodniowej (3 razy w tygodniu po 2 godziny) 

IL CORSO COMINCIA IL 13 LUGLIO DURA 2 SETTIMANE (Lunedì, Martedì , Giovedì. 2 ore scolastiche.)
Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć lub zapisać się na inny termin zapraszamy do kontaktu: facebook, Magdalena ItaliAmo, messenger lub pod adresem mailowym: lekcjeit@gmail.com
Trzymamy kciuki za pierwszą grupę!!!

 Życzymy owocnych wakacji!!

Budynek szkoły zamkniety!
2020-06-25

W dniach 29 i 30 czerwca budynek szkoły będzie zamknięty ze względów technicznych.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Uroczyste rozdanie dyplomów DSD II
2020-06-30

Dnia 25.06.2020r. zostały wręczone naszym absolwentom międzynarodowe certfikaty językowe z języka niemieckiego DSD II na poziomie B2 i C1. Wszystkim serdecznie gratulujemy!