Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2019

Puszcza Run 2019
2019-04-01
Zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu Puszcza Run, który odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w Puszczy Dulowskiej. 
Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy ufundują sprzęt sportowy dla najliczniejszej szkolnej reprezentacji. 
Jeżeli czujecie się na siłach pokonać 10 kilometrową trasę zachęcamy do wzięcia udziału.
 
 
Zapisy do dnia 7 kwietnia przyjmowane są na https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4567 a wszystkie informacje dostępne są na stronie organizatora https://tck.trzebinia.pl/
 

Podczas rejestracji prosimy wpisać klub I LO CHRZANÓW oraz nie zapomnijcie poinformować o starcie swojego nauczyciela WF :)
LEKCJA WŁOSKIEGO W KRAKOWIE
2019-04-02
Zapraszamy do zapisywania się na wyjazd do Krakowa na lekcję włoskiego, które odbędzie się 17 kwietnia we Włoskim Instytucie Kultury.
 
 
Więcej informacji na facebooku biblioteki lub w bibliotece szkolnej.
 
 

 

Wykłady - Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim
2019-04-03
         Dnia 21.03.2019 uczniowie klas 1-3 1 Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Zdrowia Publicznego w Krakowie. Wywód, który został podzielony na trzy części dotyczyły zdrowia publicznego.
 
Pierwsze zajęcia mówiły o znaczeniu i ocenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka. Uczniowie dowiedzieli się np. dlaczego zarówno nadmiar, jak też niedobór tkanki tłuszczowej ma wpływ na konsekwencje zdrowotne, jak możemy sprawdzić zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie i wiele innych istotnych informacji.
 
W drugiej części omawiano jaki wpływ na zdrowie w dorosłym życiu ma 9 miesiąc w łonie matki. Jak się okazało, wiele czynników ma wpływ na to czy w późniejszych latach mamy problem np. z otyłością czy też chorobami układu krążenia.
 
              W trzeciej części można było dowiedzieć się na temat cukrzycy. Czy można walczyć z cukrzycą 2 stopnia? Jak regulować poziom cukru we krwi? Po co czytać etykiety na produktach? Nasi uczniowie znają już odpowiedź na każde te pytania.
 
               Na koniec wszyscy chętni mogli zmierzyć na specjalnej maszynie swój procent tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Nad uczniami czuwały Pani profesor Beata Urbańczyk i Pani dyrektor Bożena Bierca.
Warsztaty weekendowe dla młodzieży 5-7 kwietnia 2019 roku
2019-04-03

Wyjazd uczestników warsztatów: piątek (05.04.2019 roku) godzina 15.00.

Miejsce zbiórki: parking Starostwa Powiatowego w Chrzanowie ul. Partyzantów 2

Uczestników prosimy o punktualne przybycie

W załączeniu link z informacją dot. miejsc zakwaterowani młodzieży.

MISTRZOWSKA SZTAFETA oraz ZŁOTY, SREBRNY i BRĄZOWY MEDAL w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu
2019-04-05

 

To pierwszy w historii szkoły, tak wielki sukces w pływaniu drużynowym i indywidualnym zdobyty przez reprezentantki I LO 28 marca 2019 w Tarnowie.

Mistrzynie Powiatu - Mistrzyniami Województwa.W tegorocznym Finale Wojewódzkiej Licealiady dziewczęca sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym, uzyskując łączny czas 3:11,02, stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal i Mistrzostwo Województwa.

Do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiło 11 drużyn. Na podium obok naszych zawodniczek znalazły się jeszcze dziewczęta z PZ Nr 1 Oświęcim ze stratą 05,31s. oraz reprezentantki XII LO w Krakowie ze stratą 06,26 s.

Złota sztafeta wystąpiła w składzie:

Karolina Wożniak ( 1c), Julia Szumniak (1d), Weronika Kulawik (2a), Karolina Lichota (1e), Aleksandra Łęczyńska (3c), Dominika Kiszka (1d) oraz w gotowości do startu, dopingująca drużynę zawodniczka rezerwowa Joasia Lasoń (2a).

 

więcej...

Wielki sukces Naszych uczniów
2019-04-15

Uczniowei Naszej szkoły Weronika Banasik i Kornel Pierzchała zajęli pierwsze miejsce w finale etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy zdobywając maksymalną liczbę puntów w części pisemnej zawodów oraz najwyzszą ocene w etapie ustnym.

Gratulujemy! 

2019-04-25

Od poniedziałku 29 kwietnia zjęcia w szkole odbywają się według planu.

I LO w Chrzanowie na znaczku pocztowym
2019-04-29

27 kwietnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie odbył się półfinał wojewódzkiOgólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą na temat filatelistyki, ale również wiedzą historyczną związaną z tematyką konkursu. Zwycięzcy konkursu rywalizować będą w finale, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie.

 

Z tej okazji Poczta Polska wydała znaczek z wizerunkiem I LO oraz kartę pocztową upamiętniającą to wydarzenie.

 

Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Chrzanowski w ramach grantu.

Casting
2019-04-29
9 maja 2019 roku o godz. 13.00 w I LO odbędzie się casting do nowej sztuki pt. "Niepokoje Młodej Polski" pod okiem Marcina Kobierskiego, aktora Teatru Bagatela, który pisze już scenariusz.
 
Do udziału w castingu zapraszamy uczniów I LO i słuchaczy UTW w Chrzanowie.
 
Prosimy, żeby przynieść ze sobą "Słówka" Boya - Żeleńskiego.
Zapisy na październikową wycieczkę do Włoch
2019-04-30

Kochani ruszyły zapisy na wycieczkę wraz z kursem językowym do Włoch, którą zaplanowaliśmy dla Was na październik. zapisy wraz z pierwszymi zaliczkami przyjmuje prof. Daszyk. W bibliotece szkolnej można otrzymać dokładny harmonogram wycieczki wraz z ulotką szkoły językowej. Zapraszamy i zachęcamy do wyjazdu.

 

ULOTKA

2019-04-30

Kochani maturzyści!

Prosimy o oddawanie książek do biblioteki szkolnej.