Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: grudzień 2018

Jarmarki Bożonarodzeniowe i Opera Wiedeńska
2018-12-01

W ostatni dzień listopada, o godznie 3 rano, młodzież z I LO wraz z opiekunami wyjechała w kierunku Wiednia. Celem wyjazdu były Jarmarki Bożonarodzeniowe, które są organizowane od wielu lat. Około 9 rano autobus dotarł do Wiednia. Tam uczniowe spotkali sie z panią przewodnik, odwiedzili Belweder i okoliczne ogrody, następnie autokarem przejechali po okolicach Ringu. Kolejnym etapem wyjazdu był około godzinny spacer po starówce. Po porzegnianiu z panią przewodnik grupa udała się na plac Marii Teresy, gdzie znajdują się imponujące budnyki muzeów Historii Naturalnej i Historii Sztuki. Uczniowie zwiedzali wybrane przez siebie muzeum. Kolejnym etapem wyjazdu były Jarmarki, w tym ten najważniejszy pod ratuszem. Ostatnia atrakcją wyjazdu był spektakl w Operze Wiedeńskiej - Kopciuszek.

To już szósty wyjazd ziomowy do Wiednia - zapraszamy za rok.

TENISOWE MIKOŁAJKI W STASZICU 6 GRUDNIA HALA SPORTOWA I LO
2018-12-03
 • Dla zaawansowanych - Pierwszy i historyczny turniej tenisa na naszej hali
 • Dla średnio zaawansowanych -Turniej „Kto celniej?”
 • Dla początkujących - Pokazowa lekcja tenisa
 • Możliwość testowania rakiet firmy HEAD
 • Upominki i niespodzianki od sponsora firmy HEAD

 

Zapraszamy do udziału.

Zapisy środy 5 grudnia przyjmuje i informacji udziela prof. Piotr Kolasa

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2018-12-05

Jak co roku, zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia, proponujemy wspólne kolędowanie młodzieży i nauczycieli powiatu chrzanowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

Z tej okazji zapraszamy także przedstawicieli Waszej Szkoły, aby wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

 

Jesteśmy przekonani, że wśród uczniów Waszej Szkoły nie brakuje utalentowanej muzycznie młodzieży, zaś czas kolędowania zapewni wyjątkową atmosferę wspólnego spotkania i wspólnego śpiewu w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

 

Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Konkursu i zgłoszenie chętnych (wyłącznie drogą mailową).

 

Konkurs odbędzie się w naszej szkole w czwartek, 20 grudnia br. o godz. 10.00. Czekamy na Waszą odpowiedź
do 17 grudnia br.

 

Regulamin i Karta zgłoszenia

2018-12-05

W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej 27 listopada klasy pierwsze pod opieką Pani Prof. Barbary Malik wzięły udział w zajęciach z fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przeprowadzone wykłady zaciekawiły uczniów i ożywiły ich wyobraźnię.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum AGH, gdzie na wystawie „Po drugiej stronie lustra” obejrzeli i wykonali wiele ciekawych doświadczeń fizycznych związanych z iluzją. Mogli przekonać się, ze magia nie wymaga nadprzyrodzonych mocy-wystarczy iluzja, czyli sztuka wykorzystywania praw przyrody i nieuwagi widzów.

Wystawa została przygotowana przez pracownika Wydziału Fizyki i Informatyki AGH -Pana dr Pawła Janowskiego, któremu bardzo dziękujemy za pomysłowe i nietypowe przedstawienie praw fizyki.

MISTRZOSTWA I LO W PŁYWANIU
2018-12-06

UKS „STASZIC” ZAPRASZA

18 GRUDNIA 2018 NA MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU

DYSTANS 50 M :

 • STYL DOWOLNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

 • STYL KLASYCZNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

 • STYL GRZBIETOWY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

 • STYL MOTYLKOWY – OPEN

 

ZAPISY DO 14 GRUDNIA W KANTORKU WF.

DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY RZECZOWE. DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA prof. R . Solarska

Konkurs z języka niemieckiego "Verstehen" - III edycja
2018-12-09

Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole po raz pierwszy ogólnopolski  konkurs z języka niemieckiego „Verstehen”. Najlepsza w szkole okazała się Julia Jońca z klasy 2b, która zajęła I miejsce w województwie oraz 16 w Polsce. II miejsce w województwie zajęła uczennica klasy 1a Anastazja Dębska, a IV Emilia Malik z klasy 2a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

2018-12-17

Paweł Paprocki, uczeń naszego liceum, klasy II D został Finalistą XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego i w dniach 1-8 grudnia uczestniczył w zmaganiach finałowych w Moskwie, w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina.

 

Do zadań uczestników należało:

napisanie eseju na podany temat, obrona wcześniej przesłanej prezentacji - Paweł zaprezentował życie i twórczość kompozytorów Rosji oraz prowadzenie

dialogów w parach.

 

7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie Olimpiady. Paweł został nagrodzony Dyplomem za najlepszą odpowiedź w języku rosyjskim. Po podsumowaniu odbył się koncert, na którym wystąpili uczestnicy z różnych krajów świata. Paweł zaprezentował się w utworze "Сто часов счастья", który w czerwcu 2018 został uhonorowany nagrodą Grand Prix na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Zdobył wielkie brawa!

Noc w Liceum 2019
2018-12-17

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych
w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na VI Festiwal Naukowy „NOC  w LICEUM”, który odbędzie się 1 lutego 2019 roku od godz. 16.00 w budynku I LO w Chrzanowie ul. Piłsudskiego 14.

 

 •   W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
 •   Udział w zajęciach jest bezpłatny.
 •   Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48
 •   Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
 •   Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne warsztaty/wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia.

 

Hol w pracowni biologicznej – wystawa żywych zwierząt

Hol na I piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd I LO 

Hol na II piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd LoD

18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej siatkówki, sala gimnastyczna

18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej koszykówki, hala sportowa

 

Harmonogram szczegółowy

Tenisowe Mikołajki w Staszicu
2018-12-17

Po raz pierwszy od czasu oddania do użytku nowej hali sportowej nasi uczniowie mogli w pełni wykorzystać  jej możliwości i z inicjatywy prof. Piotra Kolasy 6 grudnia odbyły się „Tenisowe Mikołajki w Staszicu”. Była to swoista promocja i popularyzacja tenisa wśród uczniów I LO.  Osoby średnio zaawansowane rywalizowały w konkursie „Kto celniej” i ich zadaniem było zdobycie jak największej ilości puntów za odbicia forhendem i bekhendem w kilku próbach technicznych. Zwyciężył Mateusz Wygoda z klasy 1b zdobywając 38 punktów przed Aleksandrą Bar 2b 29 punktów i Jakubem Rydzem 1b 26 punktów.

 

W turnieju głównym dedykowanym dla zaawansowanych tenisistów udział wzięło 8 zawodników a podium zdominowali uczniowie klasy 3a.  Najlepszy okazał się Mateusz Staroń, który w finale wygrał z Jakubem Gucikiem a  na dalszym miejscu sklasyfikowany został Paweł Solarski.

 

Nagrody rzeczowe dla uczestników ufundował przedstawiciel handlowy na Polskę firmy HEAD a słodkościami obdarował Samorząd Uczniowski.

2018-12-20

20 grudnia 2018 roku odbył się kolejny XVII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Gratulujemy zwycięzcom!

2018-12-21

„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
(K. I. Gałczyński)

 

Ze szczerego serca w ten piękny czas, 
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2019 Roku
marzeń spełnienia  i pomyślności.