Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: październik 2018

2018-10-01

W czwartek 20 września br. odbyły się prelekcje dla uczniów klas drugich i trzecich na temat krwiodawstwa. Dowiedzieliśmy się m.in. kto może oddać krew, co daje jej oddanie, kto może zostać krwiodawcą. Te informacje przygotowali i przedstawili dla nas przedstawiciele Komendy Hufca ZHP w Chrzanowie.

Październik w MBP Chrzanów
2018-10-04

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Miejskiej Bibliteki Publicznej w miesiącu październiku. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z królową polskich kryminałów (Katarzyną Bondą) czy Koncercie za Regałem (Bartas Szymoniak i abosolwent ILO - Michał Parzymięso)

 

grafik - biblioteka główna
grafik - filie
grafik - oddział dla dzieci

Harmonogram zajęć w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej
2018-10-04

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej - III edycja

 

HARMONOGRAM

Dzień głośnego czytania
2018-10-04

Po raz kolejny uczniowie Naszej szkoły spotkali sie z ucznimi Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie z okazji Dnia Głośnego Czytania. Uczennice z klasy 2c zaprezentowały swoje ulubine książki.

2018-10-05

Żeby zostać chemikiem, wcale nie trzeba odwiedzać nowoczesnego laboratorium, ani kupować drogich odczynników. Uczestnicy tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców mieli okazję się o tym przekonać. Dowiedzieli się, jak tworzyć niewidzialne notatki, zaplanować erupcję wulkanu w domowych warunkach, nadmuchać balony z pomocą sody i octu, a także poznali przepis na zieloną jajecznicę oraz badali odczyn artykułów spożywczych i czystościowych. Jak zwykle, stanowisko chemiczne cieszyło się ogromną popularnością - do tego stopnia, że żądni wiedzy uczniowie podchodzili nawet w przerwach pomiędzy pokazami.

 

STYPENDIA W ROKU SZKOLNYM 2018/19
2018-10-16

Uczniowie którzy w roku szkolnym 2017/18 osiągnęli sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe w konkursach, olimpiadach, turniejach itp. lub znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o uzyskanie stypendiów w roku szkolnym 2018/19.

 

Informacji i pomocy udziela pedagog szkolny.

 

Osoby zainteresowane ich uzyskaniem proszone są o pilny kontakt z pedagogiem szkolnym ze względu na upływające terminy składania wniosków.

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych
2018-10-19
-W Konkursie wziąć udział mogą klasy, które do dnia 25 października dokonają zgłoszenia u prof. Piotra Kolasy (przez przedstawiciela klasy w kantorku WF, wiadomość Librus lub email na adres pkolasa1lo@gmail.com)
 
- Udział w Konkursie polega na chóralnym odśpiewaniu wylosowanej pieśni patriotycznej przez wszystkich uczniów obecnych 9 listopada w szkole
 
Rekord dla Niepodległej
2018-10-25

Szanowni Państwo,

wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszam wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! 

 

Łączę wyrazy szacunku
Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej 

2018-10-25

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie serdecznie zapraszają na premierę spektaklu „Nad Niemnem” w wykonaniu uczniów I LO i słuchaczy UTW  w ramach projektu „Czego się człowiek za młodu nauczy…”  w dniu 29 października 2018 o godz. 16.00 w Sali teatralnej MOKSiR  w Chrzanowie ul. Broniewskiego 4. Wstęp wolny.

To już siódma sztuka wyreżyserowana przez Marcina Kobierskiego aktora Teatru Bagatela w Krakowie. Poprzednie sztuki corocznie zajmowały czołowe miejsca na Festiwalu Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie.

9 listopada o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbędzie się podsumowanie projektu, na które również serdecznie zapraszamy. Projekt uzyskał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego.

Geografowie na lekcjach się nie nudzą
2018-10-26

Podczas lekcji geografii rozszerzonej nikt sie nie nudzi. W czwartek i piątek poznawaliśmy klimaty kuli ziemskiej. Uczniowie pracując w zespołach charakteryzowali czynniki klimatotwórcze i wybrane strefy klimatyczne.

2018-10-28

Piętnastego października 2018 roku w pięknie udekorowanej sali teatralnej MOKSiR Chrzanów odbyła się podwójna uroczystość - ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz Święto Komisji Edukacji Narodowej.

W tym dniu, w obecnośći całej społeczności naszej szkoły oraz zaproszonych gości oficjalnie przyjęto uczniów klas pierwszych w szeregi I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły przed Dyrektorem szkoły dr Bożeną Biercą.

 

Fotorelacja i Film ze Ślubowania

Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły
2018-10-30
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Niepodległościowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły, który odbędzie się w czwartek  8 listopada na sali gimnastycznej. Zapisy do wtorku 6 listopada przyjmują nauczyciele WF. W środę w Internecie ukaże się drabinka turniejowa z podanymi godzinami spotkań. Uczniowie zwolnieni są z lekcji tylko na czas swoich meczy.

 

2018-10-30

W czwartek 18 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu w ramach realizacji projektu "Przepis na sukces". Jest to program profilaktyczny opracowany przez młodych dla młodych.Znany raper wraz z podróżnikiem opowiedzieli o swoim PRZEPISIE NA SUKCES. Obaj musieli pokonać po drodze uzależnienia, brak wsparcia ze strony rodziny oraz negatywne wzorce zachowania. Teraz podzielili się swoim PRZEPISEM NA SUKCES z młodzieżą w przystępnej słownej i muzycznej formie.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
2018-10-30

 

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

więcej....

2018-10-31

W dniu 30.10.2018 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2018/2019. To pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym.  Wzięło w nich udział 12 zawodników, w tym trzy dziewczyny.

 

Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER.

 

Tegoroczny turniej zdominował Mateusz Staroń z klasy 3A wygrywając wszystkie siedem pojedynków i bezapelacyjnie wywalczył tytuł Mistrza Szkoły. To zacne wyróżnienie – pamiętajmy, że kilka lat temu było w rękach medalistów mistrzostw świata /obecny arcymistrz szachowy Daniel Sadzikowski/, mistrzostw Polski, czy województwa /Radek Barski, Miłosz Lorek – mistrz Polski w szachach lekarzy/. Drugie miejsce zdobył Marcin Nadgórski z 2A, trzecie Aleksander Potoczny 2A. Pierwsza trójka turnieju plus Zuza Ohlaszeny z 2E będzie tworzyć reprezentację naszego liceum na zawody powiatowe, które odbędą się na początku listopada w II LO w Chrzanowie. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Powiatu.

 

Fotorelacja