Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Matura 2018
2018-05-04

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia w czasie egzaminów.

2018-05-09

W dniu 23 kwietnia 2018 roku na Placu 1000-lecia w Chrzanowie odbył się  Happening z okazji Światowego Dnia Wody i Światowego Dnia Ziemi oraz konkursy dla szkół podstawowych. I Liceum był partnerem tej imprezy organizowanej przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

 

Celem happeningu było zwrócenie uwagi na problemy czystości wody oraz przekonanie społeczeństwa do picia wody kranowej, która spełnia wszystkie normy, jest ok. 100 razy tańsza od wód butelkowanych ze sklepu, a pijąc ją nie zanieczyszczamy naszej planety, gdyż zużywamy mniej opakowań, butelek plastikowych. W czasie happeningu można było skosztować wody kranowej z saturatora oraz zobaczyć, jak młodzież z naszej szkoły bada jakość wody.

 

Relacja ze strony Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie

Warsztaty weekendowe dla młodzieży
2018-05-10

W ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna Urząd Marszałkowski w Krakowie organizuje warsztaty weekendowe dla młodzieży w Krakowie, Tarnowie, Suchej Beskidzkiej w dniach 18-20.05.2018, 25-27.05.2018, 08-10.06.2018, 15-17.06.2018 w obszarach tematycznych: j.angielski, j.niemiecki, j.francuski, matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, przedsiębiorczość  

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Urząd Marszałkowski zapewnia: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę, udział w warsztatach na uczelniach godzinach dopołudniowych, program naukowy w godzinach popołudniowych. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegóły dotyczące warsztatów w załączeniu.

MARATON POWTÓRKOWY Z GEOGRAFII
2018-05-10

Zapraszam maturzystów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z geografii. 


Startujemy 11 maja 2018 r. od godz. 13:00 w sali nr 24.


 Jolanta Staniszewska

Festiwal Nauki w Chrzanowie
2018-05-11

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Chrzanowskim Festiwalu Nauki 12 maja na Placu Tysiąclecia od godziny 12.00.

 

Współorganizatorami Festiwalu sa absolwenci Naszej Szkoły.

2018-05-11

Uczniowie I LO im. St. Staszica w Chrzanowie, wspólnicy firmy CAMBIO,  znaleźli się w elitarnej grupie 20 Młodzieżowych Miniprzedsiębiorstw zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego konkursu PRODUKCIK 2018. W rywalizacji pokonali ponad 200 młodzieżowych przedsiębiorstw z całej Polski i są jedyna firmą reprezentującą region małopolski. Sukces uczniów jest tym większy, że wspólnicy to uczniowie klasy pierwszej, którzy na etapie zakładania firmy nie posiadali żadnej ekonomicznej wiedzy w tym zakresie.

 

W czerwcu powalczą w Warszawie o tytuł Grand Prix. Zdobywca tego tytułu będzie reprezentować Polskę w konkursie europejskim: JA Europe Company of the Year Competition. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2018-05-11

W dniu 30 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W poetycko-muzycznym programie przygotowanym przez uczniów klas 1d , 1e , 2a, 2b, 2e, 2f – pod opieką nauczycieli - Bogusławy Mrowcy, Marzeny Brożek i Pawła Kasperczyka przypomniano historię konstytucji i jej główne postanowienia, a także jej doniosłą rolę w utrzymaniu tożsamości narodowej w okresie rozbiorów.

Wydarzenia te przybliżyła także prezentacja, krótki film oraz wywiad z uczniami naszego liceum, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami o tym czym jest dla nich wolność i patriotyzm.

Interpretacje utworów poetyckich i muzycznych wzbudziły wśród licznie zgromadzonych słuchaczy refleksje, wprowadziły w nastrój zadumy i pozwoliły przenieść się w przeszłość.

2018-05-17

Już po raz 20. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza krakowian i gości do uczestnictwa w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wolność krzepi!”– poznamy miejsca i bohaterów ściśle związanych z XX–leciem międzywojennym. Odzyskanie niepodległości po 123 latach, rozwój społeczno-gospodarczy, aktywność niezwykłych osobowości – wszystko to sprawia, że z podziwem patrzymy na ten czas i chętnie do niego wracamy. Tegoroczna edycja Dni Dziedzictwa odbędzie się w dwa majowe weekendy (19–20 i 26–27 maja). Wraz z przewodnikami, animatorami zabaw i gier dla dzieci, naukowcami ipasjonatami wielu dziedzin zwiedzimy 11 zabytkowych obiektów, w tym miejsca na co dzień niedostępne. Udział w wydarzeniachjest bezpłatny, jednak na część z nich obowiązuje rezerwacja miejsc, która rozpocznie się 14 maja br. (zapisy na pierwszy weekend) i 21 maja br. (zapisy na drugi weekend) na stronie Dnidziedzictwa.pl oraz pod nr.tel. 12 423 35 55.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
2018-05-17

W dniu 7 VI 2018 r. (czwartek) w naszej szkole odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Kandydatów prosimy o przygotowanie krótkiej autoprezentacji i wraz ze zdjęciem przesłania jej na adres:
1lochrzanow@gmail.com
w nieprzekraczalnym terminie do 26 V 2018 r.

Kampania wyborcza będzie mogła być prowadzona na terenie szkoły w dniach 28 V 2018 r - 6 VI 2018 r.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Jolanta Staniszewska
Piotr Kolasa

 

Regulamin wyborów

2018-05-17
  •       5 czerwca (wtorek) obiekty sportowe I LO w Chrzanowie

 

  •       Zapisy drużyn klasowych do piątku 25 maja przyjmują nauczyciele WF

 

  •       Wymaga lista imienna klasy z uwzględnieniem dyscypliny sportowej

 

  •       Zawody odbywać się będą równolegle w dwóch lub trzech dyscyplinach dlatego istnieje prawdopodobieństwo rozgrywania meczy przez jedną klasę o tej samej porze. Nie ma możliwości przełożenia spotkania – harmonogram minutowy, dlatego prosimy o punktualność 
    i zachęcamy do zaangażowania wszystkich uczniów z klasy.
Dzień otwarty dla rodziców
2018-05-17

Przypominamy o dniu otwartym dla rodziców, który odbędzie się w najbliższą środę 23 maja 2018 w godzinach 17.00 - 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

2018-05-21

Dnia 19 kwietnia 2018 r. kilku osobowa grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie odwiedziła Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Młodzież ucząca się w klasie o profilu rozszerzonej biologii mogła zobaczyć, jak wygląda profesjonalne laboratorium diagnostyczne, posiadające certyfikaty dla danego badania oraz Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego nr AB 1558.

 

SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM
2018-05-21

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkanie pt. "Problemy współczesnej młodzieży- jak pomóc - rola rodzica" w środę 23 maja 2018 roku o 16.30 do sali nr 6. Wykład przedstawi psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie - Pani Małgorzata Godyń.

Zapraszamy!

ZAPISY NA WYCIECZKĘ DO KRAKOWA DO 1 CZERWCA U NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
2018-05-24

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wycieczce do Krakowa 15 czerwca (piątek) na lekcję w języku włoskim z rodowitym Włochem. Oceny wystawione, a my będziemy podsumowywać rok zanurzeni we włoskiej atmosferze. 

2018-05-27

Dnia 24 maja 2018r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chrzanowie pod opieką p. Marzeny Hady, którzy zaprezentowali dla uczniów klas pierwszych jedno z wybitnych dzieł Johanna Wolfganga von Goethe pt.”Faust”. Sztuka zaprezentowana została oczywiście w języku niemieckim i zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich widzach. Dziękujemy naszym gościom za przedstawienie i gratulujemy świetnych umiejętności językowych oraz doskonałej gry aktorskiej.

Tyle Radości - spektakl muzyczny
2018-05-28

6 czerwca w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie o godznie 17.00 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie zaprezentuje spektakl muzyczny w wykonaniu słuchaczy UTW. Seredecznie zapraszamy.

2018-05-29

Uczniowie Naszej szkoły biorą udział w projekcie "Szkoła wolna od używek". Projekt decyzją Komisji Konkursowej otrzymał najwięcej głosów na etapie powiatowym i wojewódzkim , gdzie oceniono go najwyżej i przekazano do etapu krajowego. Trzymamy kciuki! Podjęto w naszej szkole w związku z jego realizacją wiele działań profilaktycznych. Jednym z nich był spektakl , który przedstawiliśmy uczniom naszej szkoły oraz gimnazjalistom ze Szkoły Podstawowej nr 3.

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PEDAGOGICZNEJ
2018-05-30

Uczniowie naszej szkoły Weronika Kulawik Ia i Michał Góralewicz Ia zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej. Finał odbędzie się 20 czerwca br. w Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trzymamy kciuki!