Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Wszystkim Kobietom w dniu 8 marca
2018-03-08

Wszystkim Paniom, 
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

2018-03-08

6 marca 2018 r. uczniowie grupy informatycznej wzięli udział w wykładzie pt. Sieci Komputerowe. Dzięki wykładowi poszerzyli swoja wiedzę na temat routingu, topologi sieci czy modeli sieci.

Akcja Zostań dawcą szpiku
2018-03-08

Robiąc tak niewiele, można zrobić tak wiele

 

Deklarując się, jako potencjalny dawca szpiku dajesz szansę na uratowanie życia konkretnej osoby: kolegi, sąsiada, a może kogoś bliskiego

 

Pamiętaj:

 

- Zarejestrowanym dawcą szpiku może zostać zdrowy człowiek w wieku 18 – 40 lat.

- Aby zostać kandydatem na dawcę i zarejestrować się w rejestrze dawców szpiku wystarczy oddać 10 ml krwi.

- Oddanie szpiku nie zagraża zdrowiu, szpik szybko się regeneruje.

- Dawstwo szpiku jest honorowe.

 

Uwaga! Należy koniecznie mieć przy sobie dowód osobisty

 

 

23 marzec – piątek

 

8.00 - 11.00 godz., II LO w Chrzanowie,ul. Kard. Wyszyńskiego 19

 

12.00 - 15.30 godz., I LO w Chrzanowie, ul. Piłsudskiego 14

 

  

Akcja przeprowadzona będzie przy współpracy Fundacji Przeciwko Leukemii i  NZOZ Medigen

Listy dla Ziemi
2018-03-08

Listy dla Ziemi to akcja, która już na stałe wpisała się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń ekologicznych. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset gmin, kilka tysięcy placówek i kilkaset tysięcy uczniów. Najważniejszą częścią akcji jest pisanie listów dla Ziemi przez uczniów placówek oświatowych z całej Polski. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

2018-03-08

8 lutego ruszyły wyjazdy naszej młodzieży z panią prof. Mąsior na Uniwersytet Jagielloński na warsztaty chemiczne. Pod czujnym okiem uniwersyteckich wykładowców, uczniowie uczą się przygotowywania roztworów (na zdjęciu roztwór siarczanu (VI) miedzi (II)), odmierzania substancji na specjalnych wagach (gdzie dokładność wynosi do czterech miejsc po przecinku – to znaczy, że należy być niezwykle dokładnym) oraz ogólnego korzystania z laboratoryjnego sprzętu. Do końca roku pozostało jeszcze 7 wyjazdów – najbliższy będzie szczególnie przyjemny dla żeńskiej części grupy, gdyż wypada 8 marca.  Poniżej jest kilka fotografii przedstawiających naszych chemików w akcji 

2018-03-15

ZŁOTA OLA

Uczennica kl. 2c Aleksandra Łęczyńska zawodniczka UKS "Staszic" została złotą medalistką województwa małopolskiego w pływaniu - styl grzbietowy. Jest to największy sukces sportowy w tym roku szkolnym. Ola z czasem 33,83s była najlepsza wśród 18 pływaczek mistrzyń powiatów.

 

W zawodach brali udział też nasi panowie. Bartek Kulak kl. 3a zajął 9 miejsce wśród 30 startujących w stylu dowolnym  i Oskar Wojtaszewski był 16 wśród 24 startujących w stylu klasycznym.

 

Sztafeta w składzie Bartosz Kulak, Jerzy Dzierwa, Krzysztof Bolek, Dominik Baran z kl 3a, Piotr Pancerz kl. 3e i Oskar Wojtaszewski kl. 3c oraz rezerwowi Mateusz Paczyński 3d i Aleksander Potocki 3a, wywalczyła 9 miejsce na 14 startujących drużyn.

 

Trenerem i opiekunem naszych pływaków był p. Paweł Kasperczyk

Mecz piłki ręcznej Polska- Czechy
2018-03-19
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wycieczce na towarzyski mecz piłki ręcznej Polska- Czechy, który odbędzie się w katowickim SPODKU w czwartek 5 kwietnia.
Koszt biletu wraz z transportem 20 zł. 
Odjazd o godzinie 17:00 z parkingu przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.
Zapisy do środy 21 marca przyjmują nauczyciele WF.

 

Awansowali do Etapu Centralnego
2018-03-19

Uczniowie Naszej szkoły Weronika Jachta i Kornel Pierzchała awansowali do Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Rodznie. Finał odbedzie sie 12 kwietnia w Olsztynie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

NAJLEPSZE W MAŁOPOLSCE JADĄ NA FINAŁ !
2018-03-19

Uczennice naszej szkoły : Elżbieta Bańkowska z 2F oraz Karolina Krupa z 2D zajęły w etapie okręgowym XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego najwyższe lokaty w Małopolsce (zobacz: http://www.olijp.pl/… ), tym samym uzyskały kwalifikacje do finału. Zawody centralne odbędą się w Warszawie od 12 do 14 kwietnia. Tytuł finalisty lub laureata w tej jednej z najstarszych olimpiad przedmiotowych w naszym kraju zwalnia ucznia z egzaminu maturalnego z języka polskiego i daje przywileje w trakcie rekrutacji na uczelnie wyższe. Jest więc o co walczyć! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Wartość pieniądza w czasie ”
2018-03-20

"I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie ogłasza XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Wartość pieniądza w czasie ”

      Konkurs zostanie zorganizowany 12 kwietnia 2018 roku, w sali 44 o godzinie 9.20. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu jest Iwona Małocha – nauczycielka matematyki. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2002 roku. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów z całego powiatu chrzanowskiego. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do samodzielnego studiowania pojęć wykraczających poza obowiązujący materiał nauczania matematyki, a bardzo przydatnych w życiu codziennym. Termin zgłoszenia uczestników upływa 5 kwietnia 2018  roku o godzinie 24.00. Prosimy nauczycieli matematyki o wysłanie listy osób chętnych do wzięcia udziału w konkursie na adres: iwonamalocha@wp.pl."

Zwycięzcy Biegów na orientację
2018-03-22

X Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT w Chrzanowie. 

 

Rajd został zorganizowany 21 marca 2018 roku w rejonie Żelatowej. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

 

Po raz kolejny na podium staneli uczniowie Naszej szkoły. Pierwsze miejsce indywidualnie zajęły Hanna Dzierwa (1a) i Aleksandra Urbańczyk (1d), na miejscu drugim uplasowali się Bartłomiej Bieniek i Krystian Straś (3b) a trzecie miejsce przypadło Zuzannie Ohlaszeny (1e) i Wiktorii Góralczyk (1d). 

 

W rywalizacji drużynowej I Liceum Ogólnokształcące zajeło pierwsze miejsce.

 

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy we wrześniu.

Lekcja włoskiego we Włoskim Instytucie Kultury - wyjazd do Krakowa
2018-03-22

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe do Krakowa 13 kwietnia 2018 roku. Wieej informacji na plakacie lub u nauczycieli bibliotekarzy.

2018-03-29

11 marca 2018 roku grupa teatralna I liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie sięgnęli wspólnie po laury. Spektakl ,,Kamienie na szaniec”, nad którym pracowali kilka miesięcy, otrzymał I miejsce w Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich - POSIADY TEATRALNE na ORAWIE, które odbyły się w Jabłonce. Jury doceniło profesjonalną grę aktorów, dobrze skonstruowany scenariusz, koncepcję reżyserską oraz wyczucie smaku estetycznego. W szczególności zachwycił, wykorzystany w spektaklu, teatr cieni, który pozwalał oswoić sceny najbardziej brutalne, wymagające od widza gry wyobraźni i dużej dozy empatii.