Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: wrzesień 2017

Kiermasz podręczników używanych
2017-09-05
Informujemy, że w dniu 07.09.2017r. (czwartek) w bibliotece szkolnej I LO w Chrzanowie w godzinach 7:15 - 13.00 odbędzie się kiermasz podręczników używanych. 
 
 
Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki.
 
 
 
Wycieczka do CERNU i Szwajcarii
2017-09-06

Informujemy, że zostało jeszcze kilka miejsc na wycieczkę do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) i Szwajcarii. Wycieczka odbędzie się w dniach 2-7 października 2017 roku. To niepowtarzalna okazja zobaczenia Zderzacza Hadronów i miejsca gdzie zostały stworzone strony WWW. Zwiedzimy też Zurich, Genewę i Chaonix. Zobaczymy też najwyższe szczyty Alp, dla chętnych będzie możliwość wjechania kolejką na prawie 4000 metrów.

 

Program wycieczki

 

Informacje i zapisy u profesora Roberta Daszyka

STYPENDIA W ROKU SZKOLNYM 2017/18
2017-09-11

Uczniowie którzy w roku szkolnym 2016/17 osiągnęli sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe w konkursach, olimpiadach, turniejach itp. lub znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o uzyskanie stypendiów w roku szkolnym 2017/18.

 

Informacji i pomocy udziela pedagog szkolny.

 

Osoby zainteresowane ich uzyskaniem proszone są o pilny kontakt z pedagogiem szkolnym ze względu na upływające terminy składania wniosków.

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW
2017-09-15

Zapraszamy serdecznie do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców 29 września 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.

 

Zapisy dla uczestników ruszają 20 września 2017 o godz. 9.00. 

 

Całość programu dostępna pod adresem:  
2017-09-17

W dniach 6-13 września br. uczniowie naszej szkoły (czyli my) (i oczywiście nasi nauczyciele) wzięli udział w drugiej części wymiany polsko-niemieckiej, to znaczy przedłużyliśmy sobie wakacje o tydzień. Choć trudno mówić o wakacjach w tym momencie, gdyż członkowie polskiej grupy musieli wstać bardzo wcześnie (lub nie kłaść się wcale) i przybyć zaspani na zbiórkę o godzinie 3.15. Może przylot do Dortmundu odbył się w sennej jeszcze, porannej atmosferze, to lot powrotni z całą pewnością taki nie był. Uczniowie mieli za sobą tydzień atrakcji przygotowanych przez zachodnich sąsiadów. 

BIBLIOTEKA SZKOLNA URUCHOMIŁA ELEKTRONICZNE ZAMAWIANIE KSIĄŻEK
2017-09-19

Nie lubisz stać w kolejce? Martwisz się, czy dostaniesz lekturę z opracowaniem? Chcesz, aby książka była wcześniej przygotowana dla Ciebie? Możesz zarezerwować ją nie wychodząc z domu, siedząc przed własnym komputerem.

 

Biblioteka I LO założyła dla Was swojego maila biblioteka1lochrzanow@gmail.com, dzięki któremu możesz zamówić książkę drogą elektroniczną, podając jej autora, tytuł lub inne informacje, które pozwolą nam zidentyfikować interesującą się książkę.  Zamówienia będą realizowane codziennie na dużej przerwie (11:55-12:10) .

 

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznej formy zamawiania księgozbioru z naszej biblioteki. Postaramy się wyjść Waszym oczekiwaniom naprzeciw.

 

Zapisz nasz adres w swoim telefonie lub zrób jego fotkę, aby być z nami w stałym kontakcie.

 

Nauczyciele bibliotekarze

2017-09-25

OBÓZ SPORTOWY UKS "Staszic" W WIŚLE 18-22.09.2017 R.

 

Obóz był współfinansowany przez MSiT w ramach Projektu KLUB 2017. 

 

W końcu nadszedł ten dzień, którego nie mogliśmy się doczekać.  

 

Relacja fotograficzna

Menu Biblioteczne
2017-09-25

Zapraszamy do intelektualnej degustacji

 

A może chciałbyś/ chciałabyś zaproponować swoją książkę do naszego bibliotecznego menu? Przynieś krótki opis wybranej książki do biblioteki, umieścimy go w przyszłym miesiącu.

 

Spośród zebranych recenzji wyłonimy tę najlepszą oraz najaktywniejszego recenzenta. Nagrody zostaną przyznane po feriach zimowych i na zakończenie roku szkolnego. 

 

Recenzje książek - wrzesień

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
2017-09-26

BENVENUTI!!!

Z TEJ OKAZJI PROPONUJEMY KREATYWNĄ NAUKĘ JĘZYKA WŁOSKIEGO

 

Wyzwanie polega na stworzeniu planszy domina w języku włoskim z wykorzystaniem przymiotników i ich przeciwieństw.

 

 

Najlepsze projekty będą nagrodzone a finał konkursu na najbliższej lekcji zakończy się wspólną grą.

 

Łączmy przyjemne z pożytecznym!

 

Aby was zainspirować tutaj przykładowa plansza.

Więcej informacji znajdziecie w czytelni biblioteki szkolnej.

 

Trzymamy kciuki i czekamy na zgłoszenia w bibliotece szkolnej.