Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Zajęcia on-line z przedsiębiorczości w ramach projektu "Chrzanowskie I LO w chmurze edukacyjnej"
2017-02-04
W dniu 17 lutego 2017 roku o godz. 7.30 zostają wznowione zajęcia on-line z przedsiębiorczości w ramach projektu "Chrzanowskie I LO w chmurze edukacyjnej".
 
 
Uczestników zajęć prosimy o punktualne przybycie.
Dzień otwarty dla gimnazjalistów
2017-02-12

Zapraszamy serdecznie wszystkich na kolejny Dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym, który odbedzie się
24 lutego 2017 roku.

 

Zajęcia otwarte odbywać będą się w godzinach
9.00 - 14.00.

2017-02-12

I Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Chrzanowie pragnie upamiętnić postać swojego absolwenta, admirała floty, dowódcy Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polski, Andrzeja Karwetę.

    

Zwracamy się do wszystkich absolwentów naszego liceum, ludzi dobrej woli, by wspomogli ufundowanie tablicy pamiątkowej, poświęconej pamięci Andrzeja Karwety, postaci, z której społeczność naszej szkoły – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, absolwenci, emerytowani nauczyciele, jest bardzo dumna.

 

Wpłat można dokonywać na konto:

Bank Pekao 24 1240 4230 1111 0010 5730 8895

Zawody narciarsko - snowboardowe o Puchar Dyrektora I LO
2017-02-15

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Zawodach narciarsko - snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO, które odbędą się 23 lutego w ośrodku narciarskim SKI Lubomierz. Do poniedziałku 20 lutego zgłoszenia przyjmują nauczyciele WF. Niezbędne informacji dostępne na plakacie.

 

A tak było przed dwoma laty https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=43yxRKQRneM

2017-02-16

Konkurs zostanie zorganizowany 6 kwietnia 2017 roku, w sali 44 o godzinie 9.15.

 

Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu jest Iwona Małocha – nauczycielka matematyki. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2002 roku. Do udziału w konkursie  zapraszamy uczniów z całego powiatu chrzanowskiego.

 

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do samodzielnego studiowania pojęć wykraczających poza obowiązujący materiał nauczania matematyki, a bardzo przydatnych w życiu codziennym.

 

Termin zgłoszenia uczestników upływa 31 marca 2017 roku o godzinie 24.00. Prosimy nauczycieli matematyki o wysłanie listy osób chętnych do wzięcia udziału w konkursie na adres : iwonamalocha@wp.pl.

III KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW ZA NAMI
2017-02-17

Działo się, działo. 27 lutego sala gimnastyczna ILO zamieniła się w salę balową. Korowód barwnych postaci ruszył oficjalnie w tan przy dźwiękach dostojnego poloneza. W pierwszych parach prowadziły tańczących pani dyrektor Bożena Bierca oraz pani wicedyrektor Anita Dębska Tynior. Gry i zabawy oraz południowe rytmy sprawiły uczestnikom balu sporo radości. Oczywiście nie brakło również aktualnych muzycznych hitów. Spośród uczestników nagrodzono 2 osoby, które wykazały się największą kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowaniu strojów. Były to wyjątkowe dziewczyny : Monika Szczurek z kasy IIe w przebraniu pięknej syreny i Olga Warzecha z klasy 1f jako urocza wampirzyca. Ale wszyscy wyglądali fantastycznie :)

 

Z niecierpliwością będziemy czekać na Was za rok.

 

 

Dziękujemy za wspólną zabawę, którą przygotował dla Was wraz z klasą If Samorząd Szkolny oraz profesorowie: Olga Piotrowska i Piotr Kolasa. Słodkie dobrodziejstwa upiekła klasa Ic. Dziękujemy również wszystkim klasom, które zaangażowały się w pomoc w przygotowaniu dekoracji.

 

Fotogaleria

Sukces Moniki w konkursie historycznym
2017-02-18

Uczennica klasy IIe, Monika Szczurek, zajęła I miejsce w konkursie historycznym  w Małopolsce o jednej z najbardziej fascynujących europejskich dynastii-Tudorach. 

 

 I etap konkursu – test z pytaniami zamkniętymi  Monika rozwiązała bezbłędnie i uzyskała 100% punktów. W II etapie wszyscy uczestnicy pisali esej na temat „Akt Supremacji-kaprys Henryka VIII czy przemyślana strategia. Scharakteryzuj przebieg i skutki reformacji w Anglii na tle wydarzeń religijnych w Europie”.

 

Uwzględniając wymagania regulaminu konkursu, który ograniczał liczbę znaków do 20000 ze spacjami, nie było to łatwym przedsięwzięciem aby posiadaną wiedzę merytoryczną zmieścić w tak krótkim eseju. Należy zaznaczyć, że praca została napisana przez Monikę w języku angielskim pod kierunkiem mgr Bogusławy Mrowcy, która udzieliła pomocy merytorycznej z historii i języka angielskiego. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2017-02-22

Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich 
i Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm Witolda Pileckiego
serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniach 27.02 - 03.03 2017 roku.

 

Więcje informacji na plakacie.

2017-02-24

23 lutego w tłusty czwartek miłośnicy sportów zimowych z naszej szkoły spędzili na zaprzyjaźnionym stoku narciarskim SKI Lubomierz, gdzie odbyła się tegoroczna edycja zawodów narciarsko – snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO.

 

Prognoza pogody na ten dzień nie była korzystna i organizatorom nawet chodziło po głowie aby odwołać lub przełożyć wyjazd. W Chrzanowie w momencie pakowania autokaru +6 stopni i padający deszcz. Na parkingu w Lubomierzu +2 i padający deszcze ale już na górnej stacji orczyka około 0 stopni Celsjusza i kilka centymetrów świeżo spadłego śniegu.