Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: grudzień 2016

STYPENDIUM SPORTOWEJ AKADEMII VEOLIA
2016-12-02

Tomasz Topa z klasy Ia został stypendystą VIII edycji Sportowej Akademii Veolia. Tomek trenuje kajakarstwo klasyczne. Otrzymane stypendium przyznano za jego liczne sukcesy sportowe.

 


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły
2016-12-05

Zawodników startujących w Mikołajkowym turnieju tenisa stołowego o Mistrzostwo Szkoły prosimy o zapoznanie się z planem gier. Panie grają ligę każdy z każdym, Panowie system pucharowy do dwóch przegranych. Mecz do dwóch wygranych setów w punktach do 11.

 

Prosimy o punktualność i przypominamy, że zawodnicy zwolnieni są z lekcji tylko na czas swoich gier. POWODZENIA!!!Planer gier - Panowie
Planer gier 2 - Panie
2016-12-05

W dniu 02.12.2016 odbyła się w II LO w Chrzanowie powiatowa Licealiada w szachach. W tym roku po raz pierwszy rywalizowano w formule drużynowej – reprezentacja szkoły składa się z 4 zawodników: 3 chłopców i obowiązkowo z 1 dziewczyny. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Batrek Kulak 2A, Krzysiek Dubaniowski 2A, Igor Tynior 1B oraz Martyna Miziołek 3E.


Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, gdyż do rywalizacji przystąpiły tylko 4 reprezentacje - za to same najsilniejsze. W każdej z drużyn grali zawodnicy z szachową „przeszłością sportową” bądź aktualnie trenujący szachy. Po remisach 2-2 w meczach z Libiążem i Trzebinią oraz zwycięstwie 2,5-1,5 nad gospodarzami z II LO w Chrzanowie gromadzimy 4 punkty meczowe – tyle samo co zespół z Libiąża. Potrzebna jest dodatkowa tabela „małych punktów” niestety niekorzystna dla nas. Libiąż ma 7 my 6,5 pkt... Zajmujemy 2 miejsce w turnieju tracąc do zwycięzców 0,5 „małego punktu”. Podsumowując – nasza drużyna zagrała bardzo dobre zawody, szczególnie na wyróżnienie zasługuje postawa Martyny Miziołek, która zdeklasowała swoje rywalki wygrywając wszystkie swoje mecze. Czyni z niej to nieoficjalną Mistrzynię Powiatu w kategorii dziewcząt – brawo!


Gratulacje dla całej drużyny za zdobycie 2 miejsca w powiecie chrzanowskim.


Opiekunem naszych szachistów był prof. Dominik Kowalczyk.

Wystawa prac plastycznych Kamili Stypińskiej
2016-12-06

I LO w Chrzanowie zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców na otwarcie wystawy prac plastycznych Kamili Stypińskiej.
Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 9 grudnia 2016 r. o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.
Serdecznie zapraszamy.

KONSULTACJE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM
2016-12-08

W poniedziałek 19 grudnia 2016 r. w godz. 16.30-17.30  zapraszamy zainteresowanych  Rodziców na indywidualne konsultacje z psychologiem. Spotkanie z  Panią Małgorzatą Godyń -  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie odbędzie się w pokoju pedagoga szkolnego. Zapraszamy.

Noc w Liceum 13 styczeń 2017 rok
2016-12-11

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na IV Festiwal Naukowy „NOC w LICEUM”, który odbędzie się 13 stycznia 2017 roku w godzinach 16.00 – 21.55 w budynku I LO przy ul. Piłsudskiego 14.

 


-W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.


- Udział w zajęciach jest bezpłatny.


-Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48


- Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.


- Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia.

 

Harmonogram

 

Plakat

Małopolska Chmura Edukacyjna - Biologia
2016-12-14

Czy wiecie co to jest tyflosolis?


Dzisiaj na zajęciach on-line z biologii realizowanych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej robiliśmy sekcję dżdżownicy.

 

FOTORELACJA

Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu
2016-12-14

29 listopada w chrzanowskiej pływalni „Cabańska Fala” odbyły się Mistrzostwa I LO w pływaniu.

W zawodach wystartowało 9 pływaków i  9 pływaczek reprezentujących różne klasy naszej szkoły.

 

Ralacja z zawodów.

2016-12-14

Tradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły.

Frekwencja na starcie była niższa niż w latach poprzednich i do rozgrywek zgłosiło się 5 dziewcząt i 11 chłopców.
Dziewczyny rozpoczęły rywalizację jako pierwsze i grały małą ligę tenisową. Mistrzem szkoły z kompletem zwycięstw i bez straty seta została Anna Mędela z klasy 2b. Na drugim miejscu zawody zakończyła Magdalena Matyja 3c a na trzecim Patrycja Ochman 3b. Chłopcy grali systemem pucharowym do dwóch przegranych. Zwyciężył w turnieju Bartosz Kaszuba 2a przed Bartoszem Krupą 2a i Kacprem Chojowskim 2c.


Każdy z uczestników otrzymał słodkości od Świętego Mikołaja a zwycięzcy dumnie będą mogli paradować w koszulkach z napisem: Mistrz Szkoły.

2016-12-15

12 grudnia 2016 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbył się II Powiatowy Turniej Ortograficzny o "Pióro Starosty Chrzanowskiego". Wzięło w nim udział 18 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Chrzanowskiego. Jury po sprawdzeniu dyktand postanowiło przyznać następujące miejsca.

 

I MIEJSCE oraz „Pióro Starosty Chrzanowskiego” otrzymała:
AGNIESZKA SERMAK ucz. I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie


II MIEJSCE
OLGA BARAŃSKA ucz. I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie


III MIEJSCE
AGATA MARZEC ucz. I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie


WYRÓŻNIENIE
Marcin Pilarski ucz. I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie


Serdecznie gratulujemy!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE NAUKOWYM E(X)PLORY
2016-12-15

Młody naukowiec to nie kujon w wielkich okularach. To osoba z pasją i ciekawymi pomysłami. Taka, która nie boi się stawiać pytań i szukać na nie odpowiedzi. Może to właśnie Ty jesteś młodym naukowcem. Sprawdź się i weź udział w konkursie naukowym.


W piątek 9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące zasad udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy można składać do 29 stycznia 2017 roku. Wejdź na www.explory.pl/rekrutacja. Więcej informacji na temat konkursu udziela pedagog szkolny.

KONKURS PROFILAKTYKA RAKA PIERSI
2016-12-22
W piątek 16 grudnia 2016 roku odbył się w II  Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie Powiatowy Konkurs "Profilaktyka Raka Piersi". Nasze uczennice Anna Kłeczek i Sara Kulawik z klasy IId zajęły II miejsce.
 
 
Gratulujemy!
2016-12-22

Uczniowie naszej szkoły - Mateusz Hurbol i Mateusz Kłeczek pod opieką mgr Barbary Malik zdobyli I miejsce w XIII edycji konkursu o puchar przechodni dyrektora PCE w Chrzanowie. Uczniowie samodzielnie przygotowali zestaw doświadczalny pompy MHD i zaprezentowali jej działanie. Wysoki poziom przedstawionego eksperymentu zachwycił jury!

 

Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Żywa szopka w Kościelcu
2016-12-22

W CHRZANOWIE – KOŚCIELCU
Parafia św. Jana Chrzciciela
Galeria Stara Stodoła w ogrodach parafialnych.
24-26.XII.2016
Świętej Rodzinie będą towarzyszyć zwierzęta: owce, kozy, osioł, wół, koń, kucyki i alpaka.


Wspólne kolędowanie przy Żywej Szopce w Boże Narodzenie (25.XII) po Mszy Świętej o g.11.00 wraz z P. Januszem Saługą. Z A P R A S Z A M Y

2016-12-23

Czy ryba może oddychać powietrzem atmosferycznym?

 

Na ostatnich zajęciach przed świętami na zajęciach on-line z biologii realizowanych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej robiliśmy sekcję ryby.