Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: listopad 2016

Czy lektura to tortura - KONKURS
2016-11-03

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Chrzanowie,

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Chrzanów

 

ogłaszają konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych pod hasłem

 

 

„ CZY LEKTURA TO TORTURA?”

 

Zapraszamy do zapoznania z regulaminem.

2016-11-05

W dniu 28.10.2016 r. podczas III Ogólnoposkiej Konferencji „Jak osiągnąć sukces? Kariery w Europie na przestrzeni stuleci” uczeń naszego liceum Franciszek Parzyk wygłosił na auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II swój zwycięski referat „Kariera a odpowiedzialność społeczna”.

2016-11-07

Rok 2016 to ustanowiony przez Senat RP Rok Henryka Sienkiewicza - nie bez przyczyny, bo jest to rok trzech rocznic związanych z Sienkiewiczem: 170 rocznica urodzin, 100 rocznica śmierci i 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 


Biblioteka I LO wymyśliła w związku z tym quiz literacki o Henryku Sienkiewiczu "Zbieraj Litwosy". W okresie od 18 października do 4 listopada zadano 13 pytań - cytatów literackich. 


Na wszystkie poprawnie odpowiedziała Weronika Jachta z klasy 1 B, na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Ptasiński z klasy 1 F |(7 poprawnych odpowiedzi), na trzecim ex aequo Joanna Jarosz z klasy 3 D i Anna Kłeczek z klasy 2 D (4 poprawne odpowiedzi czyli 4 Litwosy). 


 Danuta Jakubowska 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH
2016-11-08

"SZACHY OPEN" 2016/2017
odbędą się 22 listopada 2016 r. (wtorek).

 

Zapisy w pokoju nauczycielskim wychowania fizycznego do piatku 18 listopada 2016 roku.

 

ZAPRASZAMY!

 

2016-11-17

Serdecznie zapraszamy na Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczyna się 6 grudnia 2016 r. na Chrzanowskim Rynku. W Imieniny św. Mikołaja – Patrona Miasta Chrzanowa o godz. 12.00 Ustanawiamy Rekord Polski w Największej liczbie osób z figurkami Mikołaja. Figurki mikołajowe mogą być wykonane z dowolnego surowca.

 

Ponadto w tym dniu na Chrzanowskim Rynku przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Będzie można uczestniczyć w warsztatach pieczenia chlebków świątecznych w Piekarni św. Mikołaja, usłyszeć ciekawe historie mikołajowe, uczestniczyć w zabawach, quizach, a po południu zobaczyć Wielką Paradę Mikołajową, otrzymać Świąteczny Chlebek i zachwycać się tysiącami światełek rozświetlających Choinkę.

 

W załączeniu przesyłam szczegółowy plakat Chrzanowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

MISTRZOSTWA I LO W PŁYWANIU
2016-11-17

UKS „STASZIC” ZAPRASZA


29 LISTOPADA 2016 NA MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU


DYSTANS 50 M :
• STYL DOWOLNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
• STYL KLASYCZNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
• STYL GRZBIETOWY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
• STYL MOTYLKOWY – OPEN


ZAPISY DO 25 LISTOPADA W KANTORKU WF.


DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY RZECZOWE. DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA prof. PAWEŁ KASPERCZYK .

 

2016-11-21

18 listopada 2016 roku zakończyła się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Pszczelarskiej. Uczennice Naszej szkoły Dominika Pikur, Paulina Likus i Ewa Bebak pod opieką prof. Beaty Urbańczyk zdobyły 3 miejsce.

 

Gratulejemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2016-11-21

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem "Beskid Mały" został w dniu 17 listopada zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie. 

 

Z Naszej szkoły udział wzięły dwie drużyny. Barbara Jarosz i Paweł Ciura reprezentowali I LO w Chrzanowie, a Karolina Krupa i Sandra Wojtyła SKK PTT przy I LO w Chrzanowie. 

 

Z PCE przywieźliśmy 3 miejsca w kategorii indywidualnej - Barbara Jarosz 1d oraz w kategorii drużynowej - Barbara Jarosz i Paweł Ciura z klasy 1d.

 

Gratulujemy!

 

 

 

2016-11-21

W dniu 10.11.2016 na hali sportowej przy ZSE-CH w Trzebini odbył się turniej w piłce siatkowej dziewcząt  „O Puchar z okazji Święta Niepodległości”.  Katedra WF naszego liceum podeszła do tematu bardzo poważnie zgłaszając do turnieju dwie drużyny.  Chcąc dać szansę reprezentowania szkoły wszystkim naszym siatkarkom opiekunowie i trenerzy byli pewni, że pod względem sportowym jak i wolicjonalnym nasze dziewczyny na pewno nas nie zawiodą.  Była to też doskonała okazja do sprawdzenia aktualnej formy naszych sportsmenek przed czekającymi je zawodami w ramach Licealiady. 

2016-11-23

W dniu 22.11.2016 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2016/2017. W turnieju wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek. Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER, który nie ma tajemnic przed Krystianem Strasiem.

2016-11-23

16 listopada 2016 w Libiążu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 

 Gucik Jakub (1a LO), Solarski Paweł (1a LO), Liszka Maciej (1b LO), Paleczny Wiktor (1c LO), Bojda Dawid (1d LO),  Baran Łukasz (2b LO), Gałecki Piotr (2b LO), Spyra Marek (2bLO), Cwener Szymon (2c LO), Kozub Mateusz (2c LO), Bochenek Jakub (3a LO), Kita Jakub (3a LO), Frączek Andrzej (3b LO).

 

 

Ruszają pierwsze zajęcia on-line z biologii w ramach projektu "Chrzanowskie I LO w chmurze edukacyjnej"
2016-11-24
W środę 30 listopada 2016 roku o godz. 7.30 w sali 44 odbędą się pierwsze zajęcia on-line z biologii.
 
 
Zakwalifikowanych  do projektu uczniów z obszaru biologii prosimy o punktualne przybycie.
2016-11-24

W dniu 07.11.2016 hala sportowa przy ZST-U w Trzebini gościła najlepsze tenisistki i tenisistów stołowych naszego powiatu. Po rozegraniu szkolnych eliminacji przygotowanych przez prof. Piotra Kolasę naszą szkołę reprezentowały dwie młode, perspektywiczne drużyny w składzie: Agnieszka Gałaś 1a, Anna Mędela 1b, Magda Matyja 3c oraz Leon Smółka 1a, Michał Krupa 2a i Bartosz Kaszuba 2a.

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
2016-11-30

Brawo Natalia i Nikola!

 

Uczennice klasy 1e Natalia Chlupka i Nikola Szczurek zakwalifikowały się do II etapu (wojewódzkiego) Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

 

Opiekunem uczennic jest pani prof. Barbara Wawrzyniak.

 

Gratulacje!

Brawo Basiu!
2016-11-30

Miło nam poinormować, że Barbara Jarosz, uczennica klasy Id, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Opiekunem Basi jest pani prof. Małgorzata Filipczak.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2016-11-30

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

 

jak co roku, zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia, proponujemy wspólne kolędowanie młodzieży i nauczycieli powiatu chrzanowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

Z tej okazji zapraszamy także przedstawicieli Waszej Szkoły aby wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Jesteśmy przekonani, że wśród uczniów Waszej Szkoły nie brakuje utalentowanej muzycznie młodzieży, zaś czas kolędowania zapewni wyjątkową atmosferę wspólnego spotkania i wspólnego śpiewu w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

 

Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Konkursu i zgłoszenie chętnych (wyłącznie drogą mailową).

 

Konkurs odbędzie się w naszej szkole w środę 21 grudnia br. o godz. 10.00. Czekamy na Waszą odpowiedź do 16 grudnia br.

 

STYPENDIUM SAPERE AUSO
2016-11-30

Uczennica klasy Ie Aneta Szmyd otrzymała  stypendium Sapere Auso w kategorii sportowej. Aneta trenuje unihokej i może poszczycić się licznymi sukcesami.

 

Gratulujemy!

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją"
2016-11-30

Ogólnopolski konkurs „Zarządzanie informacją", przeznaczony dla uczniów ostatniej i przedostatniej klasy liceów ogólnokształcących i techników, ma na celu zapoznanie przyszłych kandydatów na studia wyższe z problematyką zarządzania informacją i dorobkiem dyscypliny znanej jako informatologia (nauka o informacji).

 

 

Konkurs ma formę dwuetapową, a nagrodami dla laureatów są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunku zarządzanie informacją, prowadzone przez Instytut INiB Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 23 grudnia 2016 roku. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 9 i 12 stycznia 2017. Serdecznie zapraszamy: http://www.inib.uj.edu.pl/konkurs

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły
2016-11-30

  Zawody odbedoa się 6 grudnia (wtorek) godz. 8:25 sala gimnastyczna

 

Zasady:

- Zapisy do piątku 2 grudnia przyjmują nauczyciele WF

- Zawody odbędą się w kategorii dziewcząt i chłopców

- Obowiązują przepisy PZTS

- System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób

- W poniedziałek zostanie ogłoszony harmonogram rozgrywania meczów

- Dla najlepszych dyplomy i nagrody rzeczowe

 

Zawodnicy zwolnieni będą z zajęć lekcyjnych tylko na czas trwania swoich spotkań

 

ŻYCZYMY SPORTOWEJ RYWALIZACJI

NAUCZYCIELE WF