Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: czerwiec 2016

2016-06-01

W środę 25 maja 2016 roku, w rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, odbyła się w naszej szkole plenerowa lekcja historii z udziałem ułanów z Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Największą atrakcją był prawdziwy koń oraz koń-pozorant wykonany z drewna, na którym można było poćwiczyć władanie lancą i szablą.

 

Ułani zapoznali uczniów z tradycjami kawaleryjskimi, a panie z koła gospodyń z Przeciszowa zaśpiewały pieśni legionowe.

 

Można było również wysłuchać wykładu pana sędziego Mieczysława Potejki oraz dr. Ryszarda Sobieraja o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.  

2016-06-01

Magdalena Bigaj i Anna Kłeczek  z klasy Id zajęły I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Profilaktyka Raka Piersi. Konkurs odbył się 25 maja br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. Opiekun – P. Katarzyna Szczupak. Ania i Magda zaangażowały się w działania mające na celu profilaktykę raka piersi. W ramach uczestnictwa w konkursie nagrały film zachęcający do badań profilaktycznych oraz wypełniały test wiedzy.

 

 Gratulujemy!

 

Nasi uczniowie na Puszcza Run 2016
2016-06-09

365 biegaczy ukończyło odbywający się w niedzielę 5 czerwca w Puszczy Dulowskiej 10 kilometrowy bieg Puszcza Run. Wśród nich było 6 uczniów naszej, szkoły co stanowiło najliczniejszą reprezentację szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu nasza szkoła wygrała sprzęt sportowy o wartości 500 zł ufundowany przez sponsora firmę SAPA. Gratulujemy i Dziękujemy Naszej Reprezentacji!
Zawodnicy wybiegli na trasę w samo południe. Dogodna lokalizacji biegu wpływała na zacienienie większości części trasy, jednak warunki nie należały do najlepszych. Wysoka temperatura, duszno i możliwość wystąpienia burzy... Wielką ulgą dla biegaczy była ustawiona na półmetku przez Strażaków kurtyna wodna. Niektórzy zatrzymywali się przy niej nawet dłuższą chwilę.


Zawody z czasem 32:39 wygrał Ukrainiec Savchu Ruslan. Nasi uczniowie jak na debiut w tej imprezie spisali się bardzo dobrze. Na duże uznanie zasługuje wynik Łukasza Duraka 1c 48,23 i Kacpra Chojowskiego 1c 49,23. Pokonanie tej trasy poniżej 50 minut w dość trudnych warunkach jest bardzo dobrym rezultatem! Dalsze miejsca zajęli Natalia Starczynowska 1b 1,00:42, Kamil Dymek 1b 1,00:52, Marta Galos 1,04:54, Gabriela Hodur 1b 1,13:41.


Zawodnicy za ukończenie biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki. Po wysiłku mogli się posilić grochówka ufundowaną przez organizatorów.


Jeszcze raz wielkie gratulacje dla startujących i przy tej okazji zachęcamy pozostałych naszych uczniów do uprawiania tej najprostszej aktywności ruchowej ;)

2016-06-10

W dniu 3 czerwca 2016 roku w domu kultury "Sokół" w Trzebini odbył się wyjątkowy koncert promujący talenty muzyczne, wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim koncertu był Jazz. Widzowie mieli okazje wysłuchać kilku standardów jazzowych wykonanych przez wokalistów w akompaniamencie fortepianu, gitary i saksofonu. Publiczność zachwycił również występ taneczny naszej uczennicy, prezentującej wyjątkowo wysoki poziom techniczny i artystyczny. Nasi wybitni uczniowie, którzy zaprezentowali swoje talenty na konkursie to przedstawiciele klas drugich. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z tego wydarzenia. -----> WIĘCEJ...

2016-06-10

30 maja 2016 w II LO w Krakowie w obecności małżonki Prezydenta RP i honorowej patronki programu DSD w Polsce – pani Agaty Kornhauser-Dudy – odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych dyplomów językowych DSD II uczniom województwa małopolskiego.
Podczas  uroczystości certyfikat otrzymało 120 uczniów szkół z południa Polski:
z krakowskich liceów – I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, III LO im. Jana Kochanowskiego, V LO im. Augusta Witkowskiego, VI LO im. Adama Mickiewicza, VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego oraz I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie i I LO im. Jana Matejki w Wieliczce.
Uczennica naszej szkoły Aleksandra Bogusz uzyskała drugi wynik w Małopolsce i znalazła sie w grupie 10 najlepszych . Gratulujemy!

KREATYWNE MYŚLENIE
2016-06-10

W piątek 3 czerwca br. uczniowie klasy IIc i Ic uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z Paniami Ligią Łakomy i Justyną Malinowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie. Tematem zajęć była integracja grupy i kreatywne myślenie. Uczniowie ćwiczyli umiejętność współpracy w grupie oraz poznali techniki rozwijające twórcze myślenie.

2016-06-10

W czwartek 2 czerwca br. uczniowie klas Ib, Ic uczestniczyli w spotkaniu z psychologami Paniami Izabelą Wilgą-Malotą i Oliwią Porosło z Zespołu Terapii i Profilaktyki Rodzin w Chrzanowie. Tematem spotkania była Profilaktyka agresji, przemocy, cyberprzemocy.

Ruszają próby do „Chłopów”
2016-06-10

15 czerwca 2016 roku o godz. 14.00 w Sali 33 odbędzie się pierwsze spotkanie grupy teatralnej występującej w sztuce „Chłopi”. Otrzymaliśmy już od reżysera Marcina Kobierskiego gotowy scenariusz. Zapraszamy wszystkie osoby, które zostały zakwalifikowane.

 

Na premierę zaprosimy Was jesienią.

2016-06-11

NASZ REKORD W CZYTANIU !!


10 czerwca o godz. 10:00 czytały w naszej szkole w tym samym momencie 273 osoby!

 

Dziękujemy za obecność!

KOMUNIKAT
2016-06-13

W związku z rozpoczynającym się od wtorku 14 czerwca 2016 r. remontem kanalizacji, uczniowie proszeni są o zabranie z szatni wszystkich pozostawionych tam rzeczy. Szatnie będą nieczynne.

Głosuj na film 1 LO - do wygrania nowoczesne laboratorium!
2016-06-14

Grupa rozszerzona z biologii bierze udział w konkursie "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu". Nakręciliśmy 3-minutowy film pt. "Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?". Jeżeli chcesz zobaczyć efekty naszej pracy, wejdź na stronę:

 

https://www.facebook.com/ADAMEDSmartUP/app/249092698772230/

 

1. Wejdź w zakładkę "ZGŁOSZENIA"
2. Przejdź na stronę 19
3. Znajdź filmik pt. "Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?"
4. Kliknij "Głosuj!"

 

Codziennie, aż do 30. czerwca, możesz oddać jeden głos na film z 1 LO! Poinformuj o inicjatywie jak największą liczbę znajomych i razem pomóżcie nam zakwalifikować się do grupy najpopularniejszych 100 klipów. Następnie trwać będą obrady Jury konkursu. Wybierze ono 30 zgłoszeń konkursowych, które zostaną nagrodzone nagrodami głównymi – wyposażeniem szkolnych laboratoriów, każde o wartości 10 000 zł!

 

Liczymy na Twoje głosy!

2016-06-15

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich / oddział w Chrzanowie / zorganizowali konkurs ,,Sfotografuj ducha książki", którego uczestnicy mieli wykonać pomysłowe zdjęcie związane z ulubioną książką. Uczniowie mieli oddać atmosferę i nastrój wybranej lektury oraz charakter jej bohaterów. Wśród laureatów znalazły się osoby z naszej szkoły: Angelika Rak i Paulina Likus z 2f, uczennice prof. J. Skowrońskiej. Dziewczęta wybrały książkę autorstwa Barbary Rosiek ,,Pamiętnik narkomanki". Swoje zdjęcie zatytułowały ,,Zaplątana w świecie śmiertelnej przyjemności". Jak same mówią - chciały zaproponować pomysł inny i oryginalny, dlatego ich zdjęcie jest tak drastyczne i poruszające. W konkursie uczestniczyła i została nagrodzona - Katarzyna Kowalska z klasy 1c, uczennica prof.  O. Piotrowskiej.


W czasie uroczystego finału konkursu, który odbył się 10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie uczennice odebrały dyplomy, gratulacje i nagrody finansowe. 


My także serdecznie gratulujemy!

DORADZTWO ZAWODOWE
2016-06-17

W poniedziałek 13 czerwca uczniowie klasy Ib uczestniczyli w Chrzanowskich Targach Edukacji i Pracy  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.  Wysłuchali wykładów dotyczących m.in. prawa pracy, odpowiedniego dopasowania kwalifikacji, zainteresowań do rynku pracy, stażu, praktyk i pracy młodzieży za granicą. Skorzystali także z możliwości elektronicznego pomiaru zainteresowań.

 

2016-06-21

Miło nam poinformować, że wśród zadań ocenionych pozytywnie są dwie propozycje dotyczące turystyki rowerowej i pieszej: 

 

1. Zasięg powiatowy - z powiatu chrzanowskiego:Na dwóch kółkach lub z kijkami - na wycieczkę ruszaj z nami!

 

2. Zasięg subregionalny - z subregionu Małopolska Zachodnia:Daj się porwać na rower - zwiedzamy Małopolskę Zachodnią(subregion obejmuje powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki).

 

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy powiatu/subregionu, którego dotyczy zadanie, którzy ukończyli 16 lat. Można oddać jeden głos na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne - w przypadku oddania większej ilości głosów wszystkie głosy będą nieważne. Oprócz głosowania elektronicznego można głosować osobiście (tylko w Krakowie, Oświęcimiu, Tarnowie i Nowym Sączu) oraz korespondencyjnie.

 

Koniec roku szkolnego
2016-06-21
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca 2016 roku o godz. 9.00
 
 
Rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 5 lipca 2016 roku o godz. 9.00
SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY „MŁODZIEŻ A UZALEŻNIENIA”
2016-06-21

W czwartek 16 czerwca br zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu informatycznego „Młodzież a uzależnienia”.

 

I miejsce zajęła Anna Kłeczek (Id), drugie Hanna Bednarowicz (Id), a trzecie  Franciszek Parzyk (Id).

 

Gratulujemy zwycięzcom!

2016-06-21

Dzięki zwycięstwu naszej szkoły w konkursie na najliczniejszą reprezentację w biegu Puszcza Run, 10 czerwca w gabinecie Pani Dyrektor miało miejsce uroczyste przekazanie vouchera o wartości 500 zł ufundowanego przez firmę SAPA. W obecności Pani Dyrektor i naszych biegaczy wręczenia czeku dokonał Dyrektor chrzanowskiego oddziału firmy SAPA Pan Jacek Zimoląg oraz organizatorzy biegu Tomasz Kobierecki i Mariusz Brzózka. Za otrzymane środki nasza szkoła wzbogaci się o dodatkowy sprzęt sportowy.

Małopolski Budżet Obywatelski
2016-06-22

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

Małopolski Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie pionierskie, jeszcze żaden samorząd nie realizował budżetu obywatelskiego na tak szeroką skalę. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w proces głosowania zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu. Szczególnie ważne jest poinformowanie o terminie głosowania instytucji, środowisk lokalnych a zwłaszcza mieszkańców.

 

Mieszkańcy Małopolski mogą oddać swój głos za pośrednictwem strony internetowej www.bo.malopolska.pl. W załączeniu lista wszystkich zadań, na które Małopolanie mogą zagłosować.

 

W przypadku szczegółowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 531, (12) 61 60 904, e-mailowy: bo@umwm.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na ww. stronie internetowej. Raz jeszcze zachęcam Państwa do włączenia się w promocję narzędzia partycypacji społecznej, jakim jest wojewódzki budżet obywatelski. Razem możemy przyczynić się do rozwoju naszego regionu i wspólnie budować Małopolskę.

XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja i Proza w Języku Szekspira"
2016-06-22

W dniu 9 czerwca 2016 uczeń naszej szkoły, Grzegorz Niedzielski z klasy II a, przygotowany przez p. prof. Małgorzatę Mędelę zdobył II miejsce w XIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Poezja i Proza w Języku Szekspira", zorganizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej Województwa Śląskiego, Zabrze 2016. Grzegorz brawurowo wykonał po angielsku fragment prozy "Pies Baskervillów" Arthura Conana Doyla oraz jeden z sonatów Szekspira. Mimo ogromnej konkurencji został zauważony przez profesjonalne jury i stanął na podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Czwartkowe spotkania z historią u Zieleniewskich
2016-06-22

Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza na "Czwartkowe spotkania z historią u Zieleniewskich".

 

30 czerwca godzina 17.00 Dwór Zieleniewskich

 

w ramach spotkań koła historycznego odbędzie się kolejne już spotkanie, na którym Małgorzata Ropka wygłosi wykład

 

pt. "Prezentacja sylwetek braci Romockiech i ich związek z Sierszą".

 

Pragniemy przypomnieć iż nadal trwa akcja zbierania zdjęć Trzebini i mieszkańców do 1945 r. Z uzyskanego materiału powstanie wystawa oraz publikacja "Trzebinia i jej mieszkańcy w dawnym albumie dziadków."

 

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Wakacje!
2016-06-25

W A K A C J E ! ! !

Słonecznych i bezpiecznych wakacji :))
Do zobaczenia we wrześniu.

Nowy Samorząd Uczniowski
2016-06-27

Witajcie!

Spieszymy jeszcze przed wakacjami donieść Wam, że wybraliście nowy Zarząd Samorządu Szkolnej Rady Uczniowskiej.

W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 będą Was reprezentować:

 

Przewodniczący: Konrad Dindorf klasa 3b

W funkcji vice-przewodniczącej: Paulina Likus klasa 3f

 

Członkowie:

Michał Ferlak klasa 2a

Małgorzata Komarów klasa 3a

Bartłomiej Mitka klasa 2b

Julian Smółka klasa 3a

Zuzanna Synal klasa 3e

 

Zapraszamy - poznajcie nas.

 

Dołączamy nasze zdjęcia i krótkie informacje o nas. Życzymy Wam wspaniałych wakacji. Zapraszamy na zebrania we wrześniu.