Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2016-05-05

W dniu 29.04. 2016 r. na sali gimnastycznej miała miejsce uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przygotowali uczniowie klas; 1b, 1d, 1e, 2a, 2b, 2c, 2d, 2f oraz 3f pod opieką profesor Bogusławy Mrowcy, Marzeny Brożek i Agnieszki Olszowskiej. 

W przedstawieniu poetycko-muzycznym przypomniano historię powstania konstytucji, jej postanowienia i rolę w utrzymaniu tożsamości narodowej w okresie rozbiorów. Znaczącą rolę w przybliżeniu tych wydarzeń publiczności odegrały utwory wykonane przez muzyków oraz wokalistów, jak również wspaniałe interpretacje wierszy, które zmusiły widownię do refleksji i pozwoliły przenieść się do wydarzeń roku 1791. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się krótki recital Maćka Nowaka, który nawiązał do idei miłości do Ojczyzny.

WYRÓŻNIENIE DLA JULII BUCKIEJ
2016-05-09

Na deskach teatru krakowskiej PWST 28 kwietnia odbyły się przesłuchania 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury, w skład którego wchodzili m.in. wykładowcy Szkoły Teatralnej, miało trudne zadanie, bowiem wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności. Julia przedstawiła fragment utworu „Shirley Valentine” Willy’ego Russela oraz wiersz Haliny Poświatowskiej „ Jestem Julią” i dała się zapamiętać jurorom – znalazła się wśród wyróżnionych! To dobra wróżba, ufamy, że w przyszłym roku Julka dotrze do przesłuchań centralnych, w których oczaruje wszystkim swym talentem, czego jej życzymy a tegorocznego sukcesu serdecznie gratulujemy!!!

 

Na zdjęciu osoby wyróżnione w 61. Ogólnopolskim  Konkursie Recytatorskim-etap wojewódzki  (Julia w środku)

2016-05-13

7 kwietnia w II LO w Chrzanowie odbył się Powiatowy Konkurs  Historyczny w II LO w Chrzanowie "Kobiety w historii od starożytności do końca XVIII wieku ". Naszą szkołę reprezentowali: Monika Szczurek, Bartłomiej Bieniek, Andrzej Frączek i  Deniz Uysal. Uczestnicy musieli najpierw zmierzyć się z testem, a następnie finałowa szóstka opisać jedną z kobiet i jedno ze zjawisk z tamtego okresu. Młodzież reprezentowała bardzo wysoki poziom. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął Andrzej Frączek, a czwarte Deniz Uysal. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia za rok. 

2016-05-13

13 kwietnia 2016 roku, uczeń naszej szkoły Mateusz Kłeczek zajął 2 miejsce na Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych Szkół Ponadginazjalnych organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk.

 

Siedmiu finalistów zostało zaproszonych na sesję matematyczną szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się w sali audytoryjnej im. prof. Wincentego Danka na Uniwesytecie Pedagogicznym w Krakowie. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele trzech  wyższych uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Podczas finału konkursu - Sesji Matematycznej, Mateusz  przedstawił krótką prezentację streszczającą jego pracę pod tytułem Geometria Hiperboliczna.

 

Opiekunem ucznia jest Iwona Małocha.

 

GRATULUJEMY !!!

Festiwalu Nauki w Krakowie pt. CZAS I PRZESTRZEŃ
2016-05-18

Uniwersytet Jagielloński zaprasza Was do uczestniczenia w 16. już Festiwalu Nauki w Krakowie pt. CZAS I PRZESTRZEŃ, który będzie się odbywał w dniach 19-21 maja 2016 roku. Szczegóły na www.festiwalnauki.krakow.pl

Finału IV edycji konkursu informatycznego „PIKI”
2016-05-18

 Dnia 14 kwietnia 2016 roku odbył się finał IV Powiatowego Internetowego Konkursu Informatycznego. Celem rywalizacji  jest upowszechnianie wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu informatyki oraz propagowanie pojęć i zagadnień związanych z szeroko pojętą informatyką. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu najlepszych  uczestników.

Miło nam poinformować, że w  „wspaniałej dziesiątce”  siedmiu finalistów to uczniowie naszego liceum. Damian Warzecha, Bartosz Sandacz, Jakub Słowik, Jakub Prusakiewicz, Konrad Dindorf, Jakub Kita i Jakub Bochenek wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.  Najlepiej spisał się Konrad zajmując II miejsce w konkursie. Gratulujemy 

Festyn Zdrowia - 4 czerwca 2016
2016-05-20

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby strasze na Festyn Zdrowia.

 

W dniu 4 czarwca o godzinie 9.00 na boisku szkolnym I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie odbędą się wydarzenia festynowe.

 

W programie:

- Wykład pani dietetyk

- Zdrowy poczęstunek

- Gry i zabway dla dzieci, młodzieży i rodzin

 

Serdecznie zapraszamy!

Od poniedziałku segregujemy śmieci
2016-05-20

Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów i pracowników I LO o włączenie się do akcji segregowania śmieci. Na korytarzach rozmieszczone będą pojemniki w trzech kolorach oraz kosz na odpady zmieszane. 

 

Jak segregować śmieci - ZOBACZ!

2016-05-23

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych odbywających się w ramach corocznego Święta Sportu Szkolnego.

 

  • 2 czerwca (czwartek) obiekty sportowe I LO w Chrzanowie

 

  • Zapisy drużyn klasowych do wtorku 31 maja przyjmują nauczyciele WF

 

  • Wymaga lista imienna klasy z przydziałem do danej dyscypliny sportowej

 

  • Zawody odbywać się będą równolegle w dwóch dyscyplinach (piłka nożna + piłka siatkowa, piłka nożna + koszykówka) dlatego istnieje prawdopodobieństwo rozgrywania meczy przez jedną klasę o tej samej porze. Nie ma możliwości przełożenia spotkania – harmonogram minutowy, dlatego prosimy o punktualność i zachęcamy do zaangażowania wszystkich uczniów z klasy.