Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2016-03-01

Deklarując się, jako potencjalny dawca szpiku dajesz szansę na uratowanie życia konkretnej osoby: kolegi, sąsiada, a może kogoś bliskiego.

 

Pamiętaj:

-  Zarejestrowanym dawcą szpiku może zostać zdrowy człowiek w wieku 18 – 40 lat.

-  Aby zostać kandydatem na dawcę i zarejestrować się w rejestrze dawców szpiku wystarczy oddać 10 ml krwi.

-  Oddanie szpiku nie zagraża zdrowiu, szpik szybko się regeneruje.

-  Dawstwo szpiku jest honorowe.

Uwaga! Należy koniecznie mieć przy sobie dowód osobisty

 

 

22 marzec 2016 – wtorek

 

8.00 - 11.00 godz., II LO w Chrzanowie,ul. Kard. Wyszyńskiego 19

 

12.00 - 16.00 godz., I LO w Chrzanowie, ul. Piłsudskiego 14

 

 

Akcja przeprowadzona będzie przy współpracy

Fundacji Przeciwko Leukemii i  NZOZ Medigen

2016-03-07
Drużyna I LO w składzie : Mateusz Kozub, Szymon Cwener /1c/, Jakub Biel, Tomasz Olszowski /3b/, Dominik Sroka, Tomasz Biłko, Maciej Nowak /3e/,    Krzysztof Bolek /1a/, łukasz Baran, Marek Spyra /1b/, Michał Madej /3a/ zajęła III miejsce wśród 8 zespołów reprezentujących wszystkie szkoły naszego powiatu. 
 
 
Pierwszy mecz nasi zawodnicy wygrali 4:1 z PSLO Trzebinia. W meczu wyróżnił się Tomasz Olszowski, który zdobył 2 bramki. 
 
 
W meczu z PCE wygranym 13:5 najwięcej bramek zdobył Dominik Sroka /8/ i Szymon Cwener /3/. Ostatni mecz w grupie przegraliśmy z ZS LIbiąż.
 
 
Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem nad II LO 11:5. W tym meczu czarnym koniem okazał się Jakub Biel zdobywając 4 bramki.
 
 
Drużynę prowadzili p. Renata Solarska i p. Paweł Kasperczyk
 
 

 

Olimpiada o Diamentowy Index AGH
2016-03-07

Pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugim etapie IX Ogólnopolskiej Olimpiady „ O Diamentowy Indeks AGH ”.

 

Z matematyki, są to : Igor Grzelec z klasy IIIa, opiekunem ucznia jest pani Iwona Małocha i Mikołaj Skawiński z klasy III e, opiekunem ucznia jest pani Małgorzata Mika.

 

Z geografii : Michał Cholewa z klasy II a, opiekunem ucznia jest pani Jolanta Staniszewska oraz Karolina Kuczyńzka z klasy I a i Anna Kłeczek z klasy I d, opiekunem jest pani Barbara Wawrzyniak.

 

Gratulujemy uczestnikom.

2016-03-07

Zgodnie  już z tradycją , nasza szkoła przeprowadza Powiatową Licealiadę w piłce siatkowej dziewcząt . 18.lutego 2016 roku spotkało się na hali sportowej „Staszica” sześć drużyn z powiatu chrzanowskiego . Po losowaniu w pierwszej grupie znalazły się następujące zespoły:

 

II LO, ZS Libiąż, ZSTU Trzebinia. W drugiej grupie: I LO Chrzanów, ZSECH Trzebinia, PSLO Trzebinia

           

2016-03-07

W środę 2 marca br. uczniowie klas pierwszych odbyli spotkanie z Panem Marcinem Bartosikiem  z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie na temat obowiązku noszenia odblasków. Piesi po zmroku poza obszarem zabudowanym muszą posiadać odblaski umieszczone w sposób widoczny dla kierujących. Po spotkaniu Pani Dyrektor wręczyła każdemu uczniowi odblaskowe opaski  w celu dbania o  bezpieczeństwo na drodze.

AKTYWNE POSZUKIWANIE PRACY
2016-03-09

W lutym i marcu br. roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniach z Paniami Elżbietą Bulińską-Omasta i Beatą Doległo z Młodzieżowego Centrum Kariery z zakresu przygotowania do wejścia na  rynek pracy. Trzecioklasiści dowiedzieli się m.in. jaki jest aktualny barometr zawodów oraz o aktywnych metodach poszukiwania pracy. Istnieje również możliwość skorzystania z proponowanych ofert pracy sezonowej.

Marta ma szansę na laury!
2016-03-15

Marta Głownia przygotowywana przez prof. Jolantę Skowrońską przeszła zwycięsko część ustną etapu okręgowego i uzyskała kwalifikację do zawodów centralnych XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Marta jest już dziewiątą uczennicą w historii naszej szkoły, która pojedzie do stolicy, by walczyć o laury jednej z najstarszych olimpiad przedmiotowych w naszym kraju. Finał odbędzie się w Warszawie w dniach 6-9 kwietnia.

Życzymy Marcie powodzenia!!!

2016-03-17

VII Edycja
Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę Internetową
„e-gadżety współczesnej młodzieży ”

 

Kiedyś literatura science-fiction pozwalała w wyobraźni posługiwać się różnymi niesamowitymi przedmiotami, dziś wiele z nich stało się rzeczywistością: smartfony, smartwatch’e , power banki, pamięci USB i wiele innych. Gdy rozsądnie z nich korzystamy ułatwiają komunikację, organizację dnia, pomagają w wielu momentach dnia codziennego, bawią i uczą. Coraz częściej posługujemy się e-gadżetami, które kilkanaście lat temu traktowane były jako mało realne pomysły koncepcyjne a dziś są urządzeniami codziennego użytku. Wykorzystujmy więc owoce ludzkiej kreatywności, aby poszerzać swoje własne horyzonty.

 

Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie strony internetowej na temat "E-gadżety współczesnej młodzieży"

 

 Dodatkowo zapraszamy do konkursu na LOGO konkursu "Mistrz sieci" - regulamin konkusru

Nakręć nas na ŚDM! - przebudzenie mocy - Konkurs filmowy
2016-03-17

Zapraszamy do nakręcenia najbardziej oryginalnego, nowatorskiego filmu będącego promocją gminy Trzebinia z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

 

Regulamin konkursu

 

Karta zgłoszenia i zgoda

2016-03-19

W dniu 18.03.2016 roku w hali sportowej MOKSiR w Olkuszu odbyła się Rejonowa Licealiada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki jechały na te zawody jako obrończynie tytułu mistrzowskiego wywalczonego w zeszłym roku. Drużyna przystępowała do rozgrywek pełna obaw o wynik końcowy spowodowanych plagą kontuzji i chorób, które całkowicie wyeliminowały z gry /Natalka Dobrowolska/ lub mocno nadszarpnęły zdrowie /Natasza Sumera, Gabrysia Smarzyńska/ podstawowych zawodniczek. Było jasne, że drużyna jest mocno osłabiona fizycznie, zagadką jak te kłopoty wpłyną na „ducha sportowego’ zespołu.

Na miejscu poznaliśmy rywalki – zeszłoroczne wicemistrzynie z „Konarskiego’ Oświęcim, zawodniczki z Andrychowa oraz gospodynie z Olkusza. Już przy prezentacji zespołów widać było, że nasza drużyna to najniższy zespół turnieju, a większość rywalek patrzy na nasze dziewczęta „z góry” J Było pewne, że warunkami fizycznymi to my tych zawodów nie wygramy, a przysłowiowa już „masa” Natki zrobiła się strasznie nikła na tle przeciwniczek…

"Jak można zostać dawcą szpiku kostnego"
2016-03-21

W piątek 11 marca br w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat "Jak można zostać dawcą szpiku kostnego". Przeprowadziła ją Pani Dyrektor, a uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Zapraszamy 22 marca wszystkie osoby,które chcą zostać dawcami do naszej szkoły i II LO w Chrzanowie.

VI Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie
2016-03-23

 Rajd został zorganizowany 22 marca 2016 roku w rejonie Żelatowej. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak – Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Józef Haduch - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny z klasy 1c, 2c i 2f. W ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zajęlismy trzecie miejsce.

 

Gratulacje dla uczestników!

 

Zapraszamy do zapoznania sie z pełana relacją na stronie Koła Krajoznawczego

2016-03-30

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja związana z wpisem do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. 22 marca br. w liceach chrzanowskich w sumie zarejestrowało się 177 dawców. Odwiedzili nas w tym celu przedstawiciele Fundacji Przeciwko Leukemii i Firmy Medigen.

 

Dziękujemy Pani Lucynie Karwańskiej i Pani Marii Lasoń za pomoc w organizacji akcji.

 

Przede wszystkim dziękujemy potencjalnym dawcom, którzy w tym dniu podjęli decyzję o uratowaniu ludzkiego życia.