Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Nasi zwycięzcy w konkursie "Deutschfreund"
2016-02-01

Dnia 15 stycznia 2016 r. odbyło sie w naszej szkole wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie "Deutschfreund". Najlepszymi z języka niemieckiego okazali się Michał Cholewa, który zajął I miejsce w Małopolsce i VI miejsce w kraju oraz Magdalena Koźmin, która zajęła II miejsce w Małopolsce i IX w kraju. Wyróżnione zostały również wśród drugoklasistów Julia Walatek oraz 2 uczennice klasy I Wiktoria Piotrowska i Anna Kłeczek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs - logotyp Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanów
2016-02-01

Zapraszamy do udziału w konkursie ogłoszonym przez Młodzieżową Radę Powiatu Chrzanów.

 

Więcej informacji w Uchwale oraz Regulaminie Konkursu.

2016-02-01

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wycieczce po krajach byłej Jugosławii. Dla Maturzystów będą to pierwsze dni najdłuższych wakacji a dla młodszych kolegów i koleżanek chwila relaksu przed klasyfikacją końcoworoczną.

W planie wycieczki zwiedzanie krainy bardzo bogatej historycznie gdzie mieszają się wpływy wielu kultur i religii. Zwiedzimy min: Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Albanię, Macedonię i Serbię. Poznamy największe zabytki oraz miejsca atrakcyjne turystycznie i krajobrazowo. Zażyjemy kąpieli słonecznych i morskich w ciepłym już o tej porze roku Adriatyku.

 

Noc w Liceum - relacja na żywo
2016-02-05
Redakcja "Gimpla" zapisuje się w historii i robi to wraz z swoimi czytelnikami na własnej stronie internetowej, prowadząc pierwszą relację LIVE z "Nocy w Liceum"!
 
 
Zachęcamy wszystkich do zapoznawania się z opisami wydarzeń i podziwiania zdjęć, by może odwiedzić nas za rok.
 
 
Gwarantujemy świetną zabawę!
 
Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów 12 lutego 2016
2016-02-05

Drodzy Gimnazjaliści !

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie I LO w Chrzanowie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 12 lutego 2016 roku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Spędzicie czas w miłej atmosferze. Czekają na Was liczne atrakcje: zwiedzicie szkołę, weźmiecie udział w wielu konkursach, będziecie mogli dowiedzieć się od starszych kolegów, jak w rzeczywistości wygląda nauka w „Staszicu”.

 

ZAPRASZAMY

 Do Zobaczenia

2016-02-10

W dniach 18-19 i 22-23 lutego 2016 r. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie po raz kolejny organizuje Akademię Fizyki - sesję wykładów dla uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką.


W dniach 22-23 lutego odbędzie się sesja dla uczniów gimnazjów, a w dniach 18-19 lutego - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Harmonogram sesji dla licealistów

Plakat

2016-02-11
Szanowni Państwo,
 
zapraszamy Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły do udziału w III Spotkaniu z nauką i życiem studenckim, które odbędzie się w poniedziałek 21 marca 2016 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, Grażyńskiego 53). Wydarzenie Honorowym Patronatem objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.
 
 
 
Sukces uczennic naszego Liceum!
2016-02-12

     Aleksandra Kwaśniak z II f i Klaudia Gola z III d zostały laureatkami X Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"! Dziewczęta wysłały na konkurs po trzy swoje utwory, które nie były nigdzie nagradzanie ani publikowane i zyskały uznanie Jury. Pod koniec kwietnia Ola i Klaudia pojadą do Warszawy, by wziąć udział w uroczystym finale przeglądu.

POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
2016-02-17

Drużyna I LO zajęła 5 miejsce podczas zawodów powiatowych w piłce siatkowej rozgrywanych w Libiążu 12.02.2016 r.
Naszą szkołę reprezentowali : Dawid Majcherek, Mateusz Kocot /3a/, Jakub Biel /3b/ Jakub Kita, Jakub Bochenek /2a/, Bartosz Kulak /1a/, Adrian Woźniak, Łukasz Baran /1b/, Dawid Duda /1c/.

Zawody narciarsko - snowboardowe 2016
2016-02-18

Zapraszamy do wzięcia udziału w Zawodach narciarsko – snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO, które odbędą się 4 marca na zaprzyjaźnionym stoku SKI Lubomierz.

 

Wszelkie informacje znajdziecie na plakacie. Dla zachęty zobaczcie jak cudownie było w zeszłym sezonie ;) https://youtu.be/43yxRKQRneM

 

W górach zima w pełni, zapisy tylko do 1 marca a ilość miejsc ograniczona. Czekamy na zgłoszenia.

 

2016-02-19

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla mojej szkoły”.

 

Wystarczy wyrazić zgodę na przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska”. Stowarzyszenie ma pod swoją opieką wiele szkół, a zebrane pieniądze przekazuje szkole, dla której były one ofiarowane.

 

Jeżeli Państwo zechcecie przekazać 1% podatku dla I LO w Chrzanowie, wystarczy na rocznym zeznaniu podatkowym wpisać:

 

KRS 0000052078  I LO Chrzanów

WARSZTATY FILMOWE
2016-02-22

Pilne spotkanie chętnych do uczestniczenia w profesjonalnych warsztatach filmowych. Zapraszam jutro, 21.02.16, NA PRZERWIE O GODZINIE 12.05- sala39.

Olga Piotrowska

2016-02-24

Konkurs zostanie zorganizowany 22 kwietnia 2016 roku, w sali 44 o godzinie 9.15.

 

 

Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu jest Iwona Małocha – nauczycielka matematyki. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2002 roku.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów z całego powiatu chrzanowskiego. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do samodzielnego studiowania pojęć wykraczających poza obowiązujący materiał nauczania matematyki, a bardzo przydatnych w życiu codziennym.

 

Termin zgłoszenia uczestników upływa 4 kwietnia 2016 roku o godzinie 24.00. Prosimy nauczycieli matematyki o wysłanie listy osób chętnych do wzięcia udziału w konkursie na adres : iwonamalocha@wp.pl.

Mamy kolejny sukces w zmaganiach olimpijskich!
2016-02-24

Joanna Jarosz i Marta Głownia przygotowywane przez prof. Jolantę Skowrońską przeszły przez eliminacje pisemne w etapie okręgowym XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

 

Spośród 61 olimpijczyków do części ustnej dopuszczono 28 osób w tym nasze uczennice. Rozmowy kwalifikujące do zawodów centralnych odbędą się 5 marca w Krakowie w I LO im. B. Nowodworskiego.

 

Przypomnijmy, że olimpiada, w której dziewczęta biorą udział jest jedną z 18 olimpiad przedmiotowych, których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu dojrzałości z danego przedmiotu. Jest więc o co walczyć!

 

Trzymamy kciuki  i życzymy Dziewczętom powodzenia!