Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2015

2015-04-11

W czwartek 9 kwietnia grupa młodzieży z klas drugich z naszego liceum uczestniczyła w bardzo ciekawych wykładach i doświadczeniach chemicznych na Wydziale Chemii UJ.

Uczniowie wysłuchali wykładów na temat historii chemii, historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki. Uczestniczyli w interesujących doświadczeniach przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.

Najbardziej podobały się wszystkim doświadczenia w niskich temperaturach wykonywane przez dr Ryszarda Lehmana i bardzo głośne wybuchy mieszaniny piorunującej.

Wycieczkę zorganizowała pani prof. Barbara Malik 

2015-04-11

Dnia 23 marca grupa uczniów klas drugich wraz z panią profesor Marzanną Mąsior wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W zajęciach prowadzonych przez wykładowców, każdy uczeń posiadający własne stanowisko do pracy został zapoznany z zasadami BHP, aby świadomie i bezpiecznie pracować z substancjami chemicznymi. 

Zobacz zdjęcia

Ankiety internetowa jako część projektu "Ekonomia w praktyce"
2015-04-11

Witamy! Ankieta związana jest z naszą szkołą - I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Prosimy o odpowiedź na kilka pytań z nią związanych. To bardzo pomoże nam w projekcie, który realizujemy, a którego tematem jest konkurencja pomiędzy szkołami średnimi w naszym powiecie :)

 

ANKIETA

2015-04-14

1 kwietnia rozpoczął się nabór do programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na politechnice. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto). Więcej informacji udziela pedagog szkolny lub można uzyskać na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl

MAŁOPOLSKIE DNI KSIAŻKI KSIĄŻKA I RÓŻA
2015-04-14

W związku ze zbliżającymi się  MAŁOPOLSKIMI DNIAMI KSIAŻKI KSIĄZKA I RÓŻA, zapraszamy na spotkania do biblioteki. Szczególnie polecamy spotkanie autorskie z Anną Lutosławską-Jaworską oraz Giełdę Książki.

DLA MATURZYSTÓW
2015-04-14

Drodzy Maturzyści!

 

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem  materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów w 2015 r.

 

KOMUNIKAT CKE

 

 

 

2015-04-16

Ostatniego dnia marca najlepsi tenisiści naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w hali sportowej ZSTU w Trzebini.

 

Staszicza reprezentowali: Natasza Sumera 2b, Karolina Trochimiak 2b, Klaudia Ścibor 2c, Mateusz Michalski 3g, Tomasz Celarek 3a, Dawid Tokarz 2e i Kamil Rozmus 2b.

 

Opiekunem naszej drużyny był prof. Piotr Kolasa.

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
2015-04-16

Uczniowie  naszej  szkoły  odnieśli spektakularny  sukces  w  VIII  Powiatowym  Konkursie  Języka  Angielskiego  „Literatura  w  przekładzie,” który  odbył  się  18  marca  2015 roku.

 

Pierwsze  miejsce  zdobył  Jan  Gadowski  z  klasy  1 A  a  trzecie – Karol  Nawrocki  z  3 A. Wyróżnienie  pierwszego  stopnia  zdobyła  Justyna  Pietrynek. Trzy  uczennice  naszej  szkoły  również  otrzymały  wyróżnienia. Są  to: Małgorzata  Nicieja, Zuzanna  Bochenek  oraz  Agnieszka  Kosińska.

 

Serdecznie  gratulujemy.

Szkolny Konkurs Ekologiczny
2015-04-16

II etap Szkolnego Konkursu Ekologicznego odbył się 8 kwietnia 2015 roku. Uczestnicy prezentowali wykonane samodzielnie postery oraz odpowiadali na pytania dotyczące parków narodowych i symboli ekologicznych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom wiedzy wysoki.

 

Po podliczeniu uzyskanych punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Magdalena Kucharczuk 1d

II miejsce - Karolina Tabak 2d

III miejsce - Mateusz Kłeczek 1a

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Organizatorami konkursu były p. Joanna Mamica, p. Agnieszka Walaszek - Tomczyk i p. Barbara Wawrzyniak

2015-04-18

            Wybory odbędą się w środę 22.04.2015 klasy będą głosować o różnych godzinach tak jak już to mamy w zwyczaju :


            - klasy trzecie na przerwie o godzinie 9:10

            - klasy drugie na przerwie o godzinie 10:05

            - klasy pierwsze na przerwie o godzinie 11:55

 

Kandydatury na nowy zarząd przyjmowane są do poniedziałku, każdy kandydat przygotowuje kilka zdań o sobie/swojej kandydaturze.

 

Kolejny sukces!
2015-04-20

15 kwietnia młodzież z naszego liceum brała udział w VIII Powiatowym Turnieju Szkolnych Klubów Europejskich „Europa bez tajemnic”. Konkurs organizowany był przez II LO w Chrzanowie.

 

Uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami związanymi z historią i rozwojem Unii Europejskiej. Nasza drużyna poradziła sobie świetnie, zajmując drugie miejsce.

 

Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i smakowity poczęstunek.

 

Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

2015-04-22

Pierwszy raz rozgrywki Powiatowej Licealiady Młodzieży trafiły do nowej hali Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini. Był to również debiut dla rywalizacji w piłce nożnej dziewcząt. Turniej odbył się 17 kwietnia i jego wyniki nie są brane do klasyfikacji końcowej PLM. Głównym celem rozgrywek była popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i sprawdzenie zainteresowania tą formą aktywności. Od przyszłego roku szkolnego turniej ten ma na stałe wejść do kalendarza rozgrywek i dziewczyny będą rywalizowały o punkty do PLM.

2015-04-23

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia 2015 r. odbyła się szkolna wycieczka, której celem było zwiedzenie stolicy Austrii oraz Morawskiego Krasu w Czechach. Brali w niej udział uczniowie klasy Ib i IIa pod opieką nauczycieli: pani Dyrektor Bożeny Biercy, pani Jadwigi Siepak, pani Iwony Małochy oraz pani Małgorzaty Filipczak. 

2015-04-23

W dniach 15-18 kwietnia 2015r w Warszawie odbyły się zawody centralne XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dla mnie był to już drugi finał i nie ukrywam, że bardzo się denerwowałam. W podróż do stolicy wyruszyłam wraz z grupą uczestników z Małopolski i moją Panią Profesor Jolantą Skowrońską. Zakwaterowali nas w Konstancinie. Miałam przyjemność znaleźć się w gronie najlepszych nie tylko z Polski, przyjechali ludzie z Francji, Grecji, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Litwy.

2015-04-24

W dniach 27-29 kwietnia br w naszej szkole odbędzie się zbiórka artkułów z długą datą ważności oraz rzeczy nowych dla uchodźców z tymczasowo okupowanego terytorium Ukrainy i rejonów przeprowadzenia operacji antyterrorystycznej. Artykuły można składać u pedagoga szkolnego w godz. 8.30-13.30. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH
2015-04-27

W piątek odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. Były podziękowania, nagrody i wspomnienia. W roku szkolnym 2014/2015 I LO im. St. Staszica ukończyło 230 uczniów, w tym 33 uczniów z wyróżnieniem.
Tytuł Prymusa Szkoły uzyskała Magda Machała, nasza tegoroczna laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zebrani oklaskami na stojąco uhonorowali jej osiągnięcie, a pamiątkową statuetkę wręczyli Magdzie Pani Dyrektor Bożena Bierca i Starosta Chrzanowski Pan Janusz Szczęśniak.
Wszystkim abiturientom życzymy dalszych SUKCESÓW.

Zapraszamy do galerii 

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2015-04-30

Z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły postanowili przypomnieć, czym dla Polaków była i jest WOLNOŚĆ.

 

W zrozumieniu znaczenia tego pojęcia pomogła nam m.in. poetycka wędrówka przez wieki. Wielokrotnie wspominane w trakcie uroczystości słowa: BÓG – HONOR – OJCZYZNA zobrazowały wielką miłość Polaków do swojej Ziemi i swojego Narodu. Akademię przygotowali uczniowie klas: Ib, If, IIa, IIf pod kierunkiem nauczycieli: pani Małgorzaty Filipczak, pani Bogusławy Mrowcy i pani Agnieszki Olszowskiej.