Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Ogólnopolskim Konkurs Geologicznym "SKRZYDLATY EKSPERYMENT ZIEMI"
2015-02-01

Państwowy Instytut Geologiczny zaprasza po raz kolejny
do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geologicznym
Tegoroczny temat to "SKRZYDLATY EKSPERYMENT ZIEMI".

 

Konkurs adresowany jest do:
część plastyczna - uczniowie szkół podstawowych w klasach IV-VI
część teoretyczna - uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

Na stronie http://konkurs.pgi.gov.pl
znajdą Państwo szczegółowe informacje dla szkół
z województw małopolskiego i podkarpackiego.

 

Zapewniamy bardzo ciekawe i atrakcyjne nagrody!
Finał rozgrywany jest w Muzeum Geologicznym PIG w Warszawie.


Gorąco zapraszamy do udziału!

"Wirtualny spacer po szkole" - konkurs
2015-02-01

Zapraszamy uczniów I LO do udziału w konkursie na program "Wirtualny spacer po szkole".

Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy

 

Regulamin konkursu

2015-02-03

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla mojej szkoły”. Sama akcja jest prosta i przejrzysta, a co najważniejsze nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Akcja „1% dla mojej szkoły” skierowana jest głownie do osób odprowadzających podatek i tych wszystkich, dla których ważna jest edukacja i poprawa jakości kształcenia.

Wystarczy wyrazić zgodę na przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska”. Stowarzyszenie ma pod swoją opieką wiele szkół, a zebrane pieniądze przekazuje szkole, dla której były one ofiarowane.

Jeżeli Państwo zechcecie przekazać 1% podatku dla I LO w Chrzanowie, wystarczy na rocznym zeznaniu podatkowym wpisać:

 

KRS 0000052078  I LO Chrzanów

Konferencja "Fizyka latania"
2015-02-03

Zapraszamy na multimedialną konferencję na temat "Fizyka latania" w najbliższy czwartek w sali 44 od 15.00.

2015-02-05

Jak odróżnić kwas od zasady? Czy bezbarwna ciecz może nagle zmienić kolor? I w końcu- czy chemia rzeczywiście jest interesująca? Odpowiedź na te i inne pytania znaleźli uczestnicy zajęć w ramach „Akademii Umiejętności Staszic”

 

26 stycznia gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w zajęciach zatytułowanych „Identyfikacja Substancji”, które poprowadziła pani Marzanna Mąsior. W kameralnej grupie uczniowie poznali tajniki chemicznego laboratorium i przekonali się, że dwie na pozór identyczne probówki wcale nie muszą zawierać takiej samej substancji Chociaż identyfikacja wymaga nie lada skupienia i zdolności dedukcji, naukowe dochodzenie zakończyło się pełnym sukcesem.

2015-02-05

30 stycznia 2015 roku odbył się II Festiwal Nauki w I LO w Chrzanowie. Mimo niesprzyjającej pogody Naszą szkolę odwiedziło około 200 osób. Wzięli oni udział miedzy innymi w wykładach, prelekcjach, warsztatach. Dużą popularnością cieszyła się wystawa Konrada Grzegorzewskiego, warsztaty orgiami, podchody czy zajęcia Klubu Fantastyki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok.

2015-02-06

W środę 4 lutego br. uczennice z klasy IIe Magdalena Mitka i Olga Stec zajęły III miejsce w Powiatowym Konkursie Profilaktyka Raka Piersi. Konkurs odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

Gratulujemy!

2015-02-08

Biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. 

Dziękujemy grupie uczniów z klas trzecich realizujacych geografiię w zakresie rozszerzonym i ich opiekunce mgr Barbarze Wawrzyniak za zaangażowanie w ten projekt.

 

 

Wielka lekcja inżynierii środowiska i geodezji
2015-02-08

6 lutego uczniowie klas II i III realizujący geografię w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w Wielkiej lekcji inżynierii środowiska i  geodezji na WIŚiG na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Spotkanie informacyjno-integracyjne uczniów szkół ponadgimnazjalnych z pracownikami i studentami Wydziału przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie wzięli udział w wykładach, a na zakończenie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test. Uczeń klasy 3f Rafał Zoń zajął w nim trzecie miejsce.

2015-02-09

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do wzięcia udziału w Zawodach narciarsko - snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO, które odbędą się 6 marca br. w Lubomierzu.

 

Organizatorami imprezy są nauczyciele WF wraz z UKS "Staszic".

 

Gwarantujemy ciepły posiłek na stoku, loterię nagród pocieszenia, wspaniałą zabawę a dla najlepszych: puchary, medale i dyplomy. Wszystkie informacje związane z zapisami na dołączonym plakacie.

 

Ilość miejsc OGRANICZONA.

2015-02-11

Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie zaprasza na Narodowy Dzień Pamieci "Żołnierzy Wyklętych" w dniach 1 i 6 marca.

 

Przedstawiciele I LO również wezmą udział w tych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci Żołnieży Wyklętych i ofiar systemu komunistycznego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów.

2015-02-13

Grupa pływaków z I LO w Chrzanowie pod opieką prof. Pawła Kasperczyka stawiła się na basenie w Suchej Beskidzkiej 
6.02.2015 na finały Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w pływaniu.
W mistrzostwach małopolski szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło ponad 400 pływaków i pływaczek ze wszystkich powiatów naszego województwa.

Naszą szkołę reprezentowali: 

-w stylu dowolnym dziewcząt:  Nikolina Góralczyk, Adrianna Buła, Agnieszka Kosińska, Katarzyna Wrzesień
- w stylu klasycznym dziewcząt: Magdalena Madeja

-w stylu dowolnym chłopców: Paweł Grabowski, Filip Folga, Michał Madej, Grzegorz Pieczara
-w stylu klasycznym chłopców: Dawid Mądrala
-w stylu motylkowym chłopców: Jakub Banasik

2015-02-13

W ramach II Festiwalu Nauki w I LO w Chrzanowie zorganizowano grę przygodową pt.:„ Odwiedziny w starożytnym Rzymie”. Specjalnie na tę okazję powstała kostka do gry o wymiarach 50x50x50 cm, która uczestnikom zabawy wyznaczała trasę do Koloseum, czyli mety w niniejszej grze. Zawodnicy podczas podróży musieli zmierzyć się z różnymi zagadkami i zadaniami, dzięki którym mogli przypomnieć sobie kulturę i obyczaje starożytnych Greków i Rzymian. Ukoronowaniem starań był wieniec spoczywający na skroniach zwycięzców oraz słodki upominek. Gra przyciągnęła nie tylko gimnazjalistów ale również uczniów naszego Liceum. Dla tych, którym nie udało się wziąć udziału w zabawie, udostępniamy link, pozwalający na samodzielne przeprowadzenie podobnej gry w gronie znajomych, w warunkach domowych.  Potrzebna będzie kostka do gry, zaś cel podróży możecie wymyśleć sami: http://learningapps.org/display?v=pzkzzby2301

2015-02-19

W dniu 13.02.2015 w Roczynach k/Andrychowa odbyła się Rejonowa Licealiada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W tej urokliwej, podgórskiej miejscowości znajduje się Zespół Szkół Samorządowych
z piękną halą sportową. Na niej to rywalizowały cztery najlepsze drużyny powiatów chrzanowskiego, olkuskiego, wadowickiego i oświęcimskiego. Zwycięzca turnieju będzie reprezentował nasz rejon
w wielkim finale wojewódzkim.

Przypominamy o konkursie.....
2015-02-23

Koło teatralne I LO wraz z Panem Marcinem Kobierskim ( aktorem Teatru Bagatela), przypominają o konkursie na tekst ( forma dialogu lub monologu), będący ogniwem scenariusza nowego spektaklu teatralnego, opartego na motywach ,,Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza.

 

Prace należy przesyłać w terminie: do 15 marca 2015 roku na adres: liceum1@poczta.fm

 

Bliższych informacji udziela, opiekun koła teatralnego, Małgorzata Ciupek – Gładys, sala 33.