Archiwum: grudzień 2019

KONKURS Z JĘZYKA WŁOSKIEGO
2019-12-02

Już niedługo Mikołajki. Z tej okazji ogłaszamy konkurs związany z włoskim świętem Befany. Włoska czarownica przylatuje do dzieci na miotle dopiero 6 stycznia ale my już startujemy z konkursem, żeby się dobrze przygotować na jej wizytę.


"Napisz w j. włoskim 

II etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
2019-12-02

W dniu 30 listopada odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Uczestniczył w niej Filip Mruczek z IIe, opiekun pani Bogusława Mrowca. Filip zajął pierwsze miejsce i tym samym otrzymał awans do III etapu Olimpiady.

2019-12-02

W piątek 29 listopada odbyło się spotkanie z panem prokuratorem Marcinem Ramsem, absolwentem I LO w Chrzanowie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy Ieg i grupy rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie. Pan prokurator wspaniale potrafił zainteresować młodzież tematem prawa karnego i pracy  prokuratury. Uczniowie z uwagą słuchali jego wykładu zadając pytania do szczególnie ważnych dla nich problemów. Niektórzy pod koniec spotkania mogli „przymierzyć się” do pracy prokuratora.  

NAUKOWY WEEKEND TABLET ZA WIEDZĘ
2019-12-03

W dniach 22-24 listopada 19 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w weekendowych warsztatatach "Małpolska Chmura Edukacyjna". Przez cały weekend nabywali nową wiedzę na zajęciach uczelni wyższych w Krakowie, Tarnowie i Suchej Beskidzkiej. Zajęcia odbywały się z różnych obszarów tematycznych: j. angielski, j. niemiecki, j.francuski, matematyka, fizyka, chemia, geografia,biologia, informatyka, przedsiębiorczość, prawo. Miło nam poinformować, że Wiktoria Kantor z klasy IIIc w obszarze tematycznym prawo wykazała sie największą wiedzą i wygrała tablet. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy na wyjazd wiosenny.

2019-12-03

Kolejny raz Społeczność Naszego Liceum włączyła się w akcję pomocy schroniskom dla zwierząt w Oswięcimiu i Racławicach. Zebrano około 150 kg karmy a do tego koce, środki czystości, zabawki i środki medyczne.

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

 

Opiekę sprawowały p. Beata Urbańczyk i p. Barbara Wawrzyniak

zamknij