Cheerliderki


Rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 prężnie działa drużyna cheelieaderek, w której skład wchodzi osiem dziewcząt z klas drugich : Agnieszka Gałaś 2a, Ola Mąsior 2a, Natalka Chlupka 2e, Nikola Szczurek 2e, Kamila Jędrzejczyk 2d, Paulina Mędyk 2d, Marysia Michaliszyn 2d, Kasia Cira 2d.

Raz w tygodniu odbywają się ich treningi, na których systematycznie doskonalą swój układ pod czujnym okiem kapitana – Agnieszki Gałaś. Dziewczyny są obecne na każdych zawodach sportowych, gdzie dopingują, zagrzewają do boju drużyny naszego liceum. W swoim dorobku mają także liczne pokazy. Szczególnym uznaniem cieszy się gościnny występ na „Festiwalu Zumby”, który odbył się SOSW w Chrzanowie. Celem tego konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia i rozwijania umiejętności taneczno – ruchowych. Dziewczyny swoim talentem i nieodpartym wdziękiem zaskarbiły sobie sympatię publiczności, zwłaszcza męskiej jej części.

 

Opiekun: Prof. Agnieszka Olszowska


Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 grupę cheerleaderek zasiliły dziewczęta z pierwszych klas tj. Weronika Zygmunt (1d), Sara Kulawik (1d), Ania Morawiec (1c).

Dziewczyny od dawna interesowały się tańcem i chętnie wspomagają starsze koleżanki. Nasze tancerki preferują różne style taneczne, przez co układy cheerleaderek są bardzo ciekawe. Podstawy tańca wyniosły z różnych formacji tanecznych z terenu naszego powiatu, z którymi osiągały wysokie sukcesy. Na największą uwagę zasługuje wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski Tańca Nowoczesnego Aleksandra Gucik (2b). Wiedzę i umiejętności taneczne wykorzystuje w opracowywaniu choreografii. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Oli grupa regularnie spotyka się i jest pozytywnie przez nią motywowana. Cotygodniowe spotkania pozwalają dziewczętom rozwijać swoją pasję, aktywnie spędzać czas wolny, a poprzez występy na imprezach szkolnych reprezentować I LO. Cheerleaderki zaprezentowały swoje układy podczas Powiatowej Licealiady w piłce koszykowej, piłce siatkowej i w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów. Na uwagę zasługuje występ cheerleaderek w Dworku Zieleniewskich w Trzebini uświetniający Plebiscyt Sportowy „Przełomu”. Po występie zostały uhonorowane prezentami ufundowanymi przez organizatorów imprezy.

 

Oto cały skład cheerleaderek:

Aleksandra Gucik 2b

Klaudia Ziętek 3d

Natalia Grochal 2b

Ewa Bebak 2b

Brygida Ślusarczyk 2b

Agnieszka Patyk 2d

Karolina Starzycka 2d

Weronika Zygmunt 1d

Sara Kulawik 1d

Ania Morawiec 1c


Rok szkolny 2014/2015

W dzisiejszych czasach coraz częściej do Polski przybywają trendy z Dalekiego Zachodu. Jednym z nich jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych CHEERLEADING.


Czym jest ta mało znana dotychczas dyscyplina sportowa?


CHEERLEADING jest połączeniem tańca i dopingu z elementami akrobatyki.

Nasza szkoła jest jedną z nielicznych placówek, w której została utworzona taka grupa.
Pomysł ten pojawił się podczas obchodów stulecia Staszica i jest sukcesywnie podtrzymywany aż do dnia dzisiejszego.


Dziewczyny występują w strojach biało-niebieskich, które od lat są charakterystycznymi barwami naszego liceum. W skład zespołu już kolejny rok wchodzą:
1. Aleksandra Bromboszcz 3E
2. Małgorzata Skubis 3A
3. Aneta Kulczyk 3B
4. Urszula Rabiasz 3B
5. Alicja Grabowska 3A
6. Julia Głowacz 2E
7. Natalia Figiel 2E
8. Klaudia Zietek 2D
9. Anna Kuca 3 E
10. Natalia Szklarczyk 2D


W tym roku do drużyny dołączyły też nowe dziewczęta z klas pierwszych:
1. Ewa Beba 1E
2. Natalia Grochal 1E
3. Aleksandra Gucik 1E
4. Karolina Starzycka 1D
5. Kamila Niemasik 1E
6. Zuzanna Synal 1E
7. Natalia Grężlikowska 1F
8. Wiktoria Pawłowska 1F

Od początku zespołem opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: prof. Dominik Kowalczyk, a od dwóch lat prof. Agnieszka Olszowska.


Pierwsze układy powstały dzięki współpracy z uczennicami Katarzyną Horawa i Martą Małocha - obecne absolwentki. W następnym roku ,,pałeczkę” kapitana drużyny przejęła Joanna Kremer.


Obecnie zespół jest prowadzony przez Aleksandrę Bromboszcz, której przy pracy z koleżankami bardzo pomaga Tomasz Rejdych, który od wielu lat interesuje się tańcem nowoczesnym.


Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia historycznych już i aktualnych układów naszych cheerleaderek. Dziewczyny uświetniają swoimi występami uroczystości szkolne, zawody sportowe, spotkania ze znanymi sportowcami ( ostatnio spotkanie z mistrzem olimpijskim - Władysławem Kozakiewiczem).


Grupa stawia sobie nowe wyzwania. Po raz pierwszy przygotowuje się do konkursu tanecznego grup cheerleaderskich.

 

 

 

zamknij