Piłkarski sukces!

2015-04-22

Pierwszy raz rozgrywki Powiatowej Licealiady Młodzieży trafiły do nowej hali Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini. Był to również debiut dla rywalizacji w piłce nożnej dziewcząt. Turniej odbył się 17 kwietnia i jego wyniki nie są brane do klasyfikacji końcowej PLM. Głównym celem rozgrywek była popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i sprawdzenie zainteresowania tą formą aktywności. Od przyszłego roku szkolnego turniej ten ma na stałe wejść do kalendarza rozgrywek i dziewczyny będą rywalizowały o punkty do PLM.

Do turnieju oprócz naszej drużyny i zespołu gospodyń zgłosiła się jeszcze drużyna II LO z Chrzanowa. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Dobrowolska 1a, Magdalena Wierzgacz 1b, Magdalena Matyja 1c, Aleksandra Jarczyk1c, Karolina Jarczyk1d,, Agnieszka Synal 2b, Klaudia Ścibor 2c, Magdalena Smolik 3e, Paula Owsiak 3g, Michelle Owsiak 3g. Opieką nad drużyną sprawowali prof. Renata Solarska i prof. Piotr Kolasa.

 

W pierwszym meczu na otwarcie turnieju dziewczyny ze Staszica zremisowały 1-1 z drużyną gospodyń. Mecz ustawiła stracona na samym początku kuriozalna bramka gdzie po mocnym wybiciu z autu piłka otarła się o naszą zawodniczkę i wpadła do bramki. Przez cały czas trwania spotkania mecz toczył się pod nasze dyktando. Dziewczyny grały dzielnie w obronie i cały czas atakowały. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Agnieszka Synal. Gdyby prowadzić statystyki w strzałach na bramkę to mieliśmy ogromną przewagę ale nic nie chciało wpaść do siatki. W końcu sztuka ta udała się Michelle Owsiak i dziewczyny mogły cieszyć się z cennego remisu.

 

W kolejnym meczu rozgrywanym z II LO nastąpiła ogromna poprawa skuteczności i dziewczyny odniosły duży sukces wygrywając 9-0. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra w obronie Klaudii Ścibor i Pauli Owsiak oraz konstruowanie przemyślanych i wzorowych ataków. Na listę strzelców po trzy bramki wpisały się Magdalena Matyja i Aleksandra Jarczyk, dwa trafienia dołożyła Karolina Jarczyk i jedno Michelle Owsiak. Derbowy mecz mógł się podobać i wiele razy po efektownych zagraniach Magdaleny Matyji oraz sióstr Owsiak i Jarczyk z trybun dobiegały głośna brawa i słowa podziwu. Swoją wspaniałą postawą nasze futbolistki mogą zawstydzić i zdopingować do mocniejszych treningów swoich szkolnych kolegów dla których piłka nożna jest pietą Achillesową.

 

Ostatni turniejowy mecz pomiędzy ZSECH i II LO zakończył się wynikiem 3-1 i dzięki lepszemu bilansowi bramek nasza drużyna zajęła 1 miejsce.

 

Dziewczyną gratulujemy sukcesu i zapraszamy do treningów w ramach zajęć UKS „Staszic”.

 

zamknij