WIZYTA MŁODZIEŻY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W CHRZANOWIE W ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ SZPITALA POWIATOWEGO W CHRZANOWIE

2018-05-21

Dnia 19 kwietnia 2018 r. kilku osobowa grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie odwiedziła Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Młodzież ucząca się w klasie o profilu rozszerzonej biologii mogła zobaczyć, jak wygląda profesjonalne laboratorium diagnostyczne, posiadające certyfikaty dla danego badania oraz Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego nr AB 1558.

 

Podczas wizyty zapoznali się z metodami pracy w poszczególnych działach: Laboratorium Analitycznego, Laboratorium Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi oraz Laboratorium Mikrobiologii.

Wizyta nie skończyła się tylko na oglądaniu, ponieważ uczniowie, po podzieleniu na grupy, zostali oddani pod opiekę diagnostów laboratoryjnych ZDL, gdzie z bliska mogli zaobserwować pracę przy poszczególnych analizatorach.

 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – Bożena Bierca wręczyła na ręce Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej podziękowania dla Dyrektora Szpitala Powiatowego w Chrzanowie za umożliwienie zwiedzania ZDL oraz ciekawe zajęcia z zakresu metod pracy laboratoryjnej.

 

Pełna relacja

zamknij