Piłka ręczna w szkole

2014-11-28

Między 25-27 listopada troje nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowej konferencji promującej piłkę ręczną „Handball at School”.

            Zajęcia odbywały się w jednej z najnowocześniejszych i największych hal sportowych w Europie „Arena Kraków”. Szkolenie na całym świecie odbywa się z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej a w Polsce przygotowane zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Zajęcia w Krakowie prowadził światowej sławy niemiecki trener i ekspert z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży Klaus Feldmann.

W konferencji wzięło udział ponad 50 osób i byli to zarówno trenerzy piłki ręcznej jak i nauczyciele szkolni i akademiccy.

            Podczas trzech dni zajęć kursanci odbyli serię wykładów dotyczących techniki, metodyki i organizacji zajęć piłki ręcznej w szkole. Bardzo atrakcyjne były zajęcia praktyczne na których wszyscy mogli poćwiczyć różne warianty zadań oraz odmłodzić się o „naście” lat i wczuć w rolę uczniów.

            Wszyscy uczestnicy jednogłośnie ocenili wysoki poziom konferencji i zaangażowanie prowadzącego. Kolejne tego typu spotkania mają odbyć się w Katowicach i Wrocławiu aby jak najwięcej trenerów i nauczycieli mogło popularyzować piłkę ręczną  przed zbliżającymi się w 2016 roku Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Polsce. 

zamknij