Tenisiści stołowi walczyli w powiatowej Licealiadzie!

2016-11-24

W dniu 07.11.2016 hala sportowa przy ZST-U w Trzebini gościła najlepsze tenisistki i tenisistów stołowych naszego powiatu. Po rozegraniu szkolnych eliminacji przygotowanych przez prof. Piotra Kolasę naszą szkołę reprezentowały dwie młode, perspektywiczne drużyny w składzie: Agnieszka Gałaś 1a, Anna Mędela 1b, Magda Matyja 3c oraz Leon Smółka 1a, Michał Krupa 2a i Bartosz Kaszuba 2a.

Do turnieju zgłosiło się siedem reprezentacji wśród chłopców oraz 6 zespołów wśród dziewcząt. Rywalizowano tak u dziewcząt jak i u chłopców w dwóch grupach wyłonionych drogą losowania. W grupach zaś grano systemem „każdy z każdym”. Los okazał się okrutny dla naszej męskiej reprezentacji przydzielając ją do „grupy śmierci” - do drużyn, które w swoich składach miały najlepszych zawodników w turnieju. Były to trzy zespoły z Trzebini z faworyzowanymi gospodarzami z ZST-U na czele. Poziom gry i zaawansowanie techniczne zawodników tych zespołów sprawiał, że ręce same składały się do oklasków – tak wśród kibiców, opiekunów jak i samych zawodników. „Jak spadać to z wysokiego konia” mówi przysłowie – nasza młoda męska reprezentacja po zaciętej walce uległa mocnym rywalom zajmując 4 miejsce w grupie oraz 7 miejsce w turnieju. Doświadczenie nabyte w trakcie tych ciężkich spotkań na pewno zaprocentuje w kolejnych zawodach.

 

Nasze dziewczyny postanowiły „odegrać” niepowodzenie męskiej reprezentacji. W pierwszym spotkaniu „zmiotły” w bezwzględny sposób drużynę PCE z Chrzanowa 3-0, a w meczu o pierwsze miejsce w grupie po pasjonującym spotkaniu pokonały zeszłoroczne wicemistrzynie z ZS Libiąż 3-2! Ta wygrana dawała awans do ścisłego finału turnieju gdzie czekała faworyzowana ekipa mistrzyń powiatu – drużyna z II LO w Chrzanowie. Fantastyczne spotkanie w wykonaniu Ani i Magdy. Szczególnie Magda pokazała jak wszechstronną jest zawodniczką i jak duży ma talent do sportu. Pozostaje tylko żałować, że realizuje się w tak niszowej i mało popularnej ;) dyscyplinie jak piłka nożna kobiet zamiast np. robić wielką karierę wśród naszych koszykarek pod opieką piszącego ten artykuł ;) ...Zabrakło bardzo niewiele, może kilka wygranych piłek. Przegrywamy 2-3 pozostawiając bardzo dobre wrażenie na opiekunach i zajmując 2 miejsce w turnieju!

 

Gratulacje i podziękowania dla obu zespołów!

 

Opiekę nad zawodnikami sprawował prof. Dominik Kowalczyk.

zamknij