Licealiści ze Staszica wyjechali na obóz naukowy

2014-07-03

29 czerwca 2014 roku 39 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica wyjechało do Krakowa na tygodniowy obóz naukowy sfinansowany w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji kluczowych uczniów szkół licealnych z terenu WM – pilotaż”. 

Licealiści w godzinach dopołudniowych biorą udział w zajęciach z pracownikami dydaktycznymi krakowskich uczelni: AGH (grupa z fizyki i informatyki), UJ (matematyka, biologia), Politechnika Krakowska (chemia), Uniwersytet Ekonomiczny (przedsiębiorczość i społeczeństwo obywatelskie), Uniwersytet Rolniczy (żywność i środowisko). W programie przewidziane są również: jednodniowa wycieczka do Zakopanego (dla obszaru fizyki) lub Kopalni Soli w Wieliczce (pozostałe obszary tematyczne) a także realizacja programu kulturalno-poznawczego (tzw. „czas wolny”), w tym: wycieczka Trasą Królewską, wycieczka po krakowskim Kazimierzu, zwiedzanie podziemi Rynku Głównego.

Po powrocie z obozu uczniowie będą kontynuować pracę w kołach naukowych w szkole i będą mieli możliwość dalszego kontaktu z uczelniami za pomocą nowoczesnego sprzętu multimedialnego, który w najbliższym czasie zostanie zamontowany w szkole. 

zamknij