Kampania „Coś was łączy? Zrób test na HIV”

2015-12-21

W grudniu uczniowie klas pierwszych zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi AIDS i HIV. 1 grudnia 2015 r. tradycyjnie obchodzony był Światowy Dzień AIDS. Tematyka obchodów pozostaje niezmienna od 2011 roku: „Dążymy do zera. Zero nowych zakażeń. Zero dyskryminacji. Zero zgonów z powodu AIDS”. Tegoroczna kampania zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia informacje na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia.

Głównym celem kampanii „Coś was łączy? Zrób test na HIV” jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

 

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS, które warto znać www.aids.gov.pl/kampanie/CWL.

 

Na profilu YouTubowym Krajowego Centrum ds. AIDS został opublikowany 10-minutowy film edukacyjny „AIDS – epidemia wciąż niepokonana”:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uw66a74nEeM

 

Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi informacjami.

zamknij