ZAPRASZAMY NA FESTIWAL NAUKOWY !

2015-11-24

 5 luty 2016 rok

 

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na III Festiwal Naukowy „NOC  w LICEUM”, który odbędzie się 5 lutego 2016 roku w godzinach 16.00 – 21.55 w budynku I LO przy ul. Piłsudskiego 14.

 

  •   W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
  •   Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  •   Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48
  •   Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
  •  Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia. 

Harmonogram

 

Hol na parterze – Marcin Moskal – Agamy, pająki i inne zwierzaki – wystawa żywych zwierząt

Hol na I piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd I LO 

Hol na II piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd LoD

Od 16.00 - Sala 6 – redakcja gazetki Gimpel

18.00 – 21.55 - Międzypokoleniowy turniej siatkówki, sala gimnastyczna

18.00 – 21.55 - Międzypokoleniowy turniej koszykówki, hala sportowa

 

16.00 - 16.55

Złodzieje książek – D. Jakubowska, wykład z prezentacją , sala 7, powyżej 15 lat

Dzieje bajeczne państwa polskiego - B. Mrowca, wykład, sala 3

Matematyka nitką malowana - A. Staroń, warsztaty, sala 21, max. 15 osób, powyżej 7 lat

Origami - M. Mika, warsztaty, sala 20, max. 10 osób

Koło naukowe fizyków - W. Cyganik, sala 17

Równowaga kwasowo – zasadowa kluczem do zdrowia i witalności - M. Mąsior,  warsztaty, sala 47, max. 20 osób, od 13 lat

Bingo In English - M. Likus, sala 59, max. 30 osób, od 12 lat

A jak Aspersja – z terminologią kościelną za pan brat - K. Lepiarz, sala 61

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach - P. Tobolski, warsztaty, sala 50, max. 15 osób

Język angielski i niemiecki – niebezpieczne podobieństwa - D. Mołata i A. Dębska –Tynior, warsztaty, sala 57, max. 20 osób, od 14 lat

Językobranie. Zabawy językiem polskim - S. Tomaszek, sala 33

Games and puzzles in English - M. Mędela i A. Wójcik, warsztaty, sala 40, max. 20 osób, od 13 lat

Hoya – egzotyczne pnącze na parapecie - B. Janda, wykład, sala 32

 

17.00 – 17.55

Matematyka nitką malowana - A. Staroń, warsztaty, sala 21, max. 15 osób, powyżej 7 lat

Koło naukowe fizyków - W. Cyganik, sala 17

Rosomak – siła charakteru - B. Urbańczyk, wykład, sala 16a

W krainie płaszczaków – przestrzenie n-wymiarowe - M. Kłeczek, wykład, sala 45, od 13 lat

Ciekawostki matematyczne - I. Małocha, sala 46

Równowaga kwasowo – zasadowa kluczem do zdrowia i witalności - M. Mąsior,  warsztaty, sala 47, max. 20 osób, od 13 lat

Bingo In English - M. Likus, sala 59, max. 30 osób, od 12 lat

A jak Aspersja – z terminologią kościelną za pan brat - K. Lepiarz, sala 61

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach - P. Tobolski, warsztaty, sala 50, max. 15 osób

Sztuczki magika czy logika - A. Walaszek-Tomczyk i J. Mamica, warsztaty, sala 58, max. 10 osób, 13-15 lat

Język angielski i niemiecki – niebezpieczne podobieństwa - D. Mołata i A. Dębska –Tynior, warsztaty, sala 57, max. 20 osób, od 14 lat

Warsztaty teatralne - M. Ciupek – Gładys, sala 33, max. 20 osób, od 13 lat

Games and puzzles in English - M. Mędela i A. Wójcik, warsztaty, sala 40, max. 20 osób, od 13 lat

EQ – rzecz o inteligencji emocjonalnej - A. Kulczyk, wykład, sala 32

Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym – wypełnienie deklaracji PIT 37 - J. Staniszewska, warsztaty, sala 24, od 16 lat

Obraz kobiety w twórczości polskich romantyków - M. Filipczak,  wykład, sala 25, od 16 lat

 

18.00 – 18.55

Józef Piłsudski wobec Rosji - M. Śliwa, wykład sala 8

Złodzieje książek – D. Jakubowska, wykład z prezentacją , sala 7, powyżej 15 lat

Dzieje bajeczne państwa polskiego - B. Mrowca, wykład, sala 3

Origami - M. Mika, warsztaty, sala 20, max. 10 osób

The English Celebrations - E. Mirek, warsztaty, sala 19, od 13 lat

Dolce vita, czyli włoska uczta dla duszy i ciała - M Goncerz i A. Kawala, warsztaty, sala 18, max. 20 osób

Rola pszczoły miodnej w przyrodzie - B. Łapuszek, wykład, sala 16a

Trzy słynne zadania starożytnych – R. Ryś, wykład z historii matematyki, sala 46

Skuteczne metody uczenia się i zapamiętywania słówek – E. Bal – Kolat, warsztaty, sala 59, max. 20 osób

W poszukiwaniu złota – B. Malik, warsztaty chemiczne, sala 60, max. 15 osób

Bóg, miłość i wojna czyli Biblia książką dla każdego - Ks. M. Olszowski,  wykład, sala 61

Sławni Chrzanowianie - K. Szkowron, wykład, sala 50

Budowa działanie komputera - R. Daszyk, warsztaty, sala 55

Warsztaty teatralne - M. Ciupek – Gładys, sala 33, max. 20 osób, od 13 lat

Bułat Okudżawa i inni – podróż w świat rosyjskiej poezji i piosenki - M Brożek i L. Kozub-Jentys,  warsztaty, sala 40, max. 20 osób

Hongkong – kraj dwóch kultur - B. Wawrzyniak,  wykład, sala 24

Obraz kobiety w twórczości polskich romantyków - M. Filipczak,  wykład, sala 25, od 16 lat

 

19.00 – 19.55

„Kiedy rozum śpi budzą się demony” czyli o szaleństwie na przykładzie różnych tekstów kultury - J. Skowrońska, wykład, sala 7, od 13 lat

Coco Chanel – M. Palka, wykład i prezentacja, sala 3

The English Celebrations - E. Mirek, warsztaty, sala 19, od 13 lat

Dolce vita, czyli włoska uczta dla duszy i ciała - M Goncerz i A. Kawala, warsztaty, sala 18, max. 20 osób

Rosomak – siła charakteru - B. Urbańczyk, wykład, sala 16a

Z piosenką i humorem żydowskim – UTW, występ, sala 44, max. 80 osób

Sprawdź sam siebie - M. Niemczyk , gry i zabawy matematyczne, sala 45, od 13 lat

Ciekawostki matematyczne - I. Małocha, sala 46

Skuteczne metody uczenia się i zapamiętywania słówek – E. Bal – Kolat, warsztaty, sala 59, max. 20 osób

Sztuczki magika czy logika - A. Walaszek-Tomczyk i J. Mamica, warsztaty, sala 58, max. 10 osób, 13-15 lat

Z poezją za pan brat – O. Piotrowska, warsztaty interpretacji tekstu poetyckiego, sala 39, max. 20 osób, od 15 lat

Temperament a relacje w związkach uczuciowych – K. Szczupak, wykład i warsztaty, sala 32

Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym – wypełnienie deklaracji PIT 37 - J. Staniszewska, warsztaty, sala 24, od 16 lat

 

20.00 – 20.55

Rola pszczoły miodnej w przyrodzie - B. Łapuszek, wykład, sala 16a

Polowanie na czarownice - A. Marzec , wykład, sala 44

Hongkong – kraj dwóch kultur - B. Wawrzyniak,  wykład, sala 24

Józef Piłsudski wobec Rosji - M. Śliwa, wykład sala 8

Coco Chanel – M. Palka, wykład i prezentacja, sala 3

W poszukiwaniu złota – B. Malik, warsztaty chemiczne, sala 60, max. 15 osób

Budowa działanie komputera - R. Daszyk, warsztaty, sala 55

Temperament a relacje w związkach uczuciowych – K. Szczupak, wykład i warsztaty, sala 32

 

21.00 – 21.55

Zbrodnie roślin. Chwast, który zabił matkę Abrahama Lincolna – B. Bierca, wykład, sala 44

„Kiedy rozum śpi budzą się demony” czyli o szaleństwie na przykładzie różnych tekstów kultury - J. Skowrońska, wykład, sala 7, od 13 lat

Z poezją za pan brat – O. Piotrowska, warsztaty interpretacji tekstu poetyckiego, sala 39, max. 20 osób, od 15 lat

Sprawdź sam siebie - M. Niemczyk , gry i zabawy matematyczne, sala 45, od 13 lat

 

 

zamknij