Archiwum: listopad 2019

Ostatnie spotkanie z teatrem
2019-11-04

W piątek 8 listopada 2019 o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10 będzie można po raz ostatni spotkać się z aktorami naszego teatru.


W czasie spotkania można będzie oglądnąć wystawę fotograficzną podsumowującą projekt „Niepokoje Młodej Polski” oraz zobaczyć fragmentów spektaklu i filmu w wykonaniu uczniów I LO i słuchaczy UTW.


Serdecznie zapraszamy!

Lekcja włoskiego we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie 13.11
2019-11-04

Podtrzymując tradycję nauki w plenerze oraz dbając o kulturę języka włoskiego zapraszamy wszystkich chętnych na lekcję z włoskimi lektorami. Będzie jak zwykle zaskakująco i smacznie. Zapisy na wycieczkę przyjmuje P. Magdalena Goncerz do 6 listopada. Arrivederci a Cracovia

Wycieczka Francja, Portugalia, Hiszpania
2019-11-05

Zaprazaszmy na szkolną wycieczkę.

 

W 12 dni zobaczymy kilka najpiękniejszych miast Europy: Romantyczny Paryż, królewski Madryt, średniowieczną Salamankę, malownicze Porto, słynącą z cudów Fatimę, egzotyczną Lisbonę, mauretańską Grenadę i secesyjną Barcelonę. Wykąpiemy się w Oceanie i Morzu Śródziemnym i zobaczymy najdalej na zachód wysunięte miejsce Europy.

 

Program wycieczki

Zapisy u profesora Daszyka w sali 55.

Mistrzostwa Szkoły w szachach SZACHY OPEN edycja 2019/2020
2019-11-05

W dniu 31.10.2019 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2019/2020. To pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym. Wzięło w nich udział 18 zawodników.

Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 6 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER.

 

Już sama lista startowa świadczyła, że tegoroczny turniej będzie bardzo ciekawy – zgłosiło się siedmioro zawodników z klas pierwszych i po raz pierwszy od wielu edycji aż 6 dziewcząt!. One to właśnie okazały się rewelacją zawodów i w końcowej klasyfikacji zajęły całe podium. Tytuł Mistrza Szkoły w szachach bezapelacyjnie wywalczyła Marta Mucha z kl. 1Cg wygrywając wszystkie pojedynki, a styl w jakim to uczyniła świadczy o dużej klasie sportowej. Drugie miejsce  zdobyła Kinga Kacprzyk z kl. 1Csp, a trzecie Izabela Gawrońska z kl. 1Csp. Najwyżej sklasyfikowanymzawodnikiem został  Vlad Marchenko z kl. 2C zajmując 4 miejsce. Cała czwórka będzie reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. GRATULUJEMY!

 

 Zawody zorganizował i przeprowadził profesor Dominik Kowalczyk we współpracy z Dyrekcją
i katedrą WF, który dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za jak zwykle super atmosferę i pełen profesjonalizm. Szczególne słowa podziękowania należą się Ignacemu Walenciakowi z kl. 1Dg, który był odpowiedzialny za techniczną stronę turnieju.

 

 Szczególne podziękowania organizator składa Pani mgr Katarzynie Walenciak z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie za pomoc metodyczno – sprzętową.

XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2019-11-06

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 19 grudnia 2019 roku o godz. 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

 

Regulamin

 

Powiatowy konkurs wiedzy o powiecie chrzanowskim
2019-11-08

Uczeń klasy 3b Adam Piróg zajął czwarte miejsce w Powiatowym konkursie wiedzy o powiecie chrzanowskim. 

 

Gratulujemy sukcesu!

Uroczyta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada
2019-11-12

W dniu 08.11.2019 uczciliśmy akademią 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przygotowana została przez uczniów klas: 1bg,1eg, 1esp, 2d, 2b, 3d pod kierunkiem Bogusławy Mrowcy, Małgorzaty Filipczak i Piotra Kolasy. Wziął w niej udział również nasz kolega, absolwent I LO, Maciej Nowak, który wzbogacił ją swoim profesjonalnym występem.

Warsztaty geograficzne w fabryce ozdób choinkowych
2019-11-13

Uczniowie grup rozszerzonych z geografii z klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach geograficznych "Funkcjonowanie przedsiębiorstwa przemysłowego". W czasie zajeć wcielili się w dekoratorów baniek choinkowych oraz zwiedzili zakład produkcyjny - Manufakturę Armar.

Zakwaterowanie- warsztaty weekendowe
2019-11-15
Uczestnicy warsztatów edukacyjnych dla młodzieży w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w dniach 22-24.11.2019
zostaną zakwaterowani w hotelach- zgodnie z załącznikiem
2019-11-17

Kolejny sukces Naszych uczniów. W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach - Beskid Żywiecki, który odbył się 15 listopada w PCE w Chrzanowie, uczniowie klasy 2a zajęli miejsca na podium. Weronika Niemczyk zajęła drugie miejsce w kategorii indywidualnej. W rywalizacji drużynowej Weronika Niemczyk i Daria Koleta uplasowały się na drugim miejscu, a Daria Fudała i Mateusz Gładki na trzecim. 

Gratulujemy sukcesu!

 

Za rok Beskid Sądecki - zapraszamy już dziś.

 

zamknij