Archiwum: październik 2019

2019-10-01

1 października 2019 roku młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładu na temat wczesnych objawów nowotworów złośliwych wygłoszonego przez panią dr Marię Srebro - onkologa ze Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz uczestniczyła w pokazie samobadania piersi i jąder prowadzonym przez specjalistki pielęgniarstwa onkologicznego. Każdy uczestnik mógł sam zbadać fantoma.

2019-10-01

27.09.2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie można było w niecodzienny sposób zgłębiać tajniki z różnych dziedzin nauki w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Młodzi chemicy z I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Marzanny Mąsior zademonstrowali ciekawe eksperymenty zgodnie z tematem „Barwna chemia”. Zainteresowanie było ogromne, a było co oglądać. Był zegar jodowy, kolorowe polimerowe piłeczki, sztuczna krew i wiele innych zaskakujących i inspirujących doświadczeń. Następna okazja bliskiego kontaktu z efektowną i kolorową chemią już w styczniu na Nocy w Liceum!

Bezpłatne warsztaty weekendowe dla młodzieży szkolnej
2019-10-02

Urząd Marszałkowski w Krakowie zaprasza młodzież szkolną na weekendowe warsztaty edukacyjne w terminie 22-24 listopada 2019 roku w obszarach tematycznych: informatyka, fizyka, chemia, język angielski, niemiecki, francuski, przedsiębiorczość, matematyka, matematyka z elementami rachunkowości, biologia, geografia, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, prawo.

 

więcej...

Październik - miesiąc Bibliotek szkolnych
2019-10-02

„Biblioteka jest wielka przez swą gościnność i wiedzę w niej zawartą, a nie przez jej rozmiary.”


Miesiąc październik jest miesiącem bibliotek szkolnych, tym serdeczniej zapraszamy do naszej szkolnej książnicy :)

Nowoczesne laptopy dla szkoły
2019-10-04

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu #OSEWyzwanie i zdobyła nagrodę w postaci 16 nowoczesnych laptopów. Zadaniem uczestników było przeslanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2B Szymon Jargus a projekt koordynował Robert Daszyk. 

2019-10-06

Praca w bibliotece potrafi czasem zaskoczyć nawet bibliotekarza … W piątek do biblioteki zawitała klasa 1Dsp. Na stolikach leżały rozłożone kroniki szkolne, stare zdjęcia, roczniki, dyplomy i inne materiały archiwalne z życia szkoły odebrane z digitalizacji. Gdy tylko uczniowie zobaczyli te dobra – przepadli.  Wszystko wzbudziło w nich ogromny entuzjazm, radość i żywe zainteresowanie. Szukano swoich rodziców, rodziny, robiono zdjęcia niektórym materiałom, dyskutowano, pokazywano znalezione perełki. Bibliotekarka podsunęła jeszcze spis absolwentów i książki o historii szkoły. Takich dóbr nigdy za wiele. Z zainteresowaniem spotkały się także stare wydania czasopism 1LO oraz książki wydane w XX-leciu międzywojennym. To był prawdziwie magiczny dzień w życiu szkolnej biblioteki…

2019-10-07

Jak co roku młodzież Naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 1 w Chrzanowie. Uczniowie klasy 2a przedstawili młodszym kolegom autorów książek podróżniczych i fantasy. Przeczytali najciekawsze fragmenty oraz dyskutowali na tematy czytelnicze.

 

Premiera spektaklu "Niepokoje Młodej Polski"
2019-10-08

Zapraszamy na premierę spektaklu "Niepokoje Młodej Polski" w wykonaniu uczniów I LO i seniorów z UTW w Chrzanowie.  Premiera odbędzie się 24 października 2019 roku o godz. 16.00 w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie. Wstęp jest wolny.

 

Uczestnicy spektaklu mogą się zgłaszać do pani dyrektor po pamiątkowy plakat.
Wystawa w Bibliotece szkolnej
2019-10-11

Kruchy dotyk starego papieru…. Ulotny zapach archiwalnych kart… Dawne chwile uchwycone na fotografii…


Urok książek z początku XX w., wysłużone przybory szkolne rodem ze Staszica...

 

Wszystko to, otoczone mgiełką historii, znajdziecie na wystawie w szkolnej bibliotece.  

 

Zapraszamy!!

 

Wspomnienie o p. Wandzie Budek
2019-10-13

Dnia 16.10.2019 r. o godzinie 16.00 w sali nr 6 odbędzie się spotkanie poświęcone wspomnieniu pani Wandy Budek, nauczyciela ( w latach 1963 - 2001) i dyrektora (1992 - 1997) I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

 

Serdecznie zapraszamy.

Z mapą i kompasem - warsztaty geograficzne
2019-10-15

15 października odbyły się pierwsze warsztaty geograficzne z cyklu "Z mapą i kompasem". Młodzi geografowe analizowali mapy Chrzanowa i okolic, określali azymuty oraz opisywali charakterystyczne cechy położenia. Już niedługo kolejne zajęcia ...

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W DREŹNIE 13 grudnia 2019
2019-10-15

Drezno - miasto zwane perłą baroku, Florencją nad Łabą. Tu odbywa się najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczech. Jodła, Kominiarz na Szczęście i największa na świecie Świąteczna Piramida o wysokości 14 m, tworzą na jarmarku niepowtarzalny nastrój. Tu ożywają stare, rzemieślnicze tradycje - jarmarczne zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście drezdeński Christstollen. Najważniejszym wydarzeniem jarmarku jest festyn Stollenfest z wielką świąteczną paradą.


DZIEŃ 1
Wyjazd z Chrzanowa w godzinach późnowieczornych. Nocny przejazd w stronę Niemiec. Na
trasie planowane są krótkie postoje.


DZIEŃ 2
Przyjazd do DREZNA w godzinach porannych, spacer po mieście: Nowa Synagoga, Albertinium, Tarasy Bruhla, Akademia Sztuk Pięknych, Orszak Książat, Katedra Świętej Trójcy, Opera Sempera, barokowy Pałac Zwinger , Pałac Taschenberg, zamek Drezdeński, Schlosstrasse, Neumarkt z Kościółem Marii Panny, Muzeum Transportu. Na koniec dnia udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym - jednym z największych w Europie, na którym można zakupić świąteczne ozdoby, ciekawe pamiątki oraz tradycyjne specjały regionalne. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.


DZIEŃ 3
Powrót do Chrzanowa w godzinach nocnych.Cena 170 zł + bilety wstępu 18 euro i zestawy słuchawkowe.
Zapisy u profesora Roberta Daszyka.

IV edycja Małopolskiej Chmury Edukacyjnej - wyniki rekrutacji
2019-10-17

Informujemy, iż decyzją Komisji Rekrutacyjnej do projektu "Chrzanowskie I LO w chmurze edukacyjnej - IV edycja" zakwalifikowano następujące osoby: Lista osób zakwalifikowanych do udzialu w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

zamknij