Powiatowa Licealiada Młodzieży w Tenisie Stołowym

2015-04-16

Ostatniego dnia marca najlepsi tenisiści naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w hali sportowej ZSTU w Trzebini.

 

Staszicza reprezentowali: Natasza Sumera 2b, Karolina Trochimiak 2b, Klaudia Ścibor 2c, Mateusz Michalski 3g, Tomasz Celarek 3a, Dawid Tokarz 2e i Kamil Rozmus 2b.

 

Opiekunem naszej drużyny był prof. Piotr Kolasa.

Do zawodów zgłoszonych zostało 7 drużyn kobiecych i 6 męskich. Zawodnicy rywalizowali systemem każdym z każdym zgodnie z regulaminem PZTS. Drużyna aby odnieść zwycięstwo musiała wygrać 3 pojedyncze mecze na które składały się dwa pojedynki singlowe i jeden deblowy. Jeżeli na tym etapie nie był wyłoniony zwycięzca , konieczne było rozegranie kolejnych pojedynków singlowych. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany i niejednokrotnie o zwycięstwie drużyny przesądzał ostatni - piąty pojedynek.

W klasyfikacji dziewcząt nasza szkoła sklasyfikowana została na 4 miejscu z bilansem 3 zwycięstw (3-2 z ZS Libiąż i PCE Chrzanów, 3-0 PSLO Trzebinia) i 3 porażek ( 0-3 z ZSTU Trzebinia i II LO Chrzanów oraz 1-3 z ZSECH Trzebinia). Bardzo dobrze w parze deblowej spisywały się Karolina z Nataszą, które były postrachem dla wszystkich turniejowych deblistek. Na dużą uwagę zasługuje również postawa Klaudii, która dwukrotnie przy stanie 2-2 dzielnie walczyła o końcowe zwycięstwo dla naszej drużyny.

Wśród chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy, która wygrała wszystkie swoje mecze w stosunku 3-0. Warto zaznaczyć, że w jej składzie byli czynni zawodnicy klubu tenisowego Opoka Trzebinia. Nasi uczniowie z 3 wygranymi (wszystkie mecze 3-1 z PSLO Trzebinia, ZSECHTrzebinia i II LO Chrzanów) i 2 przegranymi meczami ( 0-3 z ZSTU Trzebinia i ZS Libiąż) zajęli 3 miejsce w turnieju.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału i odniesionych wyników.

zamknij