Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły

2018-11-09

Od samego rana we czwartek 8 listopada na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki tenisowe mające wyłonić Mistrza Szkoły w tej dyscyplinie.

Pierwsi przy stołach pojawili się Panowie, których 22 zgłosiło się do turnieju. Zawody wygrał niedawny mistrz szachowy Mateusz Staroń z klasy 3a, który w finale pokonał Szymona Bugdalskiego z klasy 2b. W walce o 3 miejsce lepszy okazał się Jakub Gędłek 1b pokonując Bartosza Borowego 2c. Z tego miejsca wielkie uznania dla Mateusza, który zaczął kolekcjonować tytuły mistrzowskie… 8 grudnia w naszej szkole turniej tenisa a potem pływanie, narty i snowboard… jest jeszcze o co walczyć

W samo południe do rywalizacji przystąpiły Panie, które zameldowały się w rekordowej ilości 14 zawodniczek. Turniej podobnie jak przed rokiem wygrała Aneta Szmyd 3e pokonując w finale Karolinę Nowak 1b. W meczu o 3 miejsce Ania Mędela 3b wygrała z Aleksandrą Mitka 1b.

Najlepsi zawodnicy na specjalnej gali otrzymają dyplomy i koszulki ufundowane przez UKS „Staszic:” oraz będą mogli reprezentować szkołę podczas zawodów Powiatowej Licealiady Młodzieży. Turniej przygotował i nad sprawnym przeprowadzeniem czuwał prof. Piotr Kolasa z ogromnym wsparciem uczniów z klasy 2b… JD, WL, SB, MP DZIĘKI!!!

Gratulujemy udziału wszystkim zawodnikom i prosimy o śledzenie szkolnych stron internetowcyh z informacjami o kolejnych sportowych imprezach.