POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZAT

2015-03-23

 

W piątek 13 marca 2015 w hali Zespołu Szkół w Libiążu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły tylko cztery żeńskie reprezentacje, w związku z tym zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. 

Zawodniczki I LO wiodły prym już od pierwszego meczu, który zakończył się wynikiem 3:1. Mimo początkowych kłopotów z celnością rzutów, znakomicie zagrały w obronie, pozwalając rywalką z ZSECH Trzebinia tylko 1 raz umieścić piłkę w naszej bramce. Trzeba nadmienić, że była to jedyna stracona bramka w całym turnieju.

W spotkaniu z gospodyniami, drużyną ZS Libiąż, zakończonym rezultatem 5:0, najlepszą skutecznością rzutową dysponowały ponownie Alicja Grabowska (2) i Magdalena Smolik (3).

W najważniejszym meczu, z ubiegłorocznymi Mistrzyniami z II LO, nasze szczypiornistki zagrały „koncertowo”. Wspaniałą grą w obronie, którą dopełniały wyśmienite interwencje bramkarki Agnieszki Synal i skutecznością w ataku, zdominowały drużynę rywalek już w pierwszych minutach. Zgromadzoną na trybunach publiczność zachwycały wzorcowo przeprowadzone ataki szybkie w wykonaniu Magdaleny Wierzgacz, Natalii Dobrowolskiej i Gabrysi Smarzyńskiej. W końcowym wyniku spotkania 12:0, miały swój udział także Alicja Grabowska oraz Magdalena Smolik, która w całych zawodach najwięcej razy umieściła piłkę w bramce przeciwnika.

Z kompletem punktów dziewczęta zajęły I miejsce w turnieju. Mistrzynie będą reprezentowały Powiat w rozgrywkach rejonowych. Gratulujemy !!!

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – I LO Chrzanów

II miejsce – II LO Chrzanów

III miejsce – ZSECH Trzebinia

IV miejsce - ZS Libiąż

 

W barwach I LO wystąpiły:

Alicja Grabowska (kl. III a), Magdalena Smolik (kl. III e), Agnieszka Synal (kl. II b), Gabriela Smarzyńska (kl. II a), Natalia Dobrowolska (kl. I a), Natasza Sumera (kl. II b), Nikola Pacuła (kl. II f), Małgorzata Komarów (kl. I a), Magdalena Wierzgacz (kl. I b), Julia Szwancyber (kl. I a), Karolina Jarczyk (kl. I d), Katarzyna Kura (kl. II b), Klara Apriasz (kl. I a).

Opiekę nad reprezentacją sprawowali: mgr Renata Solarska i mgr Paweł Kasperczyk

zamknij