PROFILAKTYKA W RYTMIE RAPU

2018-10-30

W czwartek 18 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu w ramach realizacji projektu "Przepis na sukces". Jest to program profilaktyczny opracowany przez młodych dla młodych.Znany raper wraz z podróżnikiem opowiedzieli o swoim PRZEPISIE NA SUKCES. Obaj musieli pokonać po drodze uzależnienia, brak wsparcia ze strony rodziny oraz negatywne wzorce zachowania. Teraz podzielili się swoim PRZEPISEM NA SUKCES z młodzieżą w przystępnej słownej i muzycznej formie.

Raper Jakub Nowak oraz Bartłomiej Krakowiak pisarz i podróżnik. Są to osoby, które miały w przeszłości problem z patologicznymi zachowaniami związanymi z przestępczością i uzależnieniami. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zapobiec uwikłaniu się w problemy z przestępczością, jak poradzić sobie z istniejącymi już zachowaniami destrukcyjnymi oraz jakie istnieją (atrakcyjne dla młodego człowieka) alternatywy wobec przestępczości, czy uzależnień. Spotkanie miało za zadanie kształtowanie postawy asertywnej i odpowiedzialnych zachowań.

 

 

Następnie odbył się koncert popularnego rapera, który wykonał utwory o treści profilaktycznej. Anatom to jeden z najpopularniejszych wykonawców hip-hopowych młodego pokolenia. Mamy nadzieję, że jego obecność w szkole i cały występ pozwoli lepiej trafić do młodzieży, a komunikatywny i autentyczny przekaz oparty o popularny rodzaj muzyki hip-hop (z dobrymi,profilaktycznymi treściami) dadzą wymierny efekt minimalizacji niezdrowych zachowaowań.

 

zamknij