Mistrzostwa szkoły w szachach SZACHY OPEN edycja 2018/2019

2018-10-31

W dniu 30.10.2018 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2018/2019. To pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym.  Wzięło w nich udział 12 zawodników, w tym trzy dziewczyny.

 

Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER.

 

Tegoroczny turniej zdominował Mateusz Staroń z klasy 3A wygrywając wszystkie siedem pojedynków i bezapelacyjnie wywalczył tytuł Mistrza Szkoły. To zacne wyróżnienie – pamiętajmy, że kilka lat temu było w rękach medalistów mistrzostw świata /obecny arcymistrz szachowy Daniel Sadzikowski/, mistrzostw Polski, czy województwa /Radek Barski, Miłosz Lorek – mistrz Polski w szachach lekarzy/. Drugie miejsce zdobył Marcin Nadgórski z 2A, trzecie Aleksander Potoczny 2A. Pierwsza trójka turnieju plus Zuza Ohlaszeny z 2E będzie tworzyć reprezentację naszego liceum na zawody powiatowe, które odbędą się na początku listopada w II LO w Chrzanowie. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Powiatu.

 

Fotorelacja

 Zawody zorganizował i przeprowadził profesor Dominik Kowalczyk we współpracy z Dyrekcją i UKS Staszic, który dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za jak zwykle super atmosferę i pełen profesjonalizm. Szczególne słowa podziękowania należą się Mateuszowi Staroniowi, który był odpowiedzialny za techniczną stronę turnieju.

 Szczególne podziękowania organizator składa Pani mgr Katarzynie Walenciak z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie za pomoc metodyczno – sprzętową.

zamknij