Szanowni Rodzice

2015-02-03

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla mojej szkoły”. Sama akcja jest prosta i przejrzysta, a co najważniejsze nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Akcja „1% dla mojej szkoły” skierowana jest głownie do osób odprowadzających podatek i tych wszystkich, dla których ważna jest edukacja i poprawa jakości kształcenia.

Wystarczy wyrazić zgodę na przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska”. Stowarzyszenie ma pod swoją opieką wiele szkół, a zebrane pieniądze przekazuje szkole, dla której były one ofiarowane.

Jeżeli Państwo zechcecie przekazać 1% podatku dla I LO w Chrzanowie, wystarczy na rocznym zeznaniu podatkowym wpisać:

 

KRS 0000052078  I LO Chrzanów

Od 2004 roku możemy wybrać, na co przekazać 1% swojego podatku. Dzięki temu sami decydujemy o przeznaczeniu tej kwoty i tak płaconej fiskusowi. Możemy rozliczyć się na rzecz budżetu państwa lub też możemy aktywnie włączyć się do akcji, która pomoże poprawić jakość kształcenia dzieci i młodzieży. Uzyskane w ten sposób środki nie obciążają osobistego budżetu, ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa.

Kolejny raz mamy szanse wesprzeć działania organizacji pracujących na rzecz wspólnego dobra. Jako podatnicy możemy zdecydować, kto dostanie nasze pieniądze – 1% podatku należnego urzędowi skarbowemu. Jeżeli nie wesprzemy żadnej organizacji pożytku publicznego, to ta kwota nie zostanie w naszej kieszeni – trafi do kasy państwa.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na:

  • Stypendia dla uczniów
  • Organizacja konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych
  • Zakup pomocy dydaktycznych
  • Doposażenie biblioteki
  • Poprawa warunków nauki
zamknij