Sukces młodych przedsiębiorców ze Staszica

2018-05-11

Uczniowie I LO im. St. Staszica w Chrzanowie, wspólnicy firmy CAMBIO,  znaleźli się w elitarnej grupie 20 Młodzieżowych Miniprzedsiębiorstw zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego konkursu PRODUKCIK 2018. W rywalizacji pokonali ponad 200 młodzieżowych przedsiębiorstw z całej Polski i są jedyna firmą reprezentującą region małopolski. Sukces uczniów jest tym większy, że wspólnicy to uczniowie klasy pierwszej, którzy na etapie zakładania firmy nie posiadali żadnej ekonomicznej wiedzy w tym zakresie.

 

W czerwcu powalczą w Warszawie o tytuł Grand Prix. Zdobywca tego tytułu będzie reprezentować Polskę w konkursie europejskim: JA Europe Company of the Year Competition. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Uczniowie uczestniczyli w innowacyjnym programie edukacyjnym Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo prowadzonym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program polega na tym, że uczniowie zakładają w szkole miniprzedsiębiorstwo – czyli własną, realnie działającą firmę zorganizowaną na wzór spółki jawnej. Uczniowie Staszica założyli spółkę CAMBIO, która zajmowała się produkcją i sprzedażą zdrowych artykułów żywnościowych (świeżo przygotowywanych soków, smoothie,  zdrowych przekąsek). Postanowili zagospodarować niszę rynkową, jaką zaobserwowali w szkole i osiągnęli sukces, w tym również finansowy. Opracowali logo firmy, jej wizję, misję oraz biznesplan.

W kwietniu przygotowali Raport ze swojej działalności, który był przedmiotem oceny w postępowaniu kwalifikacyjnym. Działalność firmy znalazła uznanie komisji konkursowej i w efekcie kwalifikacje do ogólnopolskiego finału.

Przed wspólnikami bardzo intensywny czas przygotowań do finału. Podczas zawodów centralnych ocenie podlegają:

  •         rozmowa wspólników z Komisją Konkursową,
  •         prezentacja miniprzedsiębiorstwa,
  •         stoisko miniprzedsiębiorstwa oraz umiejętności sprzedaży.

 

Opiekę merytoryczną sprawuje pani Jolanta Staniszewska – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Wspólnicy CAMBIO:

Małgorzata Kosińska – dyrektor naczelny

Nikola Chandzlik – dyrektor finansowy

Karolina Palka – dyrektor ds. marketingu

Zuzanna Szybalska

Małgorzata Godyń

Aleksandra Klachacz

Aleksandra Urbańczyk

Natalia Kulczyk

Emil Hoffman

Paweł Paprocki

 

Więcej informacji o produktach firmy CAMBIO : https://www.instagram.com/cambio.staszic/

 

zamknij