Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Wojewódzka Licealiada w pływaniu Nowy Sącz 7.03.2018

2018-03-15

ZŁOTA OLA

Uczennica kl. 2c Aleksandra Łęczyńska zawodniczka UKS "Staszic" została złotą medalistką województwa małopolskiego w pływaniu - styl grzbietowy. Jest to największy sukces sportowy w tym roku szkolnym. Ola z czasem 33,83s była najlepsza wśród 18 pływaczek mistrzyń powiatów.

W zawodach brali udział też nasi panowie. Bartek Kulak kl. 3a zajął 9 miejsce wśród 30 startujących w stylu dowolnym  i Oskar Wojtaszewski był 16 wśród 24 startujących w stylu klasycznym.

Sztafeta w składzie Bartosz Kulak, Jerzy Dzierwa, Krzysztof Bolek, Dominik Baran z kl 3a, Piotr Pancerz kl. 3e i Oskar Wojtaszewski kl. 3c oraz rezerwowi Mateusz Paczyński 3d i Aleksander Potocki 3a, wywalczyła 9 miejsce na 14 startujących drużyn.