Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

2014-12-11

5 grudnia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się tradycyjnie Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły. W turnieju wzięło udział 5 dziewcząt i 9 chłopców a zorganizował go i przeprowadził Piotr Kolasa. Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym do dwóch przegranych.
Każdy mecz toczył się do zwycięstwa w dwóch setach w punktach do 11. System rozgrywek pozwalał na osiągnięcie końcowego sukcesu zawodnikom, którzy przegrali swój pierwszy mecz. Dopiero porażka w drugim spotkaniu oznaczała odpadnięcie z turnieju.

W kategorii dziewcząt turniej zdominowały uczennice klasy 2b. Pierwsze miejsce zajęła Natasza Sumera, która w finale wygrała z Karoliną Trochimiak. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Ścibor z klasy 2c, która okazała się lepsza od Agnieszki Drop z klasy 3c.
Pod nieobecność najlepszego tenisisty w szkole i zeszłorocznego zwycięzcy Kamila Rozmusa, którego z turnieju wyeliminowała choroba pojawiła się szansa na odniesienie sukcesu dla pozostałych zawodników. 
Skorzystał z tego Mateusz Michalski z klasy 3g, który w dwóch poprzednich latach był v – ce Mistrzem Szkoły a w tym roku pokonał w finale Tomasza Celarka z klasy 3a. W meczu o 3 miejsce Dawid Tokarz z klasy 2e pokonał Dominika Matyskiela z klasy 2c.
Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Frekwencja była mniejsza niż w latach poprzednich dlatego dostosowany „brazylijski” system rozgrywek okazał się atrakcyjny i weryfikujący umiejętności zawodników. Najlepsi uczniowie z rąk Pani Dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki z napisem „Mistrz Szkoły”, będą mogli również sprawdzić swoje możliwości jako reprezentacja szkoły podczas zawodów powiatowych w ramach Licealiady Młodzieży.

zamknij