Książki idealne na Święta

2017-12-19

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy. Wszak Święta za pasem, a za oknem śnieg. Czas zatem na klimatyczny podkład, który zapewnią książki z motywem świątecznym będące doskonałym rozwiązaniem na długie mroźne wieczory.

Choinka może być „wszechświatem” sensów, symboli, a także ziemskich i nieziemskich mocy, radości i nadziei. Upiększa i oświetla nasze życie, budzi dobre emocje. Od kilku wieków stanowi element chrześcijańskiego stylu bycia, choć ostatnio włącza się ją również w porządek typowo świecki. Co tak naprawdę znaczy obecność wśród nas tego drzewka? Jakie są korzenie tego obyczaju? Kto stoi u jego źródeł? Jak zmieniały się koloryty choinkowych praktyk na przestrzeni dziejów? Na te  i inne pytania odpowie książka ks. Józefa Naumowicza „Historia świątecznej choinki”

Czy pierwsi chrześcijanie świętowali Boże Narodzenie? Dlaczego urodziny Jezusa obchodzimy akurat 25 grudnia? Czy ta data ma pogańskie korzenie? Odpowiedzi na te i inne pytania mogą zaskoczyć. Ksiądz Józef Naumowicz, uznany specjalista zajmujący się wczesnym chrześcijaństwem, opowiada o narodzinach Bożego Narodzenia. Odwołując się do starożytnych tekstów źródłowych, wyjaśnia wszelkie nieporozumienia związane z jednym z największych chrześcijańskich świąt w książce „Narodziny Bożego Narodzenia”.

 

Boże Narodzenie i Wigilia to czas głębokich emocji i wspaniałych wspomnień, ale także niezwykłych przygód pośród bieli śnieżnych zamieci i aromatów choinki prosto z lasu. Pisarze tacy jak Arthur Conan Doyle, Dylan Thomas, Stanisław Grzesiuk, Mikołaj Gogol czy Jarosław Iwaszkiewicz, których opowieści trafiły do niniejszej książki pt „Bożonarodzeniowe opowieści” , w unikatowy sposób interpretowali te święta.

 

Zachęcamy do świątecznej lektury!

Książki zakupione zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dostępne w bibliotece szkolnej.

zamknij