Niepodległościowe tenisowe granie

2017-11-16

W ostatnim czasie nasi uczniowie dwukrotnie wzięli udział w turniejach tenisa stołowego. Organizacja rozgrywek zbiegła się w czasie z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości toteż turnieje przyjęły nazwę Niepodległościowych…

W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbył się Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły w którym wzięło udział 7 dziewcząt i 27 chłopców. Uczniowie rywalizowali systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Wśród dziewcząt turniej wygrała Weronika Macuda1e, drugie miejsce zajęła Aneta Szmyd 2e a trzecie Agnieszka Gałaś 2a. Wśród chłopców najlepszy okazał się Leon Smółka 2a, drugie miejsce zajął Krzysztof Bolek 3a a trzecie Szymon Bugdalski 1b. Uczniowie podczas Chóralnego Konkursu Pieśni Patriotycznych zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor pamiątkowymi dyplomami i koszulkami „Mistrz Szkoły” ufundowanymi przez UKS „Staszic”.

Najlepsi zawodnicy z turnieju szkolnego stworzyli reprezentację na Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego zaliczany do rozgrywek Powiatowej Licealiady Młodzieży, który odbył się we wtorek 14 listopada w hali sportowej ZSTU w Trzebini. Do turnieju zgłosiło się po 7 żeńskich i męskich drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego. Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie i poza reprezentacjami gospodarzy, którzy zdominowali rozgrywki pozostałe drużyny prezentowały podobny poziom. Nasi zawodnicy w każdym pojedynku walczyli ofiarnie i z dużym zaangażowaniem ale zajęte miejsca 6 wśród dziewcząt i 4 wśród chłopców są troszkę poniżej oczekiwań i indywidualnych możliwości zawodników. Należy zaznaczyć, że w miejsce nieobecnych Krzysztofa Bolka i Szymona Bugdalskiego prawo gry otrzymał czwarty zawodnik turnieju szkolnego Bartosz Kaszuba 3a.

 

Uczniom gratulujemy udziału w rozgrywkach a wspierała ich para kibiców w postaci prof. Renaty Solarskiej i prof. Piotra Kolasa. Dziewczyny odgrażają się, że za rok powalczą o najwyższe lokaty i pod kierownictwem Anety Szmyd obiecują mocne przygotowania. Trzymamy kciuki i wierzymy, że przez 12 miesięcy można zbudować blisko olimpijską formę … ;)

 

zamknij