Powiatowa Licealiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców

2017-03-17

16 marca reprezentacja piłkarska naszej szkoły wzięła udział w turnieju halowej piłki nożnej, odbywającym się w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży, który tradycyjnie miał miejsce w hali sportowej ZSTU w Trzebini. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu chrzanowskiego, w tym nasze liceum w składzie: Jakub Kita 3a,  Jakub Bochenek 3a, Adrian Pieczonka 3b, Grzegorz Pieczara 3b, Szymon Wierzbicki 3b, Jerzy Dzierwa 2a, Marek Spyra 2b, Maksymilian Szczurek 2b, Szymon Cwener 2c, Marek Starzycki 1b, Kacper Cziszewski 1b, Marek Kapcia 1b pod opieką prof. Renaty Solarskiej i prof. Piotra Kolasy.

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Korzystne losowanie wznieciło w naszej ekipie spore ambicje i nadzieje na walkę o najwyższe lokaty, jako że teoretycznie silniejsze zespoły zostały umieszczone w przeciwnym drzewku turniejowym.

 

Gr. A: ZSECH Trzebinia, ZS Libiąż, PSLO Siersza, PCE Chrzanów

Gr. B: I LO Chrzanów, II LO Chrzanów, ZSTU Trzebinia, KSW Libiąż

W pierwszym meczu nasza reprezentacja podejmowała najmniej doświadczoną i od niedawna startującą w zawodach drużynę KSW. Oczekiwania co do przebiegu spotkania potwierdziły się z rzeczywistością – zawodnicy Staszica dominowali nad mniej ogranymi kolegami z Libiąża, kontrolując mecz i stwarzając groźne sytuacje pod bramką rywala. Mimo zdecydowanej przewagi, przez słabą skuteczność i świetną postawę libiąskiego bramkarza, nasi piłkarze nie byli w stanie zamienić akcji na gole, ostatecznie zwyciężając tylko jedną bramką, strzeloną przez wchodzącego z ławki Kacpra Cziszewskiego.

 

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny byli gospodarze turnieju, którzy zremisowali w swoim pierwszym meczu z nowym liceum. Posiadający przewagę własnego boiska, stawiali większy opór niż poprzednicy, jednak to drużyna ze „Staszka” była tą konstruującą składniejsze akcje, jedną z nich zamieniając w końcu na bramkę zdobytą przez Jerzego Dzierwę. Niestety w ostatnich minutach meczu, wskutek zagapienia się naszej obrony, doszło do wyrównania wyniku przez Pawła Koniecznego z ZSTU, czego nie zdołaliśmy już odrobić i mecz zakończył się remisem.

 

Ostatnim grupowym i najważniejszym spotkaniem był pojedynek z miastowym rywalem, Baczyńskim. Derby Chrzanowa nasi zawodnicy rozpoczęli w bojowym nastroju, agresywnie atakując i stosując wysoki pressing, co pozwoliło na stworzenie kilku okazji, z których żadna jednak nie zakończyła się bramką. Drugie LO nie pozostawało obojętne i konstruowało groźne sytuacje, w których znakomicie spisywał się nasz bramkarz Adrian Pieczonka, ratując kilkukrotnie drużynę przed utratą gola. Jako że remis nie premiował naszej drużyny wysokim miejscem w grupie, nasi zawodnicy postanowili zagrać w przewadze, wycofując bramkarza. Nastąpiło to jednak w ostatniej minucie i brakło czasu na korzystną zmianę rezultatu. W końcówce meczu wszelkie wątpliwości rozwiał Jakub Jochymek, który, mówiąc piłkarskim żargonem, huknął petardę z dystansu, nie pozostawiając szans naszemu bramkarzowi i ustalając ostateczny wynik na 1-0 dla nowego.

 

Na zakończenie sportowych zmagań, nasz zespół pokonał po rzutach karnych PSLO Siersza (1-1 w regulaminowym czasie gry, bramkę dla naszego liceum strzelił Marek Starzycki), zajmując ostatecznie 5 miejsce.

 

Cały turniej wygrała drużyna ZSECH i to ona będzie reprezentować nasz powiat w następnym szczeblu tych rozgrywek.

 

zamknij