REJONOWA LICEALIADA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT OLKUSZ 22.02.2017.

2017-03-06

W tegorocznej edycji rozgrywek półfinału wojewódzkiego piłkarki ręczne I LO zajęły II miejsce.

 

Jest to od wielu lat, w tej dyscyplinie sportu, największy sukces szkolnej reprezentacji, gdyż najczęściej nasze zawodniczki zajmowały trzeci stopień podium.

 

Na drodze awansu do finału wojewódzkiego stanęła nam już tylko jedna, choć bardzo trudna do pokonania, drużyna gospodarza. W bezpośrednim starciu nasza reprezentacja musiała dość boleśnie uznać wyższość zawodniczek z Olkusza, na codzień grających w lidze wojewódzkiej.

Mimo porażki dziewczęta nie załamały się i do dalszej rywalizacji przystąpiły z ogromną wolą walki. W decydującym o miejscu na podium meczu z ZS Ogólnokształcących w Oświęcimiu, nasza reprezentacja pokazała się z najlepszej strony. Bardzo dobra gra w obronie oraz wspaniałe interwencje zmieniających się w bramce sióstr Natalii i Julki Pstrucha. Skuteczność Madzi Wierzgacz w oddawaniu rzutów karnych. Doskonała współpraca pomiędzy Klaudią Kubicz precyzyjnie dogrywającą piłkę i kołową Oliwią Cira, która efektownie trafiała do bramki przeciwnika. Te wszystkie elementy oraz wspaniała postawa całego zespołu przyniosły zwycięstwo (10:8) w tym spotkaniu i drugie miejsce na podium w ostatecznej klasyfikacji turnieju.

 

Wielkie brawa i gratulacje dla drużyny I LO, która wystąpiła w składzie:

Magdalena Wierzgacz (3b), Natalia Dobrowolska (3a), Małgorzata Juszczyk (3c), Natalia Pstrucha (2b), Julia Pstrucha (2b), Martyna Dęsoł (2c), Wiktoria Sroka (2c), Oliwia Cira (2d), Klaudia Kubicz (2d), Magdalena Bigaj (2d), Magdalena Surowiec (2d), Edyta Chrostek (2d), Natalia Gil (1c) i Weronika Lisowska (1e).

 

Opiekunami drużyny byli mgr Renata Solarska i mgr Paweł Kasperczyk.

 

Fotorelacja

zamknij