Zawody narciarsko – snowboardowe o Puchar Dyrektora I LO

2017-02-24

23 lutego w tłusty czwartek miłośnicy sportów zimowych z naszej szkoły spędzili na zaprzyjaźnionym stoku narciarskim SKI Lubomierz, gdzie odbyła się tegoroczna edycja zawodów narciarsko – snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO.

 

Prognoza pogody na ten dzień nie była korzystna i organizatorom nawet chodziło po głowie aby odwołać lub przełożyć wyjazd. W Chrzanowie w momencie pakowania autokaru +6 stopni i padający deszcz. Na parkingu w Lubomierzu +2 i padający deszcze ale już na górnej stacji orczyka około 0 stopni Celsjusza i kilka centymetrów świeżo spadłego śniegu. 

Po zameldowaniu się w biurze zawodów i odbiorze numerów startowych ekipa startująca wyruszyła na rozgrzewkę a ekipa organizująca do stawiania tyczek slalomu. Około 10:30 wszyscy zebrali się na starcie na wspólne oglądanie trasy i kilka minut przed 11 rozpoczął się pierwszy przejazd zawodów. Pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Deszczyk przestawał padać a po chwili znowu moczył dzielnych zawodników, mgła zasłaniała start a już za moment była na mecie i ograniczała widoczność startującym.

 

Na szczęście w tych trudnych i zmiennych warunkach udało się wszystkim bezpiecznie ukończyćdwa przejazdy z czego do klasyfikacji generalnej brany był czas lepszy. Poziom zawodów uznajemy za bardzo wysoki i śmiało można stwierdzić, że młodzież ze Staszica nieźle wymiata na boazerii i parapetach.

 

W grupie snowboardzistów, których na starcie było najmniej i rywalizowali w kategorii OPEN wygrał Krzysztof Bębenek 1c  przed Kingą Borowską 1a i Julią Wróblewską 1a. Wśród narciarek najlepsza okazała się Alicja Ziomek 2a, która wyprzedziła Wiktorię Rembiechę 1e i Anię Komendę 1b. W gronie narciarzy tytuł Mistrza Szkoły obronił Jan Staśko 3c pokonując Jerzego Dzierwę 2a i Aleksandra Potockiego 2a.

 

Po zakończonych zawodach wszyscy mogli poczęstować się pieczoną kiełbaską i smacznym pączkiem z lukrem. Część zawodników spakowała już narty, a pozostali w oczekiwaniu na rozdanie nagród doskonalili swoje umiejętności. Pogoda znacząco się poprawiła i nawet przez moment pojawiły się promienie słoneczne.

 

Na zakończenie naszego pobytu w Lubomierzu odbyło się podsumowanie i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych zawodników. Kilka minut po 15 cała szczęśliwa i naładowana emocjami ekipawyruszyła w drogę powrotną do Chrzanowa. W autokarze odbyła się jeszcze loteria okolicznościowych koszulek i wyróżniona została najliczniej reprezentowana klasa 1b, która wystawiła 7 zawodników.

 

Należą się Wielkie Podziękowania dla pracowników stacji narciarskiej SKI Lubomierz za pomoc i profesjonalny pomiar czasu, Klubowi Narciarskiemu Sport Szok Kraków za pożyczenie sprzętu, Damianowi Koryczanowi 1b za fotoreportaż oraz kadrze pedagogicznej (dyr. Bierca, v-ce dyr. Dębska – Tynior, prof. Kasperczyk, prof. Kolasa) za organizację i opiekę na zawodach. 

zamknij