Konkurs „Deutschland – unser Nachbar”

2017-01-02

Dnia 16 grudnia 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Chrzanowie odbył się konkurs pt. „Deutschland – unser Nachbar” dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu chrzanowskiego. W konkursie wzięło udział 10 drużyn z 6 gimnazjów z całego powiatu.

 

Konkurs składał się z 2 części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru sprawdzającego posiadaną wiedzę na temat produktów niemieckich. W tym etapie każdy z uczniów oceniany był indywidualnie. Najlepsi okazali się: Oktawian Głowacz, Aleksandra Taborska i Magdalena Marcelińska z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Chrzanowie

W drugiej części uczniowie drużynowo prezentowali wcześniej nakręconą przez siebie reklamę produktu niemieckiego. I miejsce zajęli Gołębiowski Artur i Pałka Szymon z Zespołu Szkół Nr 2 w Chrzanowie, II Miejsce przypadło drużynie w składzie Magdalena Marcelińska, Aleksandra Taborska i Kinga Swerczek z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Chrzanowie, a III miejsce drużynie w składzie Weronika Niemczyk, Wiktoria Kochan i Daria Smółka z Gimnazjum Nr 2 w Trzebini. Wyróżnione zostały dwie drużyny. Pierwsza w składzie Agnieszka Gut, Szymon Szyjka i Paweł Wątor z Gimnazjum Nr 1 w Libiążu i druga w składzie Aleksandra Knapik, Wiktoria Witek i Wiktoria Nowak z Gimnazjum Nr 3 w Trzebini, a drużyna w składzie Katarzyna Rostecka, Antoni Wątroba i Filip Mruczek z Gimnazjum Nr 1 w Libiążu otrzymała nagrodę publiczności. Wyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.

zamknij