Siatkarki podwójnie zwycięskie na turnieju w Trzebini!

2016-11-21

W dniu 10.11.2016 na hali sportowej przy ZSE-CH w Trzebini odbył się turniej w piłce siatkowej dziewcząt  „O Puchar z okazji Święta Niepodległości”.  Katedra WF naszego liceum podeszła do tematu bardzo poważnie zgłaszając do turnieju dwie drużyny.  Chcąc dać szansę reprezentowania szkoły wszystkim naszym siatkarkom opiekunowie i trenerzy byli pewni, że pod względem sportowym jak i wolicjonalnym nasze dziewczyny na pewno nas nie zawiodą.  Była to też doskonała okazja do sprawdzenia aktualnej formy naszych sportsmenek przed czekającymi je zawodami w ramach Licealiady. 

W turnieju rywalizowały 4 zespoły, grając systemem „każdy z każdym”. Nasze drużyny po pokonaniu rywalek z Trzebini oraz II LO z Chrzanowa o puchar rywalizowały w bezpośrednim spotkaniu ze sobą. Stworzyły widowisko godne finału i uczciły obchody Święta Niepodległości podwójnym sukcesem. „Bratobójcza” walka trwała 3 sety, a poziom techniczny i zaangażowanie zawodniczek rzadko oglądany na parkietach naszego Powiatu.

 

2-1 wygrała drużyna w składzie:

Magda Wierzgacz, Niko Radym, Karo Jarczyk, Wika Rembiecha, Ola Góralczyk, Ola Swiatek pokonując:  Olę Olszowską, Julię Bucką, Olę Jarczyk, Gosię Juszczyk, Martynę Dęsoł i Dalię Syrokosz.

 

Wynik był sprawą otwartą aż do ostatniej piłki w meczu /Niko Radym/, a zakończył się tak, 
a nie inaczej TYLKO dlatego „gdyż  Gosię Juszczyk bolała noga”… Może i dobrze, bo mecz trwałby jeszcze do dzisiaj.

 

Opiekę nad drużynami sprawowali prof. Agnieszka Olszowska oraz prof. Dominik Kowalczyk, którzy mieli wielką „frajdę” z uczestnictwa w tym widowisku.

 

Brawo dziewczyny, gratulujemy i dziękujemy!!!

 

 
zamknij