Budżet obywatelski - zapraszamy do głosowania

2016-06-21

Miło nam poinformować, że wśród zadań ocenionych pozytywnie są dwie propozycje dotyczące turystyki rowerowej i pieszej: 

 

1. Zasięg powiatowy - z powiatu chrzanowskiego:Na dwóch kółkach lub z kijkami - na wycieczkę ruszaj z nami!

 

2. Zasięg subregionalny - z subregionu Małopolska Zachodnia:Daj się porwać na rower - zwiedzamy Małopolskę Zachodnią(subregion obejmuje powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki).

 

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy powiatu/subregionu, którego dotyczy zadanie, którzy ukończyli 16 lat. Można oddać jeden głos na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne - w przypadku oddania większej ilości głosów wszystkie głosy będą nieważne. Oprócz głosowania elektronicznego można głosować osobiście (tylko w Krakowie, Oświęcimiu, Tarnowie i Nowym Sączu) oraz korespondencyjnie.

 

Proponowane zadania obejmują zorganizowanie cyklu bezpłatnych, ogólnodostępnych wycieczek dla mieszkańców w okresie od maja do września 2017.W zadaniu powiatowym będzie to pięć wycieczek rowerowych i pieszych (nordic walking) po terenie powiatu chrzanowskiego, a w zadaniu subregionalnym - pięć dłuższych wycieczek rowerowych po terenie kilku powiatów, połączonych ze zwiedzaniem  atrakcji turystycznych.

 

Uczestnicy będą mieli zapewniony sprzęt (rowery, kijki), opiekę wykwalifikowanych przewodników, prowiant, ubezpieczenie i bilety wstępu. Powstanie również wypożyczalnia sprzętu, w której rowery i kije - zakupione przez organizatora na potrzeby projektu - będą udostępniane mieszkańcom.

 

W ramach proponowanych zadań realizowane będą trzy ważne cele:

- rekreacja,

- edukacja,

- promocja aktywnego, zdrowego stylu życia. 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i poparcia projektów turystyczno-rowerowych!Prosimy też o przesłanie tej informacji do innych mieszkańców i organizacji z naszego powiatu i subregionu.

 

zamknij