Net Masters Cup

2014-06-23

Troje uczniów naszej szkoły (Brzóska Wojciech 2a, Nawrocki Karol 2a,Talowski Kamil 2b) 17 czerwca wzięło udział w Wielkim Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy
o Internecie Net Masters Cup. Pod nieobecność prowadzącego zespół prof. Roberta Daszyka drużyną zaopiekował się i wspierał na placu boju prof. Piotr Kolasa. Finał odbył się w warszawskim klubie „Loft 44” i był zorganizowany przez Grupę Allegro, Netię i Cisco. 

Do Finału zakwalifikowały się 22 drużyny wyłonione z ogólnopolskich eliminacji, w których w sumie wystartowało 2526 drużyn. Nasi uczniowie startowali pod nazwą „KWK” i musieli rozwiązać 3 zadania ułożone przez ekspertów z prestiżowych uczelni wyższych. Zadania przekrojowo sprawdzały wiedzę uczestników dotyczącą takich zagadnień jak algorytmika i programowanie, bazy danych, bezpieczeństwo sieci i systemów, czy język programowania C, a także umiejętności praktyczne. Za każde zadanie  zespoły zdobywały określoną liczbę punktów. Dodatkowe punkty przyznawane były dla trzech drużyn, które najszybciej poradzą sobie z problemem. Wszystkie drużyny pracowały na takich samych komputerach, podłączonych do wspólnej sieci. Na monitorach wyświetlany był czas, który pozostał do zakończenia zadania, a na telebimie można było śledzić aktualny postęp każdej drużyny w rozwiązywaniu zadania. Ostatecznie nasza drużyna z dorobkiem 17 punktów zajęła 17 miejsce. Wygrała drużyna Misiaczki z Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Elektryk” w Nowej Soli, drugie miejsce zajęła drużyna Bug Busters z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, a trzecie przypadło zespołowi ZOMFG z V Liceum Ogólnokształcącego z Krakowa. Naszym zawodnikom należą się szczere gratulacje i jak tylko w przyszłym roku uda im się zakwalifikować do Finału możemy liczyć na walkę o czołowe lokaty.

 

zamknij