Czas dla Gambii - finał.

2014-06-03

Gdy 13 lutego 2014 roku otrzymaliśmy list od Crab Island Upper Basic School  postanowiliśmy podjąć się organizacji akcji charytatywnej na rzecz Gambii.

Z wielu świetnych pomysłów wybraliśmy te, które pozwoliły nam na zaangażowanie w akcję jak największej ilości osób. Każdy z uczniów mógł przyczynić się do naszego sukcesu poprzez dokonanie zakupu ciast na kiermaszach, które odbywały się w każdy czwartek, aż do końca kwietnia, przekazanie darowizn w postaci sprzętu sportowego, ubrań
i przyborów szkolnych, a także wsparcie dziewcząt dobrym słowem.

Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Zubik - Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Chrzanowie, pani Danucie Przybyłowicz i panu Igorowi Kołodziej z Libiąża. Do pomocy dołączył także Bank PKO BP w Libiążu. Nie wolno zapominać o wsparciu młodzieży,  nauczycieli i pracowników z I LO w Chrzanowie. Dziękujemy także pracownikom Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

W momencie, gdy doszło do zakończenia całej akcji, każdy z nas był pod wrażeniem efektów, jakie uzyskaliśmy. Doświadczenie to zmieniło nasz światopogląd i uwrażliwiło na problemy drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że dary, jakie zebraliśmy będą służyły młodzieży w Gambii i przypominały o potrzebie empatii na świecie. Okres niesienia pomocy oraz motywowania do tego innych będziemy wspominali, jako niezwykle ważny etap w naszym życiu.

 

Profesor Paweł Kasperczyk oraz uczennice klasy If

zamknij