POWIATOWA LICEALIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

2019-02-14

W piątek 8 lutego 2019 reprezentanci I LO przystąpili do rywalizacji w ramach Powiatowej Licealiady w Pływaniu.

 

Fotorelacja

 

Mimo, że w kategorii dziewcząt wystartowały w tym roku tylko cztery szkolne sztafety, to nasze reprezentantki kolejny raz potwierdziły, że nie mają sobie równych w powiecie.

Utrzymały tytuł mistrzowski z przewagą 21,58 sek. nad zajmującymi II miejsce dziewczętami z II LO w Chrzanowie.

 

Mistrzowska sztafeta wystąpiła w składzie:

Karolina Woźniak kl.1c (31,70), Weronika Kulawik kl.2a (35,90), Karolina Lichota kl.1e (34,90), Dominika Kiszka kl.1d (30,12). Łączny czas sztafety 2,12,62

 

Większej dawki emocji dostarczyły zebranym starty sześciu męskich reprezentacji. Zwycięstwo nad startującymi w pierwszej serii sztafetami, odebrali naszym chłopakom, startujący w drugiej serii uczniowie ZSE-CH z Trzebini.

Ostatecznie nasi panowie zajęli II miejsce na podium, ze stratą 11,04 sek. do mistrzów.

 

Szkołę reprezentowali:

Szymon Korpała kl.1c (35,40), Jan Marchewka kl.1a (32,60), Filip Szatkowski kl.2a (42,30), Damian Gąsior kl.1b (27,54). Łączny czas sztafety 2,17,84

Liczne sukcesy odnieśli uczniowie I LO, także w konkurencjach indywidualnych zajmując miejsca na podium w poszczególnych stylach:

 

styl dowolny dziewcząt:

II miejsce Karolina Woźniak z kl. 1c (31,16)

III miejsce Karolina Lichota z kl.1e (32,71)

 

styl dowolny chłopców:

I miejsce Damian Gąsior z kl. 1b (27,30)

V miejsce Szymon Korpała z kl. 1c (33,91)

 

styl klasyczny dziewcząt:

I miejsce Julia Szumniak z kl. 1d (43,86)

II miejsce Weronika Kulawik z kl.2a (44,45)

III miejsce Daria Kotela z kl. 1a (53,70)

 

styl klasyczny chłopców:

I miejsce Jan Marchewka z kl. 1a (37,95)

 

styl grzbietowy dziewcząt:

I miejsce Dominika Kiszka z kl. 1d (32,65)

II miejsce Aleksandra Łęczyńska z kl. 3c (35,11)

III miejsce Joanna Lasoń z kl. 2a (42,20)

 

styl grzbietowy chłopców:

III miejsce Filip Szatkowski z kl. 2a (45,17)

 

styl motylkowy dziewcząt:

III miejsce Daria Fudała z kl. 1a (49,27)

 

styl motylkowy chłopców:

I miejsce Szymon Korpała z kl. 1c (39,00)

 

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie: http://www.pmos-chrzanow.pl/infopage.php?id=1034

 

Obie sztafety oraz zwycięzcy konkurencji indywidualnych będą reprezentować powiat w Licealiadzie Wojewódzkiej, która odbędzie się w pierwszym tygodniu marca. Gratulujemy !!!!!

Nad pływakami opiekę sprawowały: p. Renata Solarska i p. Agnieszka Olszowska

 

 

zamknij