Archiwum: grudzień 2018

Jarmarki Bożonarodzeniowe i Opera Wiedeńska
2018-12-01

W ostatni dzień listopada, o godznie 3 rano, młodzież z I LO wraz z opiekunami wyjechała w kierunku Wiednia. Celem wyjazdu były Jarmarki Bożonarodzeniowe, które są organizowane od wielu lat. Około 9 rano autobus dotarł do Wiednia. Tam uczniowe spotkali sie z panią przewodnik, odwiedzili Belweder i okoliczne ogrody, następnie autokarem przejechali po okolicach Ringu. Kolejnym etapem wyjazdu był około godzinny spacer po starówce. Po porzegnianiu z panią przewodnik grupa udała się na plac Marii Teresy, gdzie znajdują się imponujące budnyki muzeów Historii Naturalnej i Historii Sztuki. Uczniowie zwiedzali wybrane przez siebie muzeum. Kolejnym etapem wyjazdu były Jarmarki, w tym ten najważniejszy pod ratuszem. Ostatnia atrakcją wyjazdu był spektakl w Operze Wiedeńskiej - Kopciuszek.

To już szósty wyjazd ziomowy do Wiednia - zapraszamy za rok.

TENISOWE MIKOŁAJKI W STASZICU 6 GRUDNIA HALA SPORTOWA I LO
2018-12-03
  • Dla zaawansowanych - Pierwszy i historyczny turniej tenisa na naszej hali
  • Dla średnio zaawansowanych -Turniej „Kto celniej?”
  • Dla początkujących - Pokazowa lekcja tenisa
  • Możliwość testowania rakiet firmy HEAD
  • Upominki i niespodzianki od sponsora firmy HEAD

 

Zapraszamy do udziału.

Zapisy środy 5 grudnia przyjmuje i informacji udziela prof. Piotr Kolasa

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2018-12-05

Jak co roku, zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia, proponujemy wspólne kolędowanie młodzieży i nauczycieli powiatu chrzanowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

Z tej okazji zapraszamy także przedstawicieli Waszej Szkoły, aby wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

 

Jesteśmy przekonani, że wśród uczniów Waszej Szkoły nie brakuje utalentowanej muzycznie młodzieży, zaś czas kolędowania zapewni wyjątkową atmosferę wspólnego spotkania i wspólnego śpiewu w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

 

Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Konkursu i zgłoszenie chętnych (wyłącznie drogą mailową).

 

Konkurs odbędzie się w naszej szkole w czwartek, 20 grudnia br. o godz. 10.00. Czekamy na Waszą odpowiedź
do 17 grudnia br.

 

Regulamin i Karta zgłoszenia

2018-12-05

W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej 27 listopada klasy pierwsze pod opieką Pani Prof. Barbary Malik wzięły udział w zajęciach z fizyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przeprowadzone wykłady zaciekawiły uczniów i ożywiły ich wyobraźnię.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum AGH, gdzie na wystawie „Po drugiej stronie lustra” obejrzeli i wykonali wiele ciekawych doświadczeń fizycznych związanych z iluzją. Mogli przekonać się, ze magia nie wymaga nadprzyrodzonych mocy-wystarczy iluzja, czyli sztuka wykorzystywania praw przyrody i nieuwagi widzów.

Wystawa została przygotowana przez pracownika Wydziału Fizyki i Informatyki AGH -Pana dr Pawła Janowskiego, któremu bardzo dziękujemy za pomysłowe i nietypowe przedstawienie praw fizyki.

MISTRZOSTWA I LO W PŁYWANIU
2018-12-06

UKS „STASZIC” ZAPRASZA

18 GRUDNIA 2018 NA MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU

DYSTANS 50 M :

  • STYL DOWOLNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

  • STYL KLASYCZNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

  • STYL GRZBIETOWY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI

  • STYL MOTYLKOWY – OPEN

 

ZAPISY DO 14 GRUDNIA W KANTORKU WF.

DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY RZECZOWE. DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA prof. R . Solarska

Konkurs z języka niemieckiego "Verstehen" - III edycja
2018-12-09

Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole po raz pierwszy ogólnopolski  konkurs z języka niemieckiego „Verstehen”. Najlepsza w szkole okazała się Julia Jońca z klasy 2b, która zajęła I miejsce w województwie oraz 16 w Polsce. II miejsce w województwie zajęła uczennica klasy 1a Anastazja Dębska, a IV Emilia Malik z klasy 2a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zamknij