Archiwum: listopad 2018

2018-11-05

Uczniowie grupy rozszerzonej z Wiedzy o Społeczeństwie pod opieką prof. Bogusławy Mrowcy, wykonali Mural przedstawiający osoby związane z Chrzanowem.

 

11 listopada 2018 r. nastapi jego uroczyste odsłonięcie.

 

Zapraszamy do relacji w mediach:

przełom

facebook - chrzanow24

Turniej tenisa stołowego - drabinki rozgrywek
2018-11-07

Zapraszamy do zapoznania sie z rozpisem gier w Turnieju Tenisa Stołowego

 

Dziewczęta   

Chłopcy

100. rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ.
2018-11-08

Grono Pedagogiczne i młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego do wspólnego świętowania 100. rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ.

 

W dniu 11 listopada br. o godz. 15.00 spod I LO wyruszy barwny korowód młodzieży, która wcieli się w postacie historyczne walczące o niepodległość. Między innymi pójdą z nami kosynierzy z powstania kościuszkowskiego, przedstawiciele powstania listopadowego i krakowskiego, młodzież w strojach staropolskich, Garybaldczycy z Marchettim na czele, żuawi śmierci, uczestnicy powstania styczniowego, a także przedstawiciele gniazd Sokoła. Towarzyszyć nam będą legioniści z komendantem Piłsudskim na czele, w których wcielą się członkowie stowarzyszenia Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie w strojach dwudziestolecia międzywojennego i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie.

2018-11-09

Od samego rana we czwartek 8 listopada na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki tenisowe mające wyłonić Mistrza Szkoły w tej dyscyplinie.

 

Pierwsi przy stołach pojawili się Panowie, których 22 zgłosiło się do turnieju. Zawody wygrał niedawny mistrz szachowy Mateusz Staroń z klasy 3a, który w finale pokonał Szymona Bugdalskiego z klasy 2b. W walce o 3 miejsce lepszy okazał się Jakub Gędłek 1b pokonując Bartosza Borowego 2c. Z tego miejsca wielkie uznania dla Mateusza, który zaczął kolekcjonować tytuły mistrzowskie… 8 grudnia w naszej szkole turniej tenisa a potem pływanie, narty i snowboard… jest jeszcze o co walczyć

DAJ DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻCE
2018-11-09

Wypożycz książkę z biblioteki szkolnej i oddaj ją nam  w nowej odsłonie, oprawioną w ciekawy, estetyczny sposób nadając jej nowy przyjazny wygląd.  Techniki dekoracji dowolne.

 

Konkurs trwa do 17 grudnia 2018r.

 

 Zwycięzca otrzyma:

  1. Nagrodę rzeczową.
  2. Książka zwycięzcy zostanie opatrzona honorowym logo upamiętniającym udział w konkursie.
  3. Nagrodzone książki zostaną  wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w bibliotece.
100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W CHRZANOWIE
2018-11-13

W niedzielę 11 listopada odbył się uroczysty przemarsz uczniów, nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie oraz mieszkańców miasta i władz samorządowych.

 

O godznie 15.00 marsz wyruszył z ulicy Piłsudskiego przez Aleję Henryka, ul. Dobczycką, Rynek, ul. Krakowską, ul. Garncarską na Plac Tysiąclecia. Uroczysty przemarsz zakończył się pod sceną, gdzie odśpiewano Hymn Narodowy i pieśni patriotyczne. 

 

Fotorelacja - fot. Dominika Bireca - Galos

Relacja Gazety Krakowskiej

Relacja Tygodnika Przełom

Podziękowania
2018-11-13

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie składa serdeczne podziękowania młodzieży i nauczycielom I LO, członkom Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za współorganizację, słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie za udział w przemarszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Dziękuję bardzo za wsparcie i okazaną pomoc Panom Starostom Januszowi Szczęśniakowi i Krzysztofowi Kasperkowi, Powiatowi Chrzanowskiemu, Panu Burmistrzowi Ryszardowi Kosowskiemu, Gminie Chrzanów, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji  w Chrzanowie, Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie, Trzebińskiemu Centrum Kultury, Stowarzyszeniu Przyjaciele Staszica,  Parafii Św. Mikołaja w Chrzanowie, Radzie Rodziców, Panu Krzysztofowi Machnicy oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie i Zakładowi Karnemu w Trzebini za wykonanie kotylionów.

 

Dziękuję za zapewnienie bezpieczeństwa Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

 

Szczególne podziękowania składam Pani Agnieszce Bąk za współorganizację uroczystości.

 

Bożena Bierca

I LO Chrzanów

Warsztaty weekendowe dla młodzieży 23.11.2018-25.11.2018
2018-11-15

 

Warsztaty weekendowe dla młodzieży 23.11.2018-25.11.2018

 Lista uczestników w załączeniu.

 

Uwaga: zwolniły się dwa miejsca na warsztaty w obszarach tematycznych: j. niemiecki i matematyka.

Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do księgowości szkolnej. 

 

2018-11-17

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem "Beskid Niski" został zorganizowany w dniu 16 listopada 2018r. w PCE w Chrzanowie.

 

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Mariola Kozłowska i Paweł Wątor z 1b reprezentowali I LO w Chrzanowie, a Weronika Niemczyk i Daria Kotela z 1a SKK PTT przy I LO w Chrzanowie.

 

Z konkursu przywiźliśmy 1 miejsce indywidualnie - Weronika Niemczyk i 3 miejsce indywidualnie - Daria Kotela. Uczennice zdobyły również 1 miejsce drużynowo oraz puchar prezesa Zarządu Głównego PTT dla najlepszego zespołu z SKK PTT.

 

Gratulujemy sukcesów!

 

Relacja fotograficzna (BR_AM_RL - z PTT o Chrzanów)

Przełom

zamknij