Archiwum: listopad 2017

Niepodległościowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły
2017-11-02

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Niepodległościowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły, który odbędzie się w czwartek  9 listopada na sali gimnastycznej. Zapisy do wtorku 7 listopada przyjmują nauczyciele WF. W środę w Internecie ukaże się drabinka turniejowa z podanymi godzinami spotkań. Uczniowie zwolnieni są z lekcji tylko na czas swoich meczy.

…PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ROZUMIANA JAKO AKTYWNA POSTAWA DZISIAJ JEST TAK WAŻNA JAK UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA, PISANIA, CZY LICZENIA…
2017-11-02

 więcej ...

 

SKP działający przy I LO na Gali Przedsiębiorczości w Warszawie wyróżniony przez NBP,  a opiekunka Klubu mgr Jolanta Staniszewska uhonorowana tytułem „Najlepszy nauczyciel przedsiębiorczości w województwie małopolskim”.

Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada
2017-11-02

Starosta powiatu chrzanowskiego zaprasza do obchodów Świeta Niepodległości 11 listopada.

 

Wiecej informacji na plakacie.

2017-11-02

Organizator : Liceum Ogólnokształcące w Trzebini

                    Trzebińskie Centrum Kultury

                    Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu

                    Stowarzyszenie proobronno – 

                    oświatowe KADET

                      

Organizatorzy, a szczególnie klasy służb mundurowych mają zaszczyt zaprosić na VII Festiwal  Piosenki Żołnierskiej i  Patriotycznej w hołdzie obrońcom Ziemi Chrzanowskiej oraz wszystkim kombatantom naszego regionu. 

Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego
2017-11-08
Wszystkich zawodników biorących udział w jutrzejszym turnieju tenisa stołowego bardzo prosimy o zapoznanie się ze schematem gier i punktualne przybycie na salę gimnastyczną.
 
 
Chłopcy - drabinka rozgrywek
 
Dziewczęta - drabinka rozgrywek

 

Mocne otwarcie rywalizacji sportowej przez naszych szachistów!
2017-11-13

W dniu 10.11.2017 w II LO w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach. Aby uczcić Święto Niepodległości rywalizowano dodatkowo o Puchar Starosty Powiatu Chrzanów ufundowany właśnie w takim szczytnym celu. Tegoroczna Licealiada szachowa otwiera sezon sportowy 2017/2018. Od kilku lat odbywa się w formule drużynowej – naszą reprezentację tworzyli: Michał Słowik z klasy 3A, Krystian Straś i Karol Koptyra z klasy 3B oraz Zuzanna Ohlaszeny z klasy 1E. Rywalizowano systemem „każdy z każdym” - nasza drużyna nie dała rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie spotkania.

 

Cieszą zwycięstwa indywidualne wszystkich zawodników, każdy z nich wniósł swój wkład w ostateczny, końcowy sukces zespołu. Tytuł Mistrzów Powiatu Chrzanów powrócił po kilku latach do naszego liceum – brawa i gratulacje! Swoistą „wisienką na torcie” jest dodatkowa nagroda, zdobycie Pucharu Starosty – nie można było w lepszy sposób, „na sportowo” uczcić Święta Niepodległości. Jednocześnie nasza reprezentacja wywalczyła awans do finału wojewódzkiego Licealiady.

 


Opiekę nad drużyną z ramienia Dyrekcji oraz Katedry WF sprawował prof. Dominik Kowalczyk, który raz jeszcze bardzo dziękuje za występ całej naszej „paczce”! :)

2017-11-16

W ostatnim czasie nasi uczniowie dwukrotnie wzięli udział w turniejach tenisa stołowego. Organizacja rozgrywek zbiegła się w czasie z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości toteż turnieje przyjęły nazwę Niepodległościowych…

W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbył się Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły w którym wzięło udział 7 dziewcząt i 27 chłopców. Uczniowie rywalizowali systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Wśród dziewcząt turniej wygrała Weronika Macuda1e, drugie miejsce zajęła Aneta Szmyd 2e a trzecie Agnieszka Gałaś 2a. Wśród chłopców najlepszy okazał się Leon Smółka 2a, drugie miejsce zajął Krzysztof Bolek 3a a trzecie Szymon Bugdalski 1b. Uczniowie podczas Chóralnego Konkursu Pieśni Patriotycznych zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor pamiątkowymi dyplomami i koszulkami „Mistrz Szkoły” ufundowanymi przez UKS „Staszic”.

Konkurs z języka włoskiego
2017-11-16

Czas Świąt to czas prezentów i pisania listów do Świętego Mikołaja.

 

We Włoszech jednak prezenty przynosi Befana, czarownica,

która niegrzecznym dzieciom zostawia węgiel, tych, którzy sprawowali się dobrze, obdarowuje prezentami.

 

Napisz i Ty list do BEFANY w języku włoskim. Poproś ją o coś, o czym marzysz. Opowiedz jej o sobie, kim jesteś i dlaczego zasługujesz na ten prezent.

Na prace konkursowe czekamy do 6 grudnia. Na zwycięzców czekają nagrody.

 

Zobaczymy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kto otrzyma prezent, a kto zasłuży na węgiel.

Konkurs na recenzję książki
2017-11-16

Zachęcamy wszystkich bibliofilów, moli książkowych i nie tylko, do wzięcia udziału w konkursie na recenzję swojej ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki. Uczestnik może zgłosić do konkursu kilka recenzji, wysyłając je na adres mailowy biblioteki ( biblioteka1lochrzanow@gmail.com) lub dostarczając wersje wydrukowaną do nauczycieli bibliotekarzy. Zwycięskie prace będą opublikowane na stronie szkoły a ich autorzy otrzymają atrakcyjne prezenty. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia a wręczenie nagród nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia.

2017-11-16

26 października 2017 roku biblioteka szkolna przyciągnęła ogromne tłumy. Wspólnie: nauczyciele i uczniowie wzięli udział  w 21 Międzynarodowych Targach Książki, organizowanych w Krakowie. 

 

Oto nasze zdobycze, z których jesteśmy dumni i które już w autokarze zaczęliśmy przeglądać i czytać.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na podzielenie się recenzjami z zakupionych książek.

 

W związku z waszym dużym zainteresowaniem targami oraz nowymi książkami, które zostały zakupione do biblioteki ogłaszamy konkurs na recenzję swojej ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki. Mamy nadzieję, że rozwiązaniem konkursu w okolicy Świąt Bożego Narodzenia sprawimy komuś miły prezent.

2017-11-20

 

W ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna Urząd Marszałkowski w Krakowie organizuje warsztaty weekendowe dla młodzieży w dniach 01-03.12.2017 roku
w następujących obszarach tematycznych:

Kraków

- matematyka: Uniwersytet Jagielloński

- biologia: Uniwersytet Jagielloński

- chemia: Politechnika Krakowska

- j. niemiecki: Uniwersytet Pedagogiczny

- j. angielski: Uniwersytet Pedagogiczny

- informatyka: Akademia Górniczo-Hutnicza

- fizyka: Akademia Górniczo-Hutnicza

- Przedsiębiorczość: Uniwersytet Ekonomiczny

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach szczegółowych informacji mogą uzyskać
w księgowości szkolnej u Pani Renaty Radko. Tam też można odebrać formularze zgłoszeniowe do warsztatów.

Uczniowie Staszica w projekcie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
2017-11-22

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

 

Włączając się w tę inicjatywę uczniowie naszego Liceum wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez PUP w Chrzanowie, w wykładach prowadzonych przez studentów AGH w Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej (w MBP w Chrzanowie), a także zapoznali się z etapami procesu technologicznego oraz warunkami pracy w Chrzanowskiej Ciepłowni Veolia Południe. 

zamknij